Zazdrość, lubrykanty i lesbijki: seksualne ciekawostki MH

Zazdrość, lubrykanty, sen i lesbijki. To bohaterowie kolejnej porcji seksualnych ciekawostek MH. Same konkrety i przydatna wiedza.

Seksualne ciekawostki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Jeśli Twoja dziewczyna ma same przyjaciółki, to lepiej poszukaj jej kumpli – badania wykazują, że nie pożałujesz tej decyzji.  

Jesteś zazdrosny o kolegów swojej ukochanej? Wyluzuj! Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców z uniwersytetu w Oakland pokazują, że kobiety, które mają na co dzień wielu kumpli, uprawiają więcej seksu – ale ze swoim partnerem. Przyczyna leży w męskiej chęci rywalizacji i bycia najlepszym w paczce (również w kwestii uwodzenia), która przenosi się też na Twoją dziewczynę.  

2. Tym razem ilość

14 - o tyle procent każda dodatkowa godzina snu zwiększa ochotę kobiet na seks. Według naukowców z University of Michigan istnieje oczywista zależność pomiędzy wysypianiem się, a libido. Jeszcze jeden argument za sprawiedliwym podziałem obowiązków.

3. Niezbędny dodatek

Lubrykant: łóżkowa konieczność czy seksowny dodatek? Jedno i drugie. „Wielu ludzi przyznaje, że używa go jedynie podczas gry wstępnej dla dobrej zabawy i spotęgowania przyjemności. Lubrykant przestał być więc jedynie lekarstwem na nieprzyjemne tarcie” – mówi dr Debby Herbenick, autorka artykułu na ten temat w „Journal of Sexual Medicine”. Miej pod ręką lubrykant – najlepiej na bazie wody.

4. Ucz się od lesbijek

W kwestii orgazmów lesbijki mogą nas wiele nauczyć. Okazuje się, że szczytują częściej niż heteroseksualistki ze swoimi partnerami: „Journal of Sexual Medicine” podaje, że na 75% lesbijskich orgazmów przypada 62% hetero. „Lesbijki bardziej różnicują techniki seksualne, dzięki czemu stosunek trwa też dłużej” – mówi autor badań, doktor Justin Garcia. Jego rada dla facetów? Bierzcie przykład z kobiet i częściej używajcie rąk oraz ust. 

 

Zobacz również:
REKLAMA