Udany związek - 6 cech dobrej partnerki

Jak sprawdzić, czy dziewczyna, z którą się spotykasz, nie zatruje Ci życia ciągłymi awanturami i wymówkami? Aby się tego dowiedzieć, poddaj ją naszemu testowi. Każda z 6 prób, której nie uda się jej zaliczyć, niech będzie dla Ciebie dzwonkiem alarmowym.

udany związek, udany seks
Nie trać czujności na początku związku, a nie będziesz tracił nerwów później.

Jeśli planujesz dłuższy związek, pamiętaj, że jej zalety, choćby i fantastyczne, nie muszą gwarantować powodzenia. Sprawdź póki czas, czy Twoja dziewczyna ma tych sześć podstawowych cech, które sprawią, że będzie dla Ciebie idealną partnerką na długie lata. Jak to zrobić? Podpowiadamy:

1. Odpowiedzialność

Następnym razem, kiedy ona wjedzie komuś w zderzak w korku albo wyleje sobie kawę na kolana, zwróć uwagę na to, jak interpretuje sytuację. Dobrze rokuje, jeżeli Twoja partnerka nie zwala winy za swoje niepowodzenia na wszystkich dookoła, tylko potrafi przyjąć odpowiedzialność za to, co jej się przytrafia.

2. Cierpliwość

Posłuchaj, jak mówi o swojej pracy. Jeżeli nieustannie marudzi, szybko się nudzi, ma wiele konfliktów ze współpracownikami, powinno Cię to zaniepokoić. Nie licz na to, że po pracy ona zmienia się w inną osobę. Dokładnie te same cechy mogą skomplikować wasz związek.

3. Stosunek do innych ludzi

Wybierzcie się razem na zakupy do galerii handlowej. To doskonałe miejsce do eksperymentu, ze względu na to, że ludzie tu bardzo szybko wpadają w stan poirytowania. Obserwuj wtedy, jak traktuje ludzi - nieuważne sprzedawczynie, kobietę z wózkiem, która zaklinowała wejście, panią, która niechcący potrąciła ją na schodach. To, czego u niej szukasz, to wyrozumiałość i współczucie dla innych.

Przeczytaj też: Zanim powiesz "tak"

4. Zdolność do adaptacji

Umów się z nią do kina na romantyczną komedię i przyjedź po nią z biletami na dramat sensacyjny. Sprawdzisz, jak sobie daje radę z nagłą zmianą planów. Jeśli nie robi problemów, to super.

5. Elastyczność

Zaproponuj, że ugotujesz u niej kolację. Jeżeli czeka spokojnie na efekt Twoich działań, to dobrze. Jeśli natomiast stoi Ci nad głową, wyciera co chwilę blat i poucza, jak masz kroić marchewkę, to się zastanów. Dobry związek wymaga zaakceptowania faktu, że partner ma swoje przyzwyczajenia i metody działania, a nieustannie kontrolująca partnerka zamieni życie w koszmar.

6. Zaufanie

To, czy można jej zaufać, sprawdzasz na pierwszej z brzegu imprezie, obserwując, czy nie flirtuje po kilku drinkach z Twoimi kumplami. Radzimy jednak koniecznie sprawdzić, czy ona nie jest zazdrośnicą. Sprawdź, czy nie przegląda Twojej poczty i SMS-ów. Jeśli to robi, to nie jest dobry znak. 

MH 04/2006

Zobacz również:
REKLAMA