Sprawdzone sposoby na podryw w Internecie

Niech pierwszy kliknie "wyloguj" ten, kto nigdy nie podglądał koleżanek na Facebooku. Czy tego chcemy, czy nie, w Internecie spędzamy coraz więcej czasu i przenosimy tam coraz większą część swojego życia. Podrywu w sieci próbuje prawie każdy, ale czy robimy to poprawnie?

seksowna kobieta, podryw online, podryw w Internecie Marta Zbieroń
fot. Marta Zbieroń

Amerykanie wydają obecnie ponad miliard dolarów na serwisy randkowe. Internet nie tylko ułatwia poznawanie się, ale też przyspiesza cały proces. Prześwietlenie potencjalnego partnera w sieci jest łatwe i może zastąpić kilka pierwszych randek.

Do tego stopnia, że jedna trzecia kobiet przyznaje się do seksu na pierwszej randce w realu. Z drugiej strony, jak wynika z badań firmy Virtual Dates Assistants, która pomaga klientom w tworzeniu najlepszych profili, tylko 3% facetów umie dobrze się sprzedać w sieci. Oto, jak się dobrze zaprezentować, żebyś i Ty znalazł się w tym gronie.

Gdzie obecnie najaktywniej ludzie poszukują partnera/partnerki?

• w Internecie 64,86%

• przez znajomych 2,54%

• w barze, w klubie, na dyskotece 0,36%

• w pracy, na uczelni, w szkole 3,26%

• na wakacjach 0,72%

• liczą na przypadek 28,26%

źródło: MyDwoje.pl

1. Jakie zdjęcie profilowe?

Lubimy myśleć, że kobiety nie są tak płytkie, jak faceci, ale to wcale nie znaczy, że są ślepe. To właśnie zdjęcie decyduje, czy nawiązać z kimś kontakt, czy nie. Ze statystyk serwisu MyDwoje.pl wynika, że wizytówki zawierające zdjęcia są oglądane kilkakrotnie częściej. Wybierz najlepsze zdjęcie – przejrzyj te, które masz, albo zrób nowe i poproś życzliwą osobę o pomoc w wyborze najbardziej interesującego.

Ważne jest, mówią specjaliści serwisu MyDwoje, żeby widać było na nim Twoją twarz i oczy. Okulary przeciwsłoneczne odpadają. Zdjęcie dobrej jakości wygrywa z fotką zrobioną telefonem albo udziwnioną w programie graficznym.

seksowna kobieta w bibliotece fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Badania wskazują, że największe zainteresowanie wzbudzają osoby, które robią coś ciekawego, ale nie mizdrząc się do obiektywu, bo wygląda to sztucznie. Mogą prezentować jakąś Twoją pasję - wspinaczka, hodowla tarantuli, gotowanie. Cokolwiek by to było, jest dla niej dobrym pretekstem do kontaktu. I lepiej, żeby to nie była impreza z kumplami - Facebook wszystko pamięta.

2. Historia

Profile na portalach randkowych pełne są przymiotników i listy rzeczy, które lubimy i których nie lubimy. Ale kobiety są bardziej wrażliwe na historie, które niosą jakiś ładunek emocji.

Np. "Gdy byłem mały, marzyłem o tym, żeby jeździć po świecie i ratować zagrożone gatunki zwierząt. W dorosłym życiu skończyło się na wzięciu psa ze schroniska, ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa" – brzmi dla kobiety lepiej, niż gdybyś napisał: "Lubię zwierzęta, podróże, interesuję się ekologią". Bądź konkretny – to bardziej działa na wyobraźnię.

Lepiej napisać: "W weekendy można mnie spotkać w klubie Żorżeta, lubię ich oldskulowe klimaty" niż: "Lubię: clubbing, dobrą muzykę". I nie kłam. To takie łatwe sprawdzić np., czy i jakie studia kończyłeś, a raz złapany na ściemnianiu tracisz u niej szanse.

Nie rozpisuj się: bądź raczej zwięzły i interesujący. Elaboraty na temat swoich zalet i osiągnięć mogą wywołać efekt odwrotny i zakwalifikować Cię do kategorii zakochanych w sobie palantów.

3. Bądź zawsze aktualny

Po pierwsze, każde odświeżenie profilu spowoduje, na większości portali, że Twoja wizytówka będzie wyskakiwać na pierwszej stronie. Po drugie, każda nowa informacja czy fotka może spowodować, że zainteresują się Tobą osoby, które wcześniej nie zwróciły na Ciebie uwagi. Na FB wszystko dzieje się tu i teraz, więc po chwili zwłoki, jesteś daleko w tyle.

kobieta w bieli fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

4. Rozszerz spektrum

Każda kobieta, która zwróciła Twoją uwagę, prawdopodobnie zainteresowała też większość facetów z danej okolicy. Najatrakcyjniejsze dziewczyny są najbardziej oblegane i stąd wynika prawdopodobieństwo, że szansa, iż odpowiedzą na Twoją wiadomość, niestety maleje.

Weź pod uwagę, że w realu i tak większość z nas wygląda inaczej niż na profilówce. Spróbuj zaczepić też i te mniej wystrzałowe. Poflirtuj i zobacz, co z tego wyniknie.

5. Jak rozmawiać na czacie?

Nie pisz jak małolat. Nie używaj skrótów typu LOL, staraj się być komunikatywny i pisać pełnymi zdaniami. Czat ma co prawda swoje prawa, ale samo "hej", jako zaczepka, jest równie skuteczne jak gwizdanie na ulicy na widok atrakcyjnej kobiety.

Słowo "seks" zostaw sobie na później, bo jak wynika ze statystyk ze strony OkCupid, używanie go zmniejszy o jedną czwartą Twoje szanse na dalszy rozwój znajomości. I unikaj korespondencji wieczorem po kilku drinkach. Napiszesz głupoty, których będziesz później żałował.

6. Nie zrażaj się!

Jest jedna żelazna zasada – im więcej wyślesz wiadomości, tym więcej odpowiedzi dostaniesz. Nie traktuj braku odpowiedzi osobiście. Kobiety mogą nie odpowiadać z tysiąca powodów. Ślij wiadomość do następnej. Teraz się uda.

Bonus: Czego one szukają w necie?

1800 kobiet powiedziało MH, co najbardziej kręci je w sieci. W skali 1-10 tak oceniły następujące zachowania:

Przeglądanie stron XXX: 6

Seksowne e-mailowanie z partnerem: 8

Wysyłanie mu seksownych fotek: 6

Czytanie blogów o seksie: 3

Flirtowanie z nieznajomym: 5

Zamieszczanie seksownych fotek na FB: 2

Wirtualny seks z partnerem przez Skype'a: 7

MH 05/2011

Zobacz również:
REKLAMA