Uwodzenie i flirt: czytaj jej sygnały

Jak wskazują badania uniwersytetu w Indianie, 70% facetów to beznadziejni analfabeci, jeżeli chodzi o język ciała kobiet. Większość optymistycznie interpretuje każdy uśmiech jako: "Leci na mnie". Tymczasem takie uśmiechy kobiet, poza uprzejmością, kompletnie o niczym nie świadczą.

uwodzenie, kobieta fot. Ramon grosso dolarea 2015/shutterstock
fot. Ramon grosso dolarea 2015/shutterstock

Postawa

Rozluźniona pozycja ciała to sygnał, że jest na tak. Jeżeli natomiast nagle się prostuje – uważaj. Stres pobudza centralny układ nerwowy, co skutkuje przyspieszonym tętnem i napięciem mięśni całego ciała. Wyprostowana sylwetka oznacza, że źle się czuje w kontakcie z Tobą.

Pewnym sygnałem seksualnego zainteresowania Twoją osobą jest eksponowanie przez nią talii poprzez unoszenie rąk albo przesuwanie dłońmi w okolicach pasa.

 

uwodzenie, kobieta fot. coka 2015/shutterstock
fot. coka 2015/shutterstock

Oczy

Dłuższe spoglądanie w Twoje oczy to jasny sygnał zachęty. Natomiast szybkie mruganie (częściej niż 15 razy na minutę) zdradza kłamcę – twierdzą specjaliści od języka ciała. Podobnym sygnałem jest pocieranie nosa. Być może flirtuje z Tobą tylko po to, by zrobić na złość swojemu chłopakowi. Rozejrzyj się po sali, czy nie wpatruje się w Ciebie ciężkim wzrokiem jakiś obcy facet. Oby tylko na spojrzeniu się skończyło... 

Pochylenie głowy w prawą stronę i odgarnianie włosów z szyi czy karku to widoczny znak, że jest Tobą zainteresowana. Oczywiście pod warunkiem, że to właśnie na Ciebie patrzy, wykonując ten ruch.

uwodzenie, kobieta fot. iko 2015/shutterstock
fot. iko 2015/shutterstock

Ruchy dłoni

Bawienie się włosami przyjęło się uważać za sygnał zainteresowania. Ale patrz uważnie. Jeżeli skubie sobie włosy, tak jakby je chciała wyrwać, to wyraz napięcia. Po prostu chce, żebyś już sobie poszedł, tylko nie wie, jak Ci to powiedzieć. Natomiast pieszczotliwe nawijanie sobie loków na palec to z pewnością sygnał zachęty. Podnoszenie ręki do góry i odsłanianie pach ma też na celu wysłanie Ci sygnału zapachowego w postaci feromonów.

Kiedy ona bawi się swoimi kolczykami, obserwuj jej nadgarstki. Jeżeli pokazuje Ci ich wewnętrzną stronę, flirtuje z Tobą na bank, jeżeli zewnętrzną – jest spięta i ma Ciebie dość.

  

uwodzenie, kobieta fot. Angela Hawkey 2015/shutterstock
fot. Angela Hawkey 2015/shutterstock

Nogi

Koniecznie rzuć okiem pod stół. Jej stopy są pełne zakończeń nerwowych (około 7500 w jednej stopie) i mogą stanowić dobry barometr jej uczuć. Jeżeli czubki jej palców są skierowane w Twoją stronę, to oznacza, że niczego nie udaje, tylko po prostu na Ciebie leci.

Biodra i uda wypchnięte do przodu mogą sygnalizować dominację lub złość. Natomiast opieranie się na jednej nodze z drugą ugiętą to bardzo kobieca poza (i wyszczuplająca nogi). Flirtuje z Tobą, jak nic.

MH 08/2010

Zobacz również:
REKLAMA