Wakacyjny podryw: jak uwieść ją na plaży?

Co robić, gdy widzisz na plaży piękną kobietę? Zaryzykować i podejść. Za którymś razem się uda. My mamy dla Ciebie parę wskazówek, które uczynią twój wakacyjny podryw jeszcze bardziej skutecznym, niż dotychczas. Uwodzenie na plaży jeszcze nigdy nie było tak proste.

Jak uwieść ją na plaży? fot. Mila Supinskaya
fot. Mila Supinskaya 2015/shutterstock

Masz 25 180 dni

Na filmach sprawa jest prosta – podchodzisz do niej i mówisz coś oryginalnego i zabawnego. Ona spogląda na Ciebie z zainteresowaniem i daje się zaprosić na kawę. Potem to już idzie łatwo. To dobry sposób, jeśli nazywasz się Robert Pattinson albo chociaż Filip Bobek. W realu sprawa jest dużo bardziej skomplikowana.

Przede wszystkim podejście do obcej kobiety to potężny stres dla mężczyzny. Gdy już zbierze się w sobie, to na ogół jest tak zestresowany, że wypada idiotycznie. Po drugie, spora część kobiet reaguje alergicznie na zaczepki obcych facetów.

Problem polega na tym, że atrakcyjne kobiety są na ogół często nagabywane przez mężczyzn i jest duże prawdopodobieństwo, że mają tego serdecznie dosyć. Ale nie wyciągaj z tego pochopnych wniosków, że nie ma co się starać. Po prostu trzeba znać metodę.

Erik von Markovik, twórca metody uwodzenia, w swojej książce „Zwab piękną kobietę do łóżka”, twierdzi, że nie ma faceta, który nie byłby w stanie opanować skutecznej strategii, która działa na kobiety. Zacznij od uświadomienia sobie, że masz do dyspozycji 25 180 dni - tak, tyle żyje przeciętny człowiek. Nie ma co przepuszczać świetnych okazji, bo nie żyjesz wiecznie i nie zamierzasz chyba pozwolić, aby nieśmiałość podkopała Twoje szanse na reprodukcję genów.

Punktem wyjścia metody Erika von Markovika jest uświadomienie sobie, że wszyscy ludzie mają nadrzędny cel – żyć i kochać. Natura zaprogramowała nas tak, abyśmy szukali partnerów, a nie siedzieli samotnie przed komputerem. Dlatego możesz spokojnie założyć, że przynajmniej część kobiet, które spotykasz na plaży, właśnie szuka partnera. Może właśnie Ciebie.

Pozycje seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Próbuj

Być może niektórzy się z tym rodzą, ale dla większości facetów swoboda nawiązywania kontaktów z nieznajomymi kobietami jest po prostu wyuczoną umiejętnością. Erik von Markovik radzi początkującym po prostu dużo ćwiczyć: „Wychodź do klubów przynajmniej cztery razy w tygodniu na cztery godziny i ćwicz rozgrywanie. Rób trzy podejścia na godzinę”. Nie myśl o tym, że chcesz poznać kobietę swojego życia. Najlepiej w ogóle nie wkręcaj się za bardzo, tak byś nie wyglądał na zdesperowanego.

Zagadnij niezobowiązująco i wyglądaj tak, jakbyś chciał za chwilę odejść. To tylko ćwiczenie, dzięki któremu opracujesz sobie zestaw tekstów, anegdot czy dowcipów, które w Twoim wykonaniu działają.

Pokaż swoją wartość

Dla kobiety facet, którym się zainteresuje, oprócz wyglądu musi mieć coś, co umownie nazwiemy wysoką wartością społeczną. To biologia – zawsze szukamy partnerów o wysokiej wartości reprodukcyjnej. U kobiet sygnałem tej wartości jest młodość, symetryczna i proporcjonalna budowa ciała, piękne włosy itd. Interesujący dla kobiety mężczyzna musi jakoś zasygnalizować, że będzie w stanie zapewnić kobiecie i ewentualnemu potomstwu dobre życie.

Przesłanką tego będzie Twoje zachowanie – faceci inteligentni, interesujący, aktywni, odważni, o cechach przywódczych niemal na bank robią większą karierę i pieniądze niż ich nieśmiali rówieśnicy. Co możesz zrobić na plaży, aby zademonstrować swoją wartość?

Zorganizuj wokół siebie grupę, której jesteś liderem. Bądź zawsze tam, gdzie się coś dzieje – siatkówka plażowa, wyścigi motorówek, imprezy na molo etc. Pozwól się zauważyć. Niewykluczone, że ona dostrzeże Cię znacznie wcześniej, zanim Ty do niej podejdziesz.

Reguła trzech sekund

Atrakcyjne kobiety rzadko pojawiają się w miejscach publicznych w pojedynkę. Czują się bezpieczniej w grupie, która stanowi tarczę ochronną przed niechcianymi zaczepkami ze strony przypadkowych facetów.

Podejście do takiej grupy może początkowo wydawać Ci się trudne, ale w miarę treningu nabierzesz wprawy. Von Markovik pisze o regule trzech sekund – masz właśnie tyle czasu, aby podejść do towarzystwa, w którym znajduje się interesująca kobieta. Im dłużej się będziesz zastanawiał, tym bardziej będzie rosła trema. Kobieta z reguły zauważa takich typów, którzy się zbierają na odwagę, żeby do niej podejść. Im dłużej to trwa, tym komiczniej w jej oczach wyglądasz i tym lepiej się zabezpieczy przed Twoim atakiem. Gdy pojawiasz się znienacka, zaskoczenie ułatwi Ci otwarcie.

Otwarcie

To ważne, aby nawiązać kontakt z grupą, ponieważ fakt, że inni Cię zaakceptują, zwiększy w jej oczach Twoją wartość. Bezpośrednie zagajenie do niej stawia ją w głupiej sytuacji wobec jej przyjaciół. A co, jeżeli wśród nich jest jej chłopak? Musisz najpierw rozpoznać teren.

Seks, erotyka shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zacznij rozmowę od neutralnego: "Hej, szukamy ekipy do siatkówki. Macie ochotę?" albo: "Nie widzieliście może żółtego labradora? Gdzieś mi uciekł", "Podobno jest tu gdzieś wypożyczalnia desek surfingowych? Nie wiecie przypadkiem, gdzie?". Ale nie stój przed nimi tak jak sierota szukająca towarzystwa. Musisz wyglądać jak facet, który zatrzymał się tylko na chwilę i zaraz leci. To sprawi, że podświadomie odbiorą Cię jako faceta, który ma wysoką wartość społeczną.

Nie bądź łatwy

Towarzystwo ma tę dobrą stronę, że pozwala Ci wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, bez atakowania wprost. Badania wskazują, że dla kobiet bardziej intrygujący jest facet, którego intencje nie są oczywiste. Nie wiedzą, czy to podryw, czy przyjacielska rozmowa i czy chodzi temu facetowi o nią, czy może o koleżankę. Tak trzymać. Ale obserwuj ją uważnie: jeżeli ją zainteresowałeś, zasygnalizuje Ci to.

I teraz uwaga. Największy błąd, jaki możesz popełnić, to odpowiedzieć zbyt szybko na te sygnały. Nie. Facet, który ma wysoką wartość społeczną, tak nie robi. Jest sympatyczny, przyjacielski, ale dla wszystkich jednakowo. Przy okazji też neutralizujesz pozostałych facetów, którzy przestają w Tobie widzieć rywala.

Odczekaj. A najlepiej odejdź na swoje miejsce. Ale nie za daleko. I czekaj spokojnie na odpowiedni moment. Teraz, gdy już jesteście znajomymi, możesz za godzinę czy dwie, spotykając ją niby przypadkiem w drodze nad morze, zagadnąć i zaprosić na pizzę.

test wiedzy o seksie shutterstock.com
fot. shutterstock.com

 

Podstawy podrywu

Pokaż się. Kobiety szukają facetów, którzy mają w sobie potencjał. Na wakacjach bywaj w miejscach, w których coś się dzieje, bądź facetem, którego wszędzie pełno. Ona dostrzeże Cię, zanim do niej podejdziesz, nawet jeżeli udaje, że na Ciebie nie patrzy.

Ćwicz. Fachowcy od podrywu mają zwykle zestaw tekstów, anegdot, dowcipów i historyjek, które działają na ludzi. Zanim staniesz się mistrzem, musisz przećwiczyć swoje umiejętności na wielu kobietach. Nie traktuj tego w kategoriach zdobywania tej jedynej, tylko jak zabawę.

Działaj szybko. Nie zastanawiaj się godzinę, zanim do niej podejdziesz. Im dłużej się zbierasz, tym bardziej jesteś zestresowany. Najlepsze rezultaty daje błyskawiczne podejście. Zaryzykuj, najwyżej Ci się nie powiedzie. A jej zaskoczenie ułatwi Ci nawiązanie kontaktu.

Rozbrój grupę. Na plaży samotne, atrakcyjne kobiety występują rzadko. Na ogół będziesz miał do czynienia z grupą. I dobrze. Nawiązanie kontaktu z jej towarzystwem będzie mniej zobowiązujące i zneutralizuje jej mechanizmy obronne.

Bądź energetyczny. Kobiety szukają facetów, których świat wydaje im się zabawniejszy i bardziej wartościowy. Podchodząc do grupy, musisz wzbudzić w sobie wyższy poziom energii i kontrolować rozmowę. Wyglądaj na faceta, który się spieszy i przystanął tylko na chwilę.

Upór. Nie traktuj jej oporu dosłownie. Ona może w ten sposób Cię testować, sprawdzać, jak bardzo Ci zależy i czy masz wystarczająco dużo pewności siebie. Testowanie mężczyzny stanowi zresztą istotny element poznawania. Po co jej taki gość, który łatwo się poddaje, prawda?

Wkręć ją. Kobiety z jednej strony lubią miłych facetów, ale z drugiej nie lubią się nudzić. Dlatego pokaż, że jesteś pozytywny i optymistyczny. Zamiast się wymądrzać, staraj się być zabawny i fi glarny. Bądź trochę nieprzewidywalny – to intryguje i wkręca emocjonalnie.

Obserwuj. Zaintrygowana Tobą kobieta wyśle Ci sygnały: będzie się głośno śmiać z Twoich dowcipów, obracać ciało w Twoją stronę, delikatnie, niby przypadkiem, Cię dotknie, zada Ci pytanie, żywo zareaguje na Twoje pytanie czy prośbę o pomoc. To znak, że możesz iść dalej.

Zaintryguj. Nie pokazuj po sobie od razu, którą kobietą się zainteresowałeś. Bądź sympatyczny, zrelaksowany i przyjacielski dla wszystkich. Przekomarzaj się z jej koleżankami. Facet, który zbyt szybko demonstruje swoje intencje, traci na wartości w oczach kobiety.

MH 07/2011

REKLAMA