Seks i związki okiem kobiet: zdrada i inne problemy

Faceci pytają: Jak ominąć łóżkowe miny? Czy masturbacja jest lepsza niż seks? Jak przetrwać zdradę? Po co kobietom sztuczne cycki? Gdzie jest centrum wszechświata? Wciąż tyle pytań! No cóż, jedziemy. 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Moja partnerka uwielbia przytulanki i mizianie. Jak jej wyjaśnić, że faceci mają jedną strefę erogenną i po prostu szkoda czasu na szukanie?

To nie jest prawda. Faceci oprócz penisa mają na ciele więcej wrażliwych miejsc. Prof. Oliver Turnbull z walijskiego Bangor University przeprowadził dokładne badania i odkrył, że erogenne miejsca facetów pokrywają się z tymi u kobiet (usta, szyja, brodawki, wewnętrzna część ud), chociaż ich odczucia są słabsze. Natomiast jest jedno miejsce, z którego doznania są o 30% silniejsze u facetów niż u kobiet – to skóra między jądrami oraz odbytem. Zamiast Cię smyrać za uchem, jej dłoń może zawędrować tam.

 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Czasem wolę masturbację niż seks z moją partnerką. Jak myślisz, czy coś jest ze mną nie tak?

Większość ludzi (92% mężczyzn i 62% kobiet), nawet tych żyjących w całkiem dobrych związkach, od czasu do czasu się masturbuje. I generalnie nie ma w tym nic złego. Czasem człowiekowi potrzebne jest szybkie rozładowanie. Natomiast gdy coraz częściej wybiera się autoerotyzm zamiast seksu z partnerką, to może oznaczać, że w Twoim związku coś się przestaje kleić. Może masz do partnerki jakieś pretensje i usiłujesz ukarać ją brakiem seksu?

 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Moja partnerka miała romans jakiś czas temu. Wybaczyłem jej, jesteśmy razem, ale wciąż mi to siedzi w głowie, jestem podejrzliwy. Czy związek po zdradzie ma sens? 

Nie należę do tej szkoły, która głosi, że bez psychoterapeuty nie da się przejść przez żadne doświadczenie życiowe, ale czasem ich rady bywają pomocne. Proces wybaczania i sklejania związku ma kilka etapów. Dr Scott Haltzman, psychiatra, autor książki "The Secrets of Surviving Infidelity" ("Jak przetrwać zdradę") radzi, aby zacząć od rzeczy podstawowej: usunięcia tego trzeciego na dobre ze związku.

Najlepiej zrobić takie symboliczne cięcie razem. To może wyglądać absurdalnie, ale warto uwierzyć doświadczonemu terapeucie. Siądźcie razem i napiszcie list do tego trzeciego. W liście jasno postawcie sprawę, że to koniec, że już nie będzie więcej żadnych kontaktów. A potem wyjedźcie gdzieś razem. Wspólny wyjazd, w oderwaniu od sytuacji, doradzających nam przyjaciół czy rodziny może być naprawdę przełomowym momentem. Pomaga usłyszeć własne myśli i uczucia. Jedźcie tam, gdzie można coś razem robić, wędrować, pływać, zwiedzać winnice itp. I rozmawiać. Dużo.

 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Podoba mi się była dziewczyna kumpla. Ile czasu musi minąć od ich rozstania, żebym już mógł do niej startować?  

Powiem Ci, jak to wygląda z punktu widzenia kobiety, bo od męskiej optyki specjalistą jest barman. Otóż była dziewczyna Twojego kumpla nie jest jego własnością i nawet wtedy, gdy była jego aktualną partnerką, to też do niego nie należała. Nie musisz się go pytać o zgodę. Z drugiej strony nie jestem pewna, czy ona przyjmie Twoje zabiegi entuzjastycznie – w końcu jesteś kumplem jej byłego, kojarzysz jej się z nim, prawdopodobnie wiesz o niej więcej niż ona by chciała (kobiety myślą, że faceci rozmawiają o swoich kobietach). Z tego względu dałabym jej czas na ochłonięcie. Z pół roku.

 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Moja partnerka planuje powiększenie piersi. Szczerze mówiąc, nie jestem fanem sztucznych cycków. Co mam jej powiedzieć?

Najważniejsza jest jej motywacja – jeżeli ona czuje się nieszczęśliwa z powodu wielkości i kształtu piersi, możesz spokojnie powiedzieć, że Ty na jej miejscu byś tego nie robił, ale jeżeli ona tak zdecydowała, to będziesz ją wspierał. Natomiast jeżeli Twoja partnerka zamierza pójść pod nóż tylko dlatego, że sądzi, że nie jesteś zadowolony z jej aktualnego rozmiaru, to musisz ją zapewnić z całych sił, że się myli.

W ogóle piersi dla kobiet to delikatna sprawa. Zapewne się zdziwisz, ale większość kobiet nie czuje się pewnie ze swoimi piersiami. Nie da się tego porównać męskimi z rozterkami o wielkość penisa już choćby dlatego, że wasze klejnoty nie są tak nachalnie wystawione na widok publiczny i nie każda z nas ma wystarczający materiał porównawczy.

Co więcej, nasze piersi są poddawane bezustannej, codziennej i powszechnej ocenie, a nie, jak w waszym przypadku, w dyskretnych okolicznościach łóżkowych. Chirurdzy plastyczni twierdzą, że większość pacjentek po operacji piersi mówi, że poprawiła się ich samoocena i w ogóle jakość życia. To chyba wystarczający argument za.

MH 04/2016

 

Zobacz również:
REKLAMA