Zostań jej wybawcą: poderwij ją na imprezie

Na imprezie widzisz atrakcyjną dziewczynę, którą osaczył w kącie jakiś nudziarz. Nie wahaj się ani chwili. Być może ona czeka właśnie na Ciebie, abyś ją uratował. To jesteś tym dżentelmenem, czy nie? Ruchy, za ratunek będzie Ci wdzięczna. Na pewno.

seksowna kobieta, impreza fot. kiuikson 2015/shutterstock
fot. kiuikson 2015/shutterstock

Gdy facet spotyka na imprezie atrakcyjną kobietę, jednym z podstawowych jego błędów bywa założenie, że ona jest zbyt atrakcyjna, aby się nim zainteresować, albo że typ, z którym ona właśnie rozmawia, ma jakieś większe do niej prawa. I w rezultacie ona męczy się z jakimś nudziarzem. Rasowi podrywacze wiedzą, że po prostu trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować.

1. Rekonesans

Niestety, sympatyczne kobiety mają to do siebie, że są odruchowo sympatyczne w stosunku do wszystkich, nawet największych nudziarzy. To, że ona pozornie jest pogrążona w rozmowie, o niczym nie świadczy. Ale upewnij się, że ona rzeczywiście się nudzi i czeka na wybawcę. Oceń jej mowę ciała. Czy krzyżuje ramiona przed sobą? Czy spogląda na wyświetlacz swojego telefonu? Czy jej wzrok błądzi po pokoju? Czy gdy przechodzisz koło niej, wasze spojrzenia się spotykają? Tak? Do dzieła.

2. Przygotuj atak dywersyjny

Gdy zauważysz, że ich rozmowa nieco się wiesza, podejdź do nich od niechcenia i przedstaw się obojgu. Znajdź jakiś wspólny temat. W tym wypadku może to być pytanie: „Skąd znacie gospodynię? Pracujecie razem?” albo: „Próbowaliście tego drinka?”. Gdy już pierwsze lody są przełamane, skoncentruj się w rozmowie bardziej na nim. Będzie się czuł mniej zagrożony, a usypiając jego czujność, masz większe pole do popisu. 

3. Zostań antidotum na nudziarza

Przyjrzyj się uważnie jego strategii i rób wszystko inaczej. W końcu podchodzisz tam z zamiarem przebicia go własną atrakcyjnością. Gość nie przestaje opowiadać kawałów, z których sam się zaśmiewa? Wobec tego Ty unikaj głupich dowcipów i skieruj rozmowę na jakiś poważniejszy temat. Facet gapi się na jej biust? Ty nie. Facet nie lubi tej muzyki, którą właśnie grają? Sam sobie winien. A Ty na przykład zaciekawiasz się, jakiej muzyki ona by posłuchała. 

4. Przenieś uwagę

Zakładamy, że czujność faceta jest dalej uśpiona. Dobrze. Stopniowo przenosisz swoją uwagę na nią. Zadaj jej kilka pytań, które wymagają szerszej odpowiedzi i uważnie słuchaj, co mówi. Patrz jej w oczy, ale nie nachalnie. Jeszcze nie. Jeżeli kolega usiłuje przebić się ze swoim tekstem, odpowiedz mu krótko i wróć do rozmowy z nią, ciągnąc wątek, który pojawił się w jej wypowiedzi. Np.: „Aaa, studiujesz nauki polityczne? A kto według Ciebie wygra w USA? Romney czy Obama?”.  

5. Manewr odciągający

Przy kolejnym zawieszeniu rozmowy powiedz do niego, że fajnie się rozmawiało i pewnie jeszcze na siebie wpadniecie. Następnie oznajmij, że idziesz po kolejnego drinka i zwracając się do niej niezobowiązująco, zapytaj, czy idzie z Tobą. Wykorzystując zaskoczenie faceta, odciągasz ją w bezpieczne miejsce i służysz pomocą przy nalewaniu. Idź za ciosem i od razu zaproponuj taniec. Skoro ona tyle nastała się z tamtym, to z pewnością potrzebuje trochę ruchu. 

MH 10/2012

Zobacz również:
REKLAMA