Śmiech Was uszczęśliwi - dobry humor w związku

Najtrwalsze i najszczęśliwsze związki tworzą ludzie, którzy się często razem śmieją.

Najszcz iofoto 2008/shutterstock.com
Rozśmieszaj mnie tak dalej, a jeszcze za Ciebie wyjdę...fot. © iofoto 2008/shutterstock.com

Dlaczego to działa?

Pary z długim stażem twierdzą, że właśnie wspólny śmiech stanowi jeden z najważniejszych czynników sprawiających, że ludzie w związku czują się szczęśliwi. 80% szczęśliwych par śmieje się razem co najmniej raz dziennie. Okazuje się, że wspomnienia związane ze wspólnym śmiechem scalają związek bardziej niż na przykład egzotyczne podróże czy drogie prezenty.

Wspomnienia związane ze wspólnym śmiechem scalają związek bardziej niż na przykład egzotyczne podróże czy drogie prezenty.

Śmiech jest też doskonałym afrodyzjakiem. Powoduje gwałtowne wydzielanie hormonów szczęścia, a skurcze mięśni przepony poprawiają ukrwienie miednicy. Wytrawni uwodziciele wiedzą, że rozśmieszenie kobiety stanowi najskuteczniejszy sposób uwodzenia.

Rozśmiesz ją.

Nie wiesz jak? British Association for the Advancement of Science wyłonił najśmieszniejszy dowcip świata. Spośród dziesiątków tysięcy dowcipów z 40 krajów świata najwyżej został oceniony brytyjski:

Dwaj myśliwi idą przez las. W pewnej chwili jeden z nich osuwa się na ziemię. Drugi myśliwy wzywa pomoc przez telefon komórkowy.
- Mój przyjaciel nie żyje! Co mam robić? - woła.
- Proszę się uspokoić - pada odpowiedź. - Przede wszystkim proszę się upewnić, że pański przyjaciel naprawdę nie żyje.
Po chwili rozlega się strzał.
- W porządku - woła do telefonu myśliwy. - I co dalej?

Men's Health 07-08/2007

Zobacz również:
REKLAMA