Wasz związek: jakie macie szanse?

Czy to jest ta kobieta? Problem polega na tym, że zauroczenie odbiera ludziom rozsądek, a konsekwencje nieudanych związków mogą trwać całe życie. Ale od czego masz MH. Zbadamy pod mikroskopem, czy Wasz związek ma szansę, a Ty zrobisz z tym, co chcesz. 

związek, para fot. View Apart 2015/shutterstock
fot. View Apart 2015/shutterstock

1. Czy ona jest egocentryczką?

Jako nowoczesny mężczyzna z pewnością nie oczekujesz, że staniesz się centrum świata swojej partnerki. Niemniej naukowcy z University of Texas po przebadaniu tysięcy par dowiedli, co następuje. Mężczyzn uszczęśliwia taka kobieta, dla której dobro związku jest celem nadrzędnym. Taka, która potrafi zorganizować Wasze życie rodzinne i towarzyskie, zadbać o „rytuały”, które nadają związkowi rytm.

Test: Kolacja we dwoje

Sam zamów stolik w restauracji i pilnie obserwuj jej zachowanie.

minus Przechyla się i próbuje potraw z Twojego talerza, nie częstując Cię swoimi w zamian. To może być sygnał postawy: „Co moje, to moje, a co jest Twoje, jest nasze” – ostrzega dr Ian Kerner, psycholog i terapeuta związków.

plus Nie stara się zdominować rozmowy. Kobiety nastawione na relację zadają więcej pytań, mówią krócej naraz, okazują zainteresowanie tym, co myślisz, czy smakuje Ci jedzenie, czy podoba Ci się restauracja itp.

2. Czy jest cierpliwa?

Te same badania na teksaskim uniwersytecie dowodzą, że cecha cierpliwości jest kluczowa dla długotrwałych związków. Zresztą w ogóle dla sukcesu w życiu. Trudnym okresem dla związku jest czas, gdy mija pierwsza fascynacja partnerem i okazuje się, że z Ciebie żaden superbohater, tylko normalny facet z wadami i zaletami. Niecierpliwe osoby mogą to źle znosić.

Test: Zakupy w supermarkecie

Zabierz ją na zakupy w sobotnie popołudnie i przyjrzyj się, jak reaguje na tłum wkurzonych zakupowiczów.

minus Krzywi się, powarkuje, trzy razy zmienia kolejkę do kasy, bo jej się wydaje, że ta, w której stanęła, jest najwolniejsza, robi złośliwe uwagi na temat kasjerki.

plus Spokojnie i planowo robi zakupy według wcześniej przygotowanej listy. Żartuje sobie z Tobą, stojąc w kolejce do kasy.

3. Czy jest fatalistką?

Męczennica to nie jest dobry materiał na partnerkę. Upewnij się, że ona umie brać odpowiedzialność za to, co jej się przytrafia. „Jeżeli Twoja partnerka za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych ludzi, to niewątpliwie niedługo i Ty będziesz wszystkiemu winny, jako że najłatwiej zwalać winę na osoby, które są pod ręką” – ostrzega Kerner.

Test: Zapytaj, jak jej minął dzień w pracy Sposób, w jaki opowiada o tym, co jej się przytrafiło w ciągu dnia, wiele powie Ci o tym, jak Twoja partnerka odbiera otaczający ją świat.

minus Opowiada, jakiego ma kretyńskiego, nieudolnego szefa, beznadziejnych współpracowników, przez których zawaliła projekt. W swoich opowieściach przyjmuje raczej stronę bierną – czyli nie „zrobiła”, tylko jej się „przytrafiło”.

plus Zastanawia się nad tym, co zrobiła czy powiedziała. Jest aktywną stroną wydarzeń. Ma świadomość, że czasem może popełniać błędy. Nie upiera się przy swoim, ale jest skłonna do dyskusji. „To oznacza, że w związku również będzie nastawiona raczej na rozwiązywanie problemów, zamiast okopywać się na swoich pozycjach” – mówi Kerner.

4. Jak traktuje bliskich?

Sposób, w jaki odnosi się do najbliższych, jest najlepszą wskazówką, jak w przyszłości będzie traktowała Ciebie.

Test: Kolacja u jej rodziców

Ważne jest zarówno to, w jaki sposób wyglądają jej relacje z nimi, jak też wzajemne relacje rodziców.

minus Chłodna atmosfera, ale też i taka, w której wszyscy do siebie mówią, nie wiadomo dlaczego, podenerwowanym głosem.

plus Wchodzisz tam i od razu czujesz się jak u siebie. Rodzina jest silnie zżyta, rozmawia się o wszystkim, nie ma tematów tabu i jest dużo śmiechu. Istnieje duża szansa, że podobnie będzie i w Waszym wspólnym domu.

5. Jakie ma podejście do finansów?

Na początku związku te różnice mogą być niedostrzegalne, ale im dłużej jesteście razem, tym bardziej sprawy finansowe stają się istotne. Badacze mówią, że związki, w których istnieje spora dysproporcja między zarobkami obu stron, to związki wysokiego ryzyka. Podobnie rzecz się ma z podejściem do wydawania pieniędzy. Pasikonik i pracowita mrówka to nie jest dobry układ.

Test: Pierwsze wspólne wakacje

Zwróć uwagę na to, jak planuje z Tobą ten wyjazd oraz jak zachowuje się już podczas wakacji.

minus Planowanie pozostawia całkowicie Tobie. Nie wspomina ani słowem, czy i jak zamierza partycypować w kosztach. Na wakacjach zachowuje się jak dziecko. Wydaje beztrosko pieniądze, nie myśląc o tym, czy starczy Wam do końca.

plus Od początku bierze udział w planowaniu. Wie, ile może na to wydać, realistycznie podchodzi do cen, bierze pod uwagę wszystkie koszty. Nie jest skąpiradłem, ale nie uznaje zasady, że jakoś to będzie.

MH Seks 2011

REKLAMA