Seksualny dotyk: topografia kobiecego ciała

Gdzie jej dotykać, poza tymi miejscami, które podpowiada instynkt, aby przyjemnie było i jej, i Tobie? Oto szczegółowa mapa erogennych stref kobiecego ciała - korzystaj z niej, a każda partnerka będzie chciała zrealizować z Tobą swoje najśmielsze fantazje.

kobieta, seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Zaznaczmy na samym początku, aby nie było żadnych niedomówień - gra wstępna nie jest pańszczyzną do odwalenia, gdyż, jak podają wszystkie książki o seksie, kobieta potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie podniecenia. Nie jest to więc - wbrew nazwie - wstęp do prawdziwego seksu, ale seks w swojej najczystszej postaci. Niejednokrotnie zresztą prowadzący do intensywnych orgazmów.

Mężczyzna pewny swej seksualnej wartości czerpie z pieszczot tyle samo przyjemności, co jego partnerka. Co więcej, koncentrując się na grze zmysłów, zapomina o typowo męskim, wyczynowym podejściu do seksu, co każdemu związkowi wychodzi na dobre. Pieszcząc inne miejsca niż łono i piersi, przekonasz się, jak wrażliwe jest ciało Twojej partnerki i jak ważny jest, dla łączących was więzi, czuły dotyk.

Stopy i opuszki palców

W stopach znajduje się tyle zakończeń nerwowych, że niektóre kobiety przeżywają orgazm przy ich masowaniu. Pamiętasz rozmowę z "Pulp Fiction" o tym, czy masaż stóp jest czynnością erotyczną? Koleżka, który zrobił go żonie Marcelusa Wallesa, wyleciał przez okno z trzeciego piętra i zapewne na zawsze zapamięta, że jest czynnością erotyczną jak jasna cholera.

Najważniejsze w tej zabawie to nie łaskotać. Twój dotyk powinien być delikatny, lecz pewny. Fachowcy od masażu zalecają wymoczenie wcześniej (przez pięć minut) nóg w ciepłej wodzie z kilkoma kroplami olejku lawendowego. Uwięź stopę między dłońmi i lekko ugniataj ją od kostek do pięty, następnie skup się na palcach, masując je pojedynczo.

Szczególną uwagę poświęć opuszce dużego palca, o której mistrzowie akupresury mówią, że jest powiązana z przysadką, regulującą wydzielanie hormonów. Ssanie go i pieszczoty językiem są bardzo ekscytujące nie tylko dla fetyszystów od damskich stópek.

Nogi

Najbardziej wrażliwe na dotyk są oczywiście wewnętrzne powierzchnie ud, ale i pieszczoty łydek lub miejsc pod kolanami wiele kobiet uważa za bardzo podniecające. Połóż ją na brzuchu, zwilż dłonie oliwką i długimi, posuwistymi ruchami masuj jej nogi od góry aż do pięt; każdą z nóg zajmuj się oddzielnie. Obróć ją teraz na plecy i tę samą czynność wykonaj czubkiem języka.

kobieta, seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Pośladki

O kobiecych pośladkach można by poematy pisać, ale wbrew tej romantycznej aurze, zdecydowana większość pań woli odczuwać na tej części ciała raczej stanowcze niż delikatne pieszczoty. Lubią być za nie chwytane podczas seksu, poklepywane, podszczypywane, a klaps wymierzony w odpowiednim momencie też nie powoduje oburzenia.

Połóż ją na brzuchu, usiądź jej na udach i mocnymi - ale bez przesady! - ruchami masuj na przemian jeden i drugi pośladek. Warto wiedzieć, że lepsze są ruchy rozsuwające pośladki, czyli na zewnątrz, niż zsuwające je - wargi sromowe napinają się i stają się bardziej wrażliwe na dotyk.

Biodra

To one - i parę innych rzeczy - są atrybutem kobiecości i dlatego tak chętnie kładziemy tam nasze ręce. Szczególnie w trakcie stosunku. Jeżeli to ona jest na górze, pomożesz jej nieco kontrolować przebieg akcji i zmniejszysz wysiłek fizyczny; jeżeli to Ty dominujesz, chwycenie jej od spodu i uniesienie miednicy sprawi, że miłosne pchnięcia będą głębsze.

Łono i genitalia

Kiedy kobieta się masturbuje, najczęściej ma nadgarstek ułożony na podbrzuszu. Aby znaleźć tę pozycję, kiedy Ty ją pobudzasz, spróbuj usiąść za nią, a ona niech siedzi tyłem do Ciebie. Ułóż dłoń na jej wzgórku łonowym, lekko zegnij palce i poruszaj nimi wolno w przód i w tył. Wykonuj też okrężne ruchy wewnątrz i na łechtaczce - takie koliste ruchy to odświeżająca odmiana stymulacji.

Nie koncentruj się na jednym punkcie - tuż za wejściem do pochwy znajduje się miejsce, które doskonale reaguje na pieszczoty lub lekki ucisk. O punkcie G wiesz już pewnie wszystko, ale czy wiesz, że w dolnej części pochwy, mniej więcej w 1/3 jej wysokości, znajduje się pierścień zakończeń nerwowych, który jest entuzjastą Twojego dotyku? No, to teraz wiesz, gdzie szukać.

George Holz - Rodale Images
fot. George Holz

Brzuch

Ten idealnie nadaje się do delikatnych pieszczot i pocałunków - spróbujcie koniecznie pieszczot boków, bo skóra od pach po biodra jest szczególnie wrażliwa. Kolistymi ruchami języka lub dłoni okrążaj pępek, delikatnie pociągaj za włosy łonowe, aby pobudzać łechtaczkę, i pamiętaj, że ok. 10 cm poniżej pępka znajduje się jeden z ważniejszych punktów erogennych.

Jeżeli zwilżysz jej skórę i wykorzystasz strumień powietrza z suszarki do włosów do osuszenia, sam się zdziwisz efektami. Przy braku suszarki, można ten efekt uzyskać oddechem - dmuchaj miarowo kilka centymetrów nad zwilżonym punktem.

Piersi

Kobiece piersi należą do najsilniej reagujących sfer erogennych - często wystarczy lekkie dotknięcie, otarcie się o pożądaną osobę lub myśl o niej, aby spowodować zwiększony dopływ krwi i wzwód brodawek. Ich pieszczoty wymagają delikatności - nabrzmiały i pobudzony biust jest prawie tak samo wrażliwy na urazy, jak nasze jądra.

Można je tulić, ssać, ugniatać, głaskać, lekko gryźć - zależnie od upodobań kobiety - można też wzwiedzionym członkiem stymulować i pocierać brodawki. Niespieszne obwodzenie końcem penisa lub języka ciemniejszych obwódek piersi powoduje silny wzrost podniecenia i jest obietnicą nadchodzącej fali rozkoszy.

Plecy i ramiona

Tu jest pole do popisu. Jeżeli chcesz ją rozluźnić, połóż dłonie skierowane palcami w stronę jej głowy, powyżej jej pośladków. Umieść kciuki po obu stronach kręgosłupa i posuwaj ręce w górę, stosując dość mocny ucisk. Odprężysz ją także, ugniatając mięśnie w okolicach karku. Nie wahaj się spróbować pieszczot językiem - krótsze i dłuższe ruchy, podłużne, koliste, punktowe sprawią, że podniesiesz jej włoski na skórze.

Dłonie

Po wewnętrznej stronie dłoni i między palcami znajdują się zakończenia nerwów. Weź jej dłoń i i opuszkami palców kreśl wokół zagłębień między palcami i na obrzeżach niewielkie okręgi. Spróbuj wyczuć wszystkie kostki i delikatnie je rozmasuj - zrelaksowana i odprężona partnerka jest łatwiejszym partnerem do ewentualnych łóżkowych negocjacji.

Twarz i głowa

Tu, rzecz jasna, najsilniejszą sferą erogenną są usta, których całowanie przenosi przyjemne bodźce do innych miejsc, np. do łechtaczki. Są jednak także inne czułe miejsca - linia włosów, kark, powieki, skronie i, przede wszystkim, płatki uszu. Delikatne, prawie bezdotykowe pieszczoty ucha, Twój gorący oddech i kilka wyszeptanych pikantnych słówek doprowadzą ją na skraj orgazmu. Zanurz palce w jej włosach i koniecznie tego spróbuj.

Wciąż głodny wiedzy? Sprawdź: Interaktywny dotykometr: pieszczoty, które ona uwielbia.

MH 06/2005 

REKLAMA