Facet idealny wg Summer Glau z Terminatora

W serialu "Terminator: kroniki Sary Connor", wydanym niedawno na DVD, Summer Glau gra seksownego androida z przyszłości, który stara się ocalić Ziemię od zagłady. Ale poza kadrem to ona szuka kogoś, kto by ją chronił. Jaki musi być facet, by była gotowa mu zaufać?

Jim Wright (Rodale Images)
fot. Jim Wright

Trudno uwierzyć, że ta filigranowa kobieta w za dużej kurtce, spotkana deszczowym rankiem na plaży w Malibu, spędziła całą noc, próbując uratować świat przed zagładą. Summer Glau aż do trzeciej w nocy pracowała na planie serialu "Terminator: kroniki Sary Connor". Gra Cameron Phillips, terminatora najnowszej generacji, występującego po stronie dobra robota - zabójcę o boskim ciele. "Wszystko mnie boli" - informuje nas, kiedy przybywa na spotkanie.

Niespełna 28-letnia Glau jest jednak przyzwyczajona do stawiania sobie wyzwań. Przez wiele lat trenowała balet, mordercze ćwiczenia przerwała w wielu 19 lat kontuzja nogi. Kiedy zaczęła przygodę z aktorstwem, zaliczyła gościnne występy w serialu "Angel" (jako balerina, która zadaje się z wampirami), a potem zyskała popularność główną rolą w serialu "Firefly" (kosmiczny western) oraz jego kinowej wersji "Serenity". Grała tam, bez pomocy kaskaderów, "małą i delikatną" nastolatkę o nadnaturalnych zdolnościach mentalnych i fizycznych.

O swojej roli w serialowej kontynuacji kinowych filmów o Terminatorze opowiada tak: "Większość czasu spędzam, strzelając i rozbijając różne rzeczy". Dziś jednak leży na łóżku zwinięta w kłębek i rozmawia z nami o mężczyznach i związkach z facetami.

Zdradza nam swój wzorzec partnera idealnego: "To mój tatuś. Jest taki męski, twardy, a jednocześnie czuły i opiekuńczy. To magiczne połączenie. Miałam szczęście, że dorastałam, mając go u swego boku".

Nie może się powstrzymać i porównuje z tym "czułym ochroniarzem" wszystkich swoich partnerów: "Lubię konserwatywnych, dobrych facetów. Zawsze szukam cech charakteru, które ma mój ojciec". Postanawiamy drążyć temat: jak, jej zdaniem, najlepiej połączyć twardość i wrażliwość?

Bądź odpowiedzialny za to, co mówisz

"Najważniejszą rzeczą, której szukam w mężczyznach, jest uczciwość. Facet ma naprawdę robić to, co zapowiada" - mówi. Ta zasada sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych rzeczy, na przykład pamiętania o bardzo ważnych telefonach. "Kobiety lubią stabilizację. Jeśli mężczyzna dzwoni wtedy, kiedy obiecał, czują się bardzo bezpiecznie. To dla nich takie ważne, a wielu facetów tego po prostu nie łapie".

Związek ze mną to sprawa rodzinna

Zawsze nabijesz sobie u punkty, spędzając czas z ojcem i biorąc od niego rady. Nie możesz przy tym zaniedbywać reszty rodziny. "Uwielbiam, kiedy mężczyzna wykonuje ruch, by poznać moich rodziców i siostry. Jeśli chce znać ludzi, którzy dużo dla mnie znaczą, jego szanse bardzo rosną".

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA