Seks: wygraj bitwę o przyjemność

Seks można przedstawić jako pole bitwy o dominację, kontrolę i nowe tereny. Wykorzystaj nasze strategie, by nawet poddanie się było zwycięstwem. Zobacz, kiedy śmiało atakować, kiedy wycofać się do obrony, a kiedy akcję rozgrywać dyplomatycznie, a nie siłowo.

seksowna kobieta, wojna fot. Martha Pavlidou
fot. Martha Pavlidou

1. Podbij nowe terytoria

Sytuacja: Wasz seksualny repertuar jest przestarzały

Cel: Przekonać ją do eksperymentów

"Ludzie są bardziej skłonni do robienia rzeczy innych niż zwykle, jeżeli myślą, że robią to tylko na próbę" – mówi psycholog Philippa Davies. Jakiekolwiek nowe tereny chcesz zdobyć, przedstaw jej to jako test – dzięki temu ona będzie odczuwała mniejszą presję w wypadku, gdyby jej się to nie spodobało. Zawsze dbaj o jej poczucie bezpieczeństwa i miej przygotowaną najpierw wersję soft. Ludzie są bardziej skłonni do większych ustępstw, jeżeli wcześniej zgodzili się na mniejsze.

Wsparcie: Ona szybciej ulegnie Twoim perswazjom, jeżeli będziesz wypowiadał je niskim głosem i dwa razy wolniej niż zwykle.

2. Dopasuj plany

Sytuacja: Tempo życia sprawia, że trudno się Wam spotkać w łóżku

Cel: Synchronizacja

"Zastosuj japońską zasadę Kaizen: małe kroki prowadzą do wielkich rezultatów – radzi seksuolog Nicci Talbot. – Zacznij od inicjowania seksu w nietypowych godzinach, tak by przestał się kojarzyć z porami, gdy ona zwykle odmawia, bo jest zbyt zmęczona. Wylądować w łóżku w południe, gdy wszyscy są w pracy, to trochę tak jak pójść na wagary. Niegrzeczne i odświeżające. A ostatecznie świat się nie zawali, jeśli weźmiecie parę godzin wolnego w pracy".

Wsparcie: Im cieplej, tym bardziej kusi seks w plenerze. Warto zrealizować fantazje, tym bardziej że słońce podnosi libido. 

3. Rozwiąż poprzednie konflikty

Sytuacja: Problemy w związku zatruwają seks

Cel: Zlikwidować upiory przeszłości

Bez względu na to, czy chodzi o realne przewiny, czy walkę o to, kto tu rządzi, taki konflikt lepiej rozwiązywać na odległość. Napisz jej z pracy e-mail, jak się z tym wszystkim źle czujesz. Fizyczny dystans zmusza nas do innego, mniej emocjonalnego spojrzenia na problemy. Gdy wrócicie do rozmowy w domu, wyłącz TV i staraj się z kolei wysłuchać jej argumentów. Używaj w rozmowie jej pełnego imienia, zamiast "kiciu". To sprawi, że poczuje się potraktowana poważnie.

Wsparcie: Zacznijcie rozmowę po kolacji. Eksperci od negocjacji twierdzą, że głodni ludzie są mniej skłonni do ustępstw.

4. Negocjuj swoją pozycję

Sytuacja: Podnieca Cię to, za czym ona nie przepada

Cel: Przekonanie jej, że może mieć z tego korzyść

Wyjaśnij jej, dlaczego właśnie to Cię kręci. Jak twierdzi Philippa Davies, zrozumienie to klucz do zwycięstwa. Przedstaw to tak, że w tej pozycji czy w tej sytuacji ona (jej piersi, pośladki etc.) wygląda wyjątkowo podniecająco. Że robi to fantastycznie. Następnie spróbuj znaleźć coś, co ona lubi, a Ciebie nudzi, i umów się, że np. raz w tygodniu każde z Was ma święto i otrzymuje swój ulubiony prezent.

Wsparcie: Pozwój jej postawić własne warunki. Gdy poczuje się panią sytuacji, jej opory mogą zniknąć.

5. Prowokacja

Sytuacja: Zawsze to Ty inicjujesz seks

Cel: Zachęcenie jej do inicjatywy

"Kochaj się z nią, gdy jest ubrana, a Ty nagi – sugeruje Tammy Nelson, seksuolog. – To pozwoli jej poczuć kontrolę i odwrócić zwykłe role". Ale nie zaszkodzi też odrobina przekory. Zawsze to Ty inicjujesz seks? Powstrzymaj się przez jakiś czas. Bądź czuły, przytulaj, ale do seksu nie doprowadzaj. Buduj napięcie. W końcu sama się zniecierpliwi i zacznie Cię prowokować. Tylko pamiętaj, aby przez cały czas okazywać uczucie, tak by nie poczuła się odrzucona.

Wsparcie: Od czasu do czasu wysyłaj do niej erotyczne SMS-y, pisząc, co chciałbyś, żeby ona z Tobą zrobiła.

Dodatkowe wspomaganie

1. Zrób zakupy

 Zaangażuj się bardziej w prace domowe (np. posprzątaj). Badania wskazują, że im kobieta ma mniej obowiązków, tym większą ma ochotę na seks. Źródło "The Journal of Sex Research" 

2. Język emocji

Jeżeli jest zdenerwowana, okaż spokój, jeżeli się wycofuje – bądź bardziej zaangażowany. Z badań wynika, że takie męskie reakcje są najbardziej pożądane przez kobiety i budują intymność. Źródło The University of the Basque Country 

3. Buduj pożądanie

Zorganizuj imprezę z innymi parami (ale nieskłóconymi) i pogadajcie sobie o seksie. Okazuje się, że takie erotyczne, towarzyskie rozmowy podnoszą napięcie seksualne, które rozładujecie potem w łóżku we dwoje. Źródło WayneStateUniversity    

MH 06/2012 

Zobacz również:
REKLAMA