Szkoła uwodzenia: 5 patentów na piorunujące pierwsze wrażenie

Udało Ci się umówić na randkę z piękną i czarującą kobietą. To dopiero wstęp do sukcesu. Teraz spraw, by nie mogła Ci się oprzeć. Przyciągnij i zatrzymaj na dłużej jej uwagę, czyli jak zrobić na niej dobre pierwsze oraz wszystkie następne wrażenia.

Szkoła uwodzenia: 5 patentów na świetne pierwsze wrażenie Sundraw Photography 2015/shutterstock
fot. shutterstock

1. Słuchaj jej

Pokaż, że jesteś uważny, ale nie zgadzasz się z nią we wszystkim.

 

Gdy rozmawiając z kimś, jesteś zdenerwowany, masz skłonność do wymyślania kolejnej wypowiedzi, w czasie gdy ta druga osoba mówi. Tak się dzieje zarówno podczas trudnych rozmów w pracy, jak i oczywiście podczas pierwszych randek.

Efekt? Nie słuchasz jej i ona doskonale to widzi. Wyluzuj. Skup się na tym, co ona mówi, i zanim wystrzelisz ze swoją odpowiedzią, zrób małą pauzę. Specjaliści od mowy ciała twierdzą, że lekkie kiwanie głową i dotykanie brody podczas słuchania to magicznie skuteczny gest, który wzbudza zaufanie i poczucie, że rozmówca jest rozumiany.

Ale nie zgadzaj się ze wszystkim, co ona mówi – wygląda to nieszczerze. Spróbuj: „Tak, rozumiem Cię, ale ja to widzę trochę inaczej...”.

Charyzma w 3 sekundy: Nie kombinuj i nie popisuj się elokwencją. Staraj się mówić o sobie w sposób jasny i zrozumiały, krótkimi zdaniami. Tak aby ona nie miała wrażenia, że coś kręcisz.

2. Nakarm ją i ogrzej

Najważniejsze, to sprawić, by poczuła się przy Tobie bezpieczna i zaopiekowana.

Aby zrobić wrażenie na neandertalce, nasz przodek potrzebował jedynie zademonstrować, że jak by co, to podzieli się jedzeniem albo udostępni schronienie. Nikt się do tego oczywiście nie przyzna, ale stare instynkty nadal w nas drzemią.

Zabierz ją do meksykańskiej albo chińskiej knajpki, gdzie cała zabawa polega na tym, aby zamówić małe porcje różnych rzeczy i potem dzielić się nimi nawzajem. Inną taktyką neandertalczyka może być zaoferowanie jej własnej kurtki lub swetra (schronienie), gdy wracacie chłodnym wieczorem z kina.

Jednym z pewniejszych sygnałów, że ona czuje się komfortowo w Twoim towarzystwie, jest dotyk – gdy dotknie Twojej ręki, niby przypadkowo, odwzajemnij dotknięcie. Jest dobrze.

Charyzma w 3 sekundy: Nie ujdzie jej uwagi również nieseksualny dotyk, jakim obdarzasz innych. Dłoń na plecach innego faceta, gdy sugerujesz, żeby Ci zszedł z drogi, to oznaka wyższego statusu.

3. Przełam impas

Naucz się wczesnego rozbrajania bomby nudy podczas pierwszych randek.

Na randce nie czekaj, aż usłyszysz: „Wiesz, muszę lecieć, właśnie sobie przypomniałam, że mam na jutro oddać raport”. Wtedy już jest za późno. Musisz się nauczyć wczesnego rozpoznania sygnałów nudy i odpowiedniego ich rozbrajania.

Badacze z Ontario University w Kanadzie odkryli, że gdy nasz umysł błądzi, wtedy zaczynamy częściej mrugać. Jeżeli ona mruga i unika Twojego spojrzenia – zacznij działać. Powiedz to po prostu na głos: „O, widzę, że Cię nudzę?

Może chciałabyś, żebyśmy poobserwowali ludzi przy sąsiednich stolikach i zgadywali, kim są i o czym rozmawiają?”. To zwykle działa, bo po pierwsze, nikt nie lubi udawać zainteresowania, jak jest znudzony, a po drugie, kobiety lubią gadać o innych ludziach.

Charyzma w 3 sekundy: Spróbuj być bardziej wyrazisty, gdy coś opowiadasz. Ona bardziej zaangażuje się w opowiadaną przez Ciebie historię, jeśli użyjesz żywszej gestykulacji i modulacji głosu.

4. Zdobądź jej zaufanie

Przekonaj ją, że nie jesteś nadętym bufonem i masz do siebie dystans.

Pierwsze kontakty w grupie mężczyzn polegają głównie na ustalaniu, kto tu rządzi – w kontaktach z kobietą trzeba przyjąć inną strategię. Twoim zadaniem jest rozwianie jej wątpliwości i obaw.

Najbardziej skutecznym sposobem jest przekonanie jej, że jesteś facetem sympatycznym, lubianym i masz do siebie dystans. Ale też że nie jesteś ofiarą losu. Zamiast chwalić się sukcesami, powiedz coś w tym rodzaju: „Teraz moja firma prosperuje nieźle, ale wcześniej przez brak doświadczenia zaliczyłem kilka upadków.

Na szczęście z pomocą kumpli udało nam się wyjść na prostą”. W jednym komunikacie pokazujesz, że radzisz sobie nieźle, nie boisz się przyznać do porażek i że istnieją ludzie, którzy Cię lubią.

Charyzma w 3 sekundy: Podczas rozmowy zacznij używać częściej zaimków „my”, „nasze”, zamiast „ja” czy „moje”. To działa podprogowo i wzbudza poczucie większej zażyłości.

5. Zrób szybkie rozpoznanie

Dobry wywiad wstępny pomoże Ci uniknąć poruszania drażliwych tematów.

Zbyt osobiste pytania na pierwszej randce mogą ją zrazić. Skąd więc masz wiedzieć, o czym z nią gadać? Można z dużą dozą pewności założyć, że po tym, jak udało Ci się z nią umówić, pierwsze, co robisz, to szukasz jej na Facebooku.

Normalne – ale nie koncentruj się wyłącznie na oglądaniu jej zdjęć z wakacji. Przejrzyj, kto należy do grona jej znajomych, jakie ma zainteresowania, co czyta, co ją śmieszy, jakie ma sympatie czy antypatie polityczne, co ostatnio ją pasjonuje albo wkurza.

Łatwiej Ci będzie wymyślić kilka tematów do rozmowy na początek i uniknąć poruszania kwestii, które mogą być drażliwe (np. różnice w poglądach politycznych).

Charyzma w 3 sekundy: Najlepszym sposobem na przełamanie lodów jest rozmowa o wspólnych znajomych. To metoda na poznanie własnych opinii na różne tematy w mniej osobisty sposób.

Departament Statystyk MH podaje:

0,1 Tyle sekundy potrzebuje kobieta, by zdecydować, czy Cię lubi, czy nie.

7 Tyle procent pierwszego wrażenia bazuje na tym, co mówisz.

38 Tyle procent pierwszego wrażenia bazuje na tym, jak mówisz.

150 Tyle słów na minutę to idealne tempo komunikatywnej odpowiedzi.

MH 08/2012

Zobacz również:
REKLAMA