Wspólnie spędzany czas - fundament związku

Spędzanie czasu w milczeniu na wspólnym oglądaniu Netfliksa nie jest „czasem wspólnym” – nie mylmy pojęć.

shutterstock.com

Tyle rzeczy nas dzisiaj rozprasza, że najtrudniej nam skupić się na drugiej osobie, bez chwytania co chwila za telefon. A dla wielu z nas właśnie taki czas, w którym jesteśmy tylko dla siebie, stanowi najważniejszą formę wyrażania bliskości. Wspólne spacery, wspólne gotowanie, wyprawy rowerowe, wyjazdy, wyprawy na grzyby czy ryby itp. mogą stanowić istotę związku.

ZOBACZ: Trening dla dwojga - ćwicz z partnerką!

Jeśli Twoja partnerka mówi Ci coś w rodzaju: „Naprawdę chciałabym, żebyś był ze mną dzisiaj/jutro/po południu”, potraktuj tę prośbę poważnie. Z Twojej perspektywy może nie być istotna, ale jeśli na nią odpowiednio nie zareagujesz, możesz wbrew własnym chęciom zasugerować partnerce, że niespecjalnie Ci na niej zależy. Jak znaleźć ten czas w sytuacji, gdy obydwoje jesteśmy zabiegani?

Jak mówi Gary Chapman, amerykański terapeuta, autor kultowej książki „5 języków miłości”: „Powinniśmy go znajdować tak samo, jak znajdujemy czas na obiad i kolację. Dlaczego? Bo dla naszego związku jest to tak samo istotne, jak posiłki dla zdrowia. Czy to trudne i wymaga planowania? Owszem. Czy to znaczy, że musimy czasem zrezygnować z jakichś naszych własnych spraw? Być może. Czy to znaczy, że trzeba czasem robić coś, czego się samemu nie lubi? Na pewno. Czy warto? Bez wątpienia”.

PRZECZYTAJ: Tak zniszczysz każdy związek...

I jeszcze ważne pytanie: co z tego będziesz mieć Ty? Odpowiedź jest prosta: dobry związek, zadowoloną, szczęśliwą partnerkę, więcej seksu, więcej bliskości, poczucie, że to wszystko ma sens i jesteście w najlepszym miejscu, najlepszym czasie i najlepszym towarzystwie.

REKLAMA