Typy kochanek: intelektualistka

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka! -  To słynne już hasło możesz usłyszeć od kobiet, które dziś określilibyśmy mianem sapioseksualistek. Je po prostu kręci intelekt. 

seks, uwodzenie, orgazm

Typ kochanki: Intelektualistka

Jaka jest

Intelektualistka jest analityczna, racjonalna i logiczna. Sprawdza się w wygrywaniu sporów i rozwiązywaniu problemów.

Gdzie jej szukać

Pracuje na uniwersytecie lub w wydawnictwie. Bywa na ambitnych imprezach typu Warszawska Jesień czy wystawy awangardowych twórców w Zachęcie.

Jak ją rozpoznać

Ma skupiony wyraz twarzy i słuchając cię, patrzy uważnie w oczy. Gdy tylko zrobisz przerwę dla nabrania oddechu, ona wchodzi ci natychmiast w słowo i zaczyna analizować i interpretować wszystko, co powiedziałeś. Na ogół zresztą błędnie.

Twoja strategia

Lubi oceniać, więc pytaj ją często o opinie. Jeśli się nie zgadzasz, nie okazuj emocji, lecz racjonalnie przedyskutuj różnice. Pytaj: „co myślisz?”, a nie „co czujesz?”. Zdobądź bilety do teatru i omów z nią sztukę podczas obiadu. Zapisz się na kurs komputerowy. W weekend zaproś na kontrowersyjny film, a potem do zadymionej knajpki o lekko dekadenckim charakterze. Typ intelektualny ocenia twoje reakcje w kategoriach rozsądku. Potrafi zmusić cię do myślenia nawet w łóżku. Wciąż analizuje:

  • na co was stać na obecnym etapie?,
  • czy jesteśmy w domu, czy na wakacjach?,
  • jaka jest pora roku?,
  • jaki jest status naszego związku?

Musisz uważać, co robisz, żeby się nie zagalopować.

W łóżku

Do pewnego momentu stara się kontrolować, ale jak już straci głowę, to nie ma zmiłuj. Zgodzi się na pewne łóżkowe szaleństwa, pod warunkiem że wcześniej dokładnie z tobą omówi wszelkie za i przeciw. Nie jest skłonna przyjmować pozycji, w których wydaje się jej, że wygląda niepoważnie. W seksie oralnym woli być stroną czynną, ponieważ ma wtedy nad tobą kontrolę.

Przeczytaj też: Kochanka emocjonalna

Zobacz również:
REKLAMA