Uwiedź ją zapachem

Droga do serca kobiety nie wiedzie, jak to jest w przypadku facetów, przez żołądek, tylko przez jej nozdrza. Czerwone wino, woda toaletowa, stek z dodatkiem anyżu, czekolada i świece - podsuwamy Ci 5 patentów na to, jak przez nos trafić do jej serca.

Daniel_Dash 2014/shutterstock.com
fot. Daniel_Dash 2014/shutterstock.com

Zmysł powonienia u kobiety jest mniej więcej pięć razy silniejszy niż u mężczyzny. Dzięki temu czułemu detektorowi kobieta może wywąchać najodpowiedniejszy zestaw genów u ewentualnego partnera. Swojego DNA nie zmienisz, ale możesz za to wypełnić wieczór zapachami i aromatami, które kobieta uważa za seksowne.

1. Zbuduj nastrój - czerwone wino

Landauer Cabernet Sauvignon Burgenland (cena: 58 zł, www.marekkondrat.pl) to wytrawne czerwone wino zawierające lekko słodką nutę lukrecji, która doskonale pasuje do dania z wołowiny (punkt 3). Nieco piżmowy aromat czerwonego wina według znawców kojarzy się z męskimi feromonami, dlatego wprowadza kobiety w erotyczny nastrój.

2. Uwiedź ją - perfumy

Aromat ogórkowy jest na czołowym miejscu afrodyzjakalnych zapachów dla kobiet. Dlatego tak lubią one męskie wody zawierające nuty ogórka, np. Calvin Klein Eternity for Men (cena: ok. 120 zł/100 ml).

3. Podaj danie miłości - stek wołowy

Zaszalej i zrób steki, artystycznie polane odrobiną sosu sojowego z dodatkiem sproszkowanego anyżu. Wołowina, bogata w spermotwórczy cynk, pomoże Ci zakończyć ten wieczór sukcesem. Ale kluczowy jest anyż, który według naukowców ze Smell and Taste Centre w Chicago na kobiety działa afrodyzjakalnie. Przepis na stek znajdziesz na www.menshealth.pl/dieta.

4. Podkręć hormony - zapal świece

Zapach męskich hormonów w wysokim stężeniu przypomina drzewo sandałowe. Taki aromat unoszący się w powietrzu naprowadzi jej wyobraźnię na właściwe tory. Wybierz Yankee Candle Sandalwood (cena: ok. 89 zł).

5. Uwolnij pożądanie - gorzka czekolada

Sam zapach czekolady aktywuje w mózgu ośrodek przyjemności. U niektórych kobiet w tym samym stopniu, co uprawianie seksu. I relaksuje. Postaw na najzdrowszą – ciemną. Nasz wybór: Lindt Excellence 70% (cena: ok. 8 zł).

Potwierdzone naukowo

60% kobiet potrafi rozpoznać własny zapach pozostawiony na ubraniu. Ta sama sztuczka udaje się zaledwie u 5% panów. Uważaj, bo z tego wynika, że również bezbłędnie rozpozna zapach pozostawiony na Twoim ubraniu przez inną kobietę. 

MH 05/2013

Zobacz również:
REKLAMA