Udany związek okiem kobiet - 8 prostych zasad

Na wstępie dobra wiadomość! One wcale nie czekają na wspaniałego księcia z bajki. Czego więc kobiety szukają w facetach i co możesz zrobić, by być dla niej lepszym partnerem i kochankiem? Dobre pytanie. Zobacz, za co kobiety przyznają punkty, oceniając mężczyzn.

Udany związek, szczęśliwy związek
Oddana kobieta to skarb. Jeśli takową spotkasz na swojej drodze, traktuj ją odpowiednio - właśnie jak skarb.

1. Okaż, że o mnie dbasz. Nie bądź taki skoncentrowany na sobie.

W rankingach najgorszych męskich wad zadziwiająco często pojawia się słowo "egoizm". Przypadek? Nie sądzę. Chodzi o to, że coraz częściej mamy do czynienia z facetami, którzy nie rozumieją do końca, na czym polega związek. Nie jesteśmy tylko parą kumpli, którzy uprawiają seks, a poza tym żyją swoim życiem.

Skoro postanowiliśmy być razem, powinniśmy się o siebie troszczyć. W każdym razie ja chciałabym się przynajmniej od czasu do czasu poczuć zaopiekowana. Nie musisz mnie nosić na rękach – sama potrafię się przemieszczać. Chodzi o takie drobne gesty: zadzwoń do mnie, żeby zapytać, jak mi poszło na prezentacji, daj mi swoją marynarkę, gdy widzisz, że mi zimno, wyjedź po mnie na dworzec, odśnież samochód. To przecież nie kosztuje Cię wiele, a jest dla mnie bardzo ważne.

2. Słuchaj mnie. W przeciwnym razie powtórzę to samo jeszcze kilka razy.

Faceci się często skarżą, że nie rozumieją swoich partnerek, że nie wiedzą, o co im chodzi, dlaczego ni z tego, ni z owego strzelają focha. To bardzo dziwne, bo w 9 przypadkach na 10 faceci zostali wcześniej dokładnie poinformowani o tym, co ewentualnie mogłoby ją wkurzyć. Tylko po prostu nie słuchali. A to takie proste.

Oto krótki kurs skutecznego słuchania – gdy Twoja partnerka rozpoczyna poważną rozmowę, spróbuj sfokusować wzrok na jej twarzy. Zmarszcz lekko czoło – nie tylko dlatego, że wyglądasz wtedy, jakbyś słuchał w skupieniu, ale podobno taki wyraz twarzy powoduje, że mózg odbiera sygnał "skoncentruj się". Poczekaj na pierwszą przerwę w wypowiedzi i wtedy powtórz ostatnie zdanie: "Czyli uważasz, że za często wychodzę sam?". I tak dalej. Rozumiesz ideę?

3. Nie oceniaj. Ani nie pouczaj.

Umówmy się, że się nawzajem akceptujemy. Póki nie zrobię czegoś naprawdę idiotycznego, co zagraża bezpieczeństwu publicznemu albo czyjemuś życiu lub zdrowiu, lepiej się wstrzymaj z wygłaszaniem krytyk pod moim adresem. Nie szukałam sobie korepetytora ani prywatnego trenera. Wręcz przeciwnie. Nie życzę sobie uwag na temat tego, jak prowadzę auto albo że przydałoby mi się trochę fi tnessu. Jak będę potrzebowała rady, to powiem.

4. Zdobywaj mnie. Bo inaczej zamienimy się w stare, nudne małżeństwo.

Wyślij mi erotycznego SMS-a w ciągu dnia. Zrób mi od czasu do czasu jakąś niespodziankę. Zaplanuj dla nas weekend. Nie, nie musi być "romantyczny". Może być rockandrollowy, motocyklowy albo ostro seksualny. Poza tym pamiętaj, że kobiety lubią, gdy w publicznym miejscu wykonujesz w stosunku do nich intymne gesty. Na przykład przesunięcie dłonią po pośladkach, gdy stoimy w kolejce do kasy itp. Chodzi o budowanie napięcia, którego nie można tak od razu rozładować.

5. Zachwycaj się. Nie żałuj mi komplementów.

To, że raz powiedziałeś, że mam ładne oczy i od tego czasu nie zmieniłeś opinii, nie wystarczy. Chcę się przy Tobie czuć wyjątkowa. Nikt nie jest na tyle pewny siebie, żeby nie potrzebował uznania od innych ludzi. Co Ci szkodzi powiedzieć po raz setny, że mam piękne nogi albo że uwielbiasz, jak się śmieję? Mów mi miłe rzeczy, bo w przeciwnym razie będę szukała aprobaty gdzie indziej.

6. Bawmy się razem. Jeszcze zdążymy nasiedzieć się w domu.

Nie ma nic gorszego, gdy facet, który na początku związku był duszą towarzystwa, inicjatorem wyjść na rozmaite imprezy mniej lub bardziej kulturalne, zamienia się z czasem w leniwego, kanapowego pierdołę. Oto, co mówi nauka – pary, które prowadzą razem ożywione życie towarzyskie, mają więcej seksu. Pary, które razem uprawiają jakieś hobby (te badania mówiły raczej o nurkowaniu niż o zbieraniu znaczków), mają jeszcze więcej seksu. Generalnie chodzi o to, że nudni ludzie mają nudny seks i odwrotnie.

Udany związek w łóżku: Na to kobiety zwracają uwagę w seksie

7. Pozwól się uwodzić. Nie przesadzaj w drugą stronę i nie daj mi się owinąć wokół palca.

Miej swoje sprawy, nie bądź na każde moje zawołanie. Kobiety też lubią zdobywać. Chcę mieć dla kogo się starać, ładnie wyglądać, ubierać, kupować piękną bieliznę. Chcę być o Ciebie trochę zazdrosna. Podoba mi się, że masz jakiś swój świat. Gdy jesteś ze mną, lepiej nie przyglądaj się zbyt uważnie innym kobietom.

8. Nie bądź taki serio!

Kobiety cenią dowcipnych facetów, bo poczucie humoru jest wskaźnikiem inteligencji. Ale o ile większość facetów ceni dowcip agresywny, seksistowski albo seryjne opowiadanie kawałów, o tyle kobiety według naukowców z University of New Mexico za najbardziej urocze uważają żartowanie z samego siebie.

MH 03/2014

Zobacz również:
REKLAMA