Seks w XXI wieku: kobieta alfa

Ostatnio bez przerwy ktoś nudzi w mediach o kryzysie męskości spowodowanym m.in. tym, że kobiety się wyemancypowały. Akurat! To ma być kryzys?! Nadchodzi seksualne Eldorado, tylko trzeba umieć z niego korzystać. 

Kobieta alfa shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Silne kobiety wierzą w jasne i uczciwe postawienie sprawy, co oznacza, że raczej śmieszą je te wszystkie podchody, udawanie, mizdrzenie się, to całe: „A może... Ale raczej nie dzisiaj, no chyba że...”. Gdy mówią „nie”, to znaczy nie. Nie licz na to, że tylko tak mówią i czekają na to, żebyś naciskał mocniej. Może się to dla Ciebie skończyć źle. Ale za to, gdy taka kobieta podejmie samodzielną i niezależną decyzję, że warto iść z Tobą do łóżka, to naprawdę będzie coś.

Tak, silna kobieta to jest wyzwanie dla faceta, ale podobno faceci lubią wyzwania. Współczesne kobiety, zwłaszcza te lepiej wykształcone, mają pozytywny stosunek do seksu i czerpią z niego dużą satysfakcję. Z niedawno przeprowadzonej ankiety MH i WH jasno wynika, jak bardzo na korzyść się to zmieniło. 3/4 badanych nigdy nie udaje orgazmu (jeszcze 20 lat temu takiej odpowiedzi udzielało kilkanaście procent). 75% ma pozytywny stosunek do gadżetów erotycznych. 

Klapsy, bycie wiązaną, świntuszenie, oglądanie porno to normalka dla ponad połowy ankietowanych kobiet. Z tym idzie w parze podejście do swojego ciała. Prawie 70% pytanych czuje się komfortowo we własnym ciele i lubi chodzić nago po mieszkaniu (tylko 3% czuje się nago bardzo nieswojo). To istotne, bo z badań wynika, że stosunek do własnego ciała jest bardzo ważnym elementem udanego życia seksualnego. Z ankiet dowiadujemy się jeszcze, że 65% kobiet goli całkowicie włosy łonowe, a 25% regularnie je przycina. Do tego dochodzi fakt, że współczesne kobiety są wysportowane, sprawne i elastyczne (w każdym razie spora ich część), co również wpływa na libido. Czują się atrakcyjne i lubią się podobać. Naprawdę, wasi dziadkowie mogli jedynie pomarzyć o takich czasach. 

Kobieta alfa shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks z silną kobietą

Skoro już ustaliliśmy, że silne kobiety coraz rzadziej bawią się w gierki, udając, że nie wiedzą, o co chodzi, kiedy przecież wszyscy wiedzą, że chodzi o seks, to warto podkreślić, iż jednak wierzą w zasady. Nie lubią zdawać się tylko na pomysły faceta. Mówią, co lubią: np. wiązanki OK, ale seks analny odpada. Musisz mieć świadomość, że Tobie też przysługuje prawo otwartej komunikacji na temat swoich pragnień. Ona jest otwarta na negocjacje. I co jest jeszcze fajne – wyzwolona kobieta nie będzie leżeć jak księżniczka: możesz się spodziewać, że będzie równie aktywna i pomysłowa, jak Ty. Bo kobiety naprawdę nie lubią się nudzić w seksie – większość z nich ceni urozmaicenia. Będziesz się dobrze bawił.

Kobieta alfa shutterstock.com
fot. shutterstock.com

6 lekcji od konkurencji

Dla sporej części facetów pojęcie „silna kobieta” jest równoznaczne z pojęciem „feministka”, a to ostatnie to to samo, co lesbijka. Czyli trochę przerażająca konkurencja buszująca w tym samym targecie. Coś jest na rzeczy, bo spory procent kobiet miewa fantazje o seksie z drugą kobietą. Zamiast się jeżyć, warto podejrzeć ich sztuczki. Bo w końcu kto najlepiej wie, jak pieścić kobietę? Oczywiście druga kobieta. One po prostu bezbłędnie trafiają w punkt.

Zacznij od centrum. Masuj miejsce między jej piersiami, używając wierzchu dłoni. Dlaczego? „Starożytni eksperci od seksu taoistycznego wierzyli, że masaż mostka pobudza jej libido” – mówi Esther Lastique, autorka poradnika „Love Her Right” („Kochaj ją tak jak lubi”). Teraz mamy na to inne, bardziej naukowe wytłumaczenie: masaż miejsca między piersiami wyzwala produkcję oksytocyny, czyli hormonu przywiązania i miłości. Dzięki temu partnerka czuje się bardziej rozluźniona i zrelaksowana. Jak? Przesuwaj dłonią w górę i w dół po jej mostku, zanim przejdziesz do pieszczot piersi. Wierzch dłoni nadaje się do tego najlepiej, bo dotknięcia są lżejsze. „Najlepiej to robić w trakcie pieszczot oralnych” – radzi Lastique.

Metoda usta–usta. Gdy już w nią wszedłeś, nie przestawaj całować ją w usta. Dlaczego? Lesbijki nie traktują pocałunków jako jednego z elementów gry. One całują się przez cały czas, bo doskonale wiedzą, jakie to jest podniecające. A, niestety, większość facetów przestaje całować partnerkę, gdy się z nią kocha, bo, jak wiemy, potrafi ą oni robić tylko jedną rzecz naraz. Błąd, bo to dodatkowa stymulacja, która pomaga kobietom osiągnąć silniejszy orgazm w krótszym czasie. Stosuj lekkie, drażniące pocałunki na samym początku, a potem, już w trakcie samego stosunku, całuj ją coraz namiętniej i głębiej. Ale nie naśladuj językiem ruchów penisa: kobiety tego nienawidzą.

W nieskończoność. Tak poruszaj biodrami, aby zakreślić w powietrzu znak nieskończoności (czyli poziomą ósemkę). „Mężczyźni mają skłonność do wykonywania rytmicznych pchnięć w górę i w dół, ruchem tłoka, bo u nich unerwiony jest cały naskórek penisa – mówi Lastique. – A u kobiet najbardziej wrażliwa część pochwy to miejsce okalające samo wejście”. Ruch „nieskończoności” stymuluje najbardziej wrażliwe zakończenia nerwów. Najefektywniejsza jest pozycja od tyłu. Chociaż w pozycji misjonarskiej też może się udać, jeżeli partnerka położy nogi na Twoich ramionach. Jeszcze inny wariant: ona jest na górze i wykonuje magiczny ruch biodrami.

Mocniej, mocniej. Wejdź w nią głębiej. „Mężczyźni zwykle stosują płytsze pchnięcia, mniej więcej do połowy długości pochwy. Jeżeli oglądałeś kiedyś fi lmy erotyczne przedstawiające lesbijki używające gadżetów (przyznaj się), z pewnością zauważyłeś, że lubią też głębokie pchnięcia” – mówi dr Joni Frater, terapeutka. Jak? Wprowadź penisa tak głęboko, jak możesz, i zacznij kołysać biodrami. Twoja kość łonowa będzie ocierać się o jej łechtaczkę, co przyspieszy orgazm partnerki. A ponieważ ta pozycja w mniejszym stopniu stymuluje najwrażliwszą część penisa, to z kolei spowolni Twój orgazm.

Użyj palców. I poszukaj punktów G, X i Y. Samo wprowadzanie palców do pochwy może być bolesne. Skieruj je lepiej na konkretny cel. Punkt G znajduje się na przedniej ściance pochwy, jakieś 4-5 centymetrów od wejścia, a po obu jego stronach punkty X i Y. Wprowadź do pochwy dwa palce – wskazujący i środkowy – tak byś mógł drażnić je opuszkami, a następnie otwieraj i zamykaj palce ruchem nożyczek. Nagrodą jest bardzo silny orgazm.

Powolne okrążenia. Drażnij okolice łechtaczki. Widoczna część łechtaczki to wierzchołek góry lodowej. Składa się również z ukrytych po obu stronach wejścia do pochwy bardzo unerwionych odnóg. Jak? Wyobraź sobie, że jej łono to tarcza zegara: łechtaczka znajduje się na godzinie dwu nastej, a wejście do pochwy na godzinie szóstej. Zacznij pieścić ją dwoma palcami umieszczonymi na godzinie dziewiątej i trzeciej. Następnie zataczaj palcami kółeczka, zwiększając ucisk na godzinie jedenastej i pierwszej. Kobiety najczęściej doprowadzają się same do orgazmu właśnie takimi ruchami.

Kobieta alfa shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Po seksie

Silne i niezależne kobiety starają się uczciwie stawiać sprawę również i po seksie. Rozciąga się to nawet na następny poranek. Ona nie oczekuje kłamstw i fałszywych zapewnień z Twojej strony, jeżeli faktycznie chemii starczyło tylko na kilka godzin. Podobnie nie oczekuje, że się jej oświadczysz po pierwszym razie, nawet jeżeli seks był faktycznie fantastyczny.

Okazuje się, że większość ankietowanych kobiet akceptuje seks bez zobowiązań, pod warunkiem że nikt nikogo nie oszukuje wizją związku. Ale niech Cię nie zwiedzie jej prawie męskie podejście do sprawy. To nie jest tak, że ona robi wszystko, żeby Ci ułatwić sytuację. Nie: ona oczekuje wysokich standardów w sypialni, jak i poza nią. I jak każda kobieta ceni dżentelmenów. Czyli – jeżeli noc spędziliście u Ciebie, to zrób rano śniadanie oraz zaparz pierwszorzędną kawę i po miłej śniadaniowej konwersacji zadbaj o to, by bezpiecznie dotarła do domu.

Jeżeli jesteś u niej i chcesz się wcześniej zmyć, to podziękuj za miłe chwile (jak śpi, to zostaw kartkę i swój numer telefonu). Ale nigdy nie obiecuj, że zadzwonisz, jeżeli nie masz takiego zamiaru. Chcesz wypróbować taką formę relacji, w której jest seks, ale nie ma związku? Z nowoczesną kobietą to jest możliwe, pod warunkiem że układ jest fair. A to oznacza, że tyle samo bierzecie i dajecie i nikt nie czuje się wykorzystywany. W stosunku do kobiety, z którą łączy Cię seks bez zobowiązań, obowiązują Cię te same dżentelmeńskie zasady, co w odniesieniu do innych kobiet. 

Zobacz również:
REKLAMA