Udany związek - czy to właściwa kobieta?

Czy to jest ta kobieta? Problem polega na tym, że zauroczenie odbiera ludziom rozsądek, a konsekwencje nieudanych związków mogą trwać całe życie. Ale od czego masz MH. Zbadamy pod mikroskopem, czy Wasz związek ma szansę, a Ty zrobisz z tym, co chcesz. 

Udany związek shutterstock.com

Faceci cierpią bardziej w nieudanych związkach, jak wynika z badań (patrz: News Seks w tym numerze). Zamiast więc potem marudzić, lepiej wcześniej przyjrzeć się dokładnie osobie, z którą się wiążesz. Dajemy Ci klucz, dzięki któremu zorientujesz się, czy Twoja partnerka ma cechy dobrze rokujące związkowi.

1. Czy ona jest egocentryczką?

Jako nowoczesny mężczyzna z pewnością nie oczekujesz, że staniesz się centrum świata swojej partnerki. Niemniej naukowcy z uniwersytetu w Teksasie po przebadaniu tysięcy par dowiedli, co następuje. Mężczyzn uszczęśliwia taka kobieta, dla której dobro związku jest celem nadrzędnym. Taka, która potrafi zorganizować Wasze życie związkowi rytm.

TEST: Kolacja we dwoje Sam zamów stolik w restauracji i pilnie obserwuj jej zachowanie.

MINUS: Przechyla się i próbuje potraw z Twojego talerza, nie częstując Cię swoimi w zamian. To może być sygnał postawy: „Co moje, to moje, a co jest Twoje, jest nasze” – ostrzega dr Ian Kerner, psycholog i terapeuta związków. PLUS: Nie stara się zdominować rozmowy. Kobiety nastawione na relację zadają więcej pytań, mówią krócej naraz, okazują zainteresowanie tym, co myślisz, czy smakuje Ci jedzenie, czy podoba Ci się restauracja itp.

2. Czy jest cierpliwa?

Te same badania na uniwersytecie w Teksasie dowodzą, że cecha cierpliwości jest kluczowa dla długotrwałych związków. Zresztą w ogóle dla sukcesu w życiu także. Trudnym okresem dla związku jest czas, gdy mija pierwsza fascynacja partnerem i okazuje się, że z Ciebie żaden superbohater, tylko normalny facet, z normalnymi wadami i zaletami. Niecierpliwe osoby mogą to źle znosić.

TEST: Zakupy w supermarkecie Zabierz ją na zakupy w sobotnie popołudnie i przyjrzyj się, jak reaguje na tłum wkurzonych zakupowiczów.

MINUS: Krzywi się, powarkuje, trzy razy zmienia kolejkę do kasy, bo jej się wydaje, że ta, w której stanęła, jest najwolniejsza, robi złośliwe uwagi na temat kasjerki.

PLUS: Spokojnie i planowo robi zakupy według wcześniej przygotowanej listy. Żartuje sobie z Tobą, stojąc w kolejce do kasy.

3. Czy jest fatalistką?

Męczennica to nie jest dobry materiał na partnerkę. Upewnij się, że ona umie brać odpowiedzialność za to, co jej się przytrafia. „Jeżeli Twoja partnerka za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych ludzi, to niewątpliwie niedługo i Ty będziesz wszystkiemu winny, jako że najłatwiej zwalać winę na osoby, które są pod ręką” – ostrzega Kerner.

TEST: Zapytaj, jak jej minął dzień Sposób, w jaki opowiada o tym, co jej się przytrafiło w ciągu dnia, wiele Ci powie o tym, jak Twoja partnerka widzi świat.

MINUS: Opowiada, jakiego ma kretyńskiego, nieudolnego szefa, beznadziejnych współpracowników, przez których zawaliła projekt. W swoich opowieściach przyjmuje raczej stronę bierną – czyli nie „zrobiła”, tylko jej się „przytrafiło”.

PLUS: Zastanawia się nad tym, co zrobiła czy powiedziała. Jest aktywną stroną wydarzeń. Ma świadomość, że czasem może popełniać błędy. Nie upiera się przy swoim, ale jest skłonna do dyskusji. „To oznacza, że w związku też będzie nastawiona raczej na rozwiązywanie problemów, zamiast okopywać się na swoich pozycjach” – mówi Kerner.

4. Jak traktuje bliskich

Sposób, w jaki odnosi się do najbliższych, jest najlepszą wskazówką, jak w przyszłości będzie traktowała Ciebie.

TEST: Kolacja u jej rodziców Ważne jest zarówno to, w jaki sposób wyglądają jej relacje z nimi, jak i też wzajemne relacje rodziców.

MINUS: Chłodna atmosfera, ale też i taka, w której wszyscy do siebie mówią, nie wiadomo dlaczego, podenerwowanym głosem.

PLUS: Wchodzisz tam i od razu czujesz się jak u siebie. Rodzina jest zżyta, rozmawia się o wszystkim, nie ma tematów tabu i jest dużo śmiechu. Jest duża szansa, że podobnie będzie i w Waszym domu. 

Zobacz również:
REKLAMA