Złe nawyki kobiet - jak z nimi walczyć?

No dobrze, może i zostawiasz skarpetki wszędzie, tylko nie w koszu na brudy, ale jej złe nawyki i przyzwyczajenia też są naprawdę nie do zniesienia. Oto przepis na to, jak sobie z nimi poradzić, by Wasze wspólne życie nie zamieniło się w piekło na Ziemi.

Ona staje się bardzo uczuciowa po kilku kieliszkach wina

Jeśli ona zaczyna wieczory od likieru Tia Maria, a kończy je, histerycznie szlochając, musisz kolejnego dnia dowiedzieć się, o co chodzi.

"Nigdy nie omawiaj z nią bolesnych spraw przy alkoholu - radzi psycholog Nadine Field. - Kiedy wytrzeźwieje postaraj się dowiedzieć, dlaczego jest tak nieszczęśliwa, że nie może tego wyrazić bez kieliszka lub dwóch. Nie traktuj jej protekcjonalnie - Twoje podejście musi być szczere, otwarte i konstruktywne".

Na pewno nie zaszkodzi, jeśli przed rozmową uzbroisz się w termos herbaty i kanapki z szynką. To może potrwać.

Ona zamęcza Cię szczegółowymi opisami problemów swoich przyjaciółek

Wystarczy najdrobniejsza ploteczka, by Twoja na co dzień umiarkowanie aktywna werbalnie księżniczka przepoczwarzyła się w gadającą bez przerwy przekupę.

Przeczytaj też: Zakupoholizm - jak z nim walczyć?

"Ona czuje się niepewnie i chce wciągnąć Cię w swoje życie - tłumaczy Field. - Bycie stanowczym nie oznacza bycia niegrzecznym. Wytłumacz jej, że dramaty jej przyjaciółek po prostu Cię nie interesują - za to interesuje Cię ona. Zamiast tego znajdźcie tematy, które angażują was oboje i skupcie się na rozmowie o nich".

Jeśli okaże się, że, jej zdaniem, te tematy to "Taniec z gwiazdami" albo tipsy - masz przechlapane.

Ona zabiega o uwagę ze strony innych facetów, ale się do tego nie przyznaje

Wystarczy, że uśmiechniesz się grzecznościowo do kelnerki, by jej oczy zaczęły miotać gromy, a mimo to ona flirtuje jak szalona z barmanem, z przyjaciółmi barmana czy z braćmi wszystkich dookoła... Twoimi także.

"Podejdź do tego spokojnie - radzi Field. - Ona może wzbudzać w Tobie zazdrość, ponieważ boi się zapytać otwarcie, ile dla Ciebie znaczy. Porozmawiaj z nią poważnie o Waszym związku i nie wycofuj się".

Alternatywą jest życie jak faceci, których na co dzień Ci szkoda. Decyzja należy do Ciebie.

Ona stara się wyglądać ładnie tylko dla innych

Grube skarpety, niewydepilowane nogi i stare legginsy do joggingu są OK, nie masz nic przeciwko nim. Problem w tym, że kiedy tylko pojawi się możliwość, że kogoś spotkacie, ona w przyspieszonym tempie przechodzi metamorfozę z brzydkiego kaczątka w olśniewająco pięknego łabędzia.

Field nie owija w bawełnę: "Jeśli nie wyjaśnisz z nią tego od razu, możesz być pewien, że wkrótce będzie się regularnie stroić dla kogoś innego. Nie obawiaj się jasno przedstawić swojego stanowiska oraz spójrz trzeźwo i obiektywnie na Wasz związek".

Chowanie jej ulubionego, porozciąganego sweterka, co do którego masz podejrzenia, że należał do jej byłego chłopaka, raczej nie pomoże. Ale też nie zaszkodzi.

Ona nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz. Tylko dlatego, że mówisz to Ty.

Wiesz, że masz rację. Naprawdę nie chodzi o to, że jesteś uparty, tylko tym razem po prostu WIESZ, co mówisz. Mimo to ona jest innego zdania. Bo ona ZAWSZE jest innego zdania.

Field ostrzega: "Ten konfrontacyjny wzorzec zachowania może świadczyć o tym, że ona jest niezadowolona z Waszych relacji. Musicie oboje dobrze zastanowić się, dokąd zmierza Wasz związek i, jeśli ona rzeczywiście kompletnie straciła do Ciebie szacunek, musisz wziąć głęboki oddech i powiedzieć dość".

Pamiętaj, że tym razem NAPRAWDĘ miałeś rację, a to coś znaczy.

MH

Zobacz również:
REKLAMA