Seks i związki okiem kobiet: udręka i ekstaza

Pomagamy znaleźć odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania, na przykład - czym jest normalność? I co to znaczy "duży". 

kobieta, seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Czy jest jakiś pewny sygnał tego, że ona mnie zdradza? I czy jest to nagła niechęć do seksu?

Sławek 

Niechęć do seksu u kobiet może mieć dziesiątki przyczyn. Na ogół nie trzeba daleko szukać – główni winowajcy to stres, zmęczenie, nierozwiązane konflikty w związku. Często kobiety w ten sposób starają się ukarać swojego partnera. Postaraj się jak najszybciej wyjaśnić, o co chodzi, bo takie przemilczane konflikty zżerają związek jak rak. I faktycznie mogą doprowadzić do pojawienia się jakiegoś "trzeciego".

A odpowiadając na Twoje pytanie, jakie mogą być sygnały, że coś jest na rzeczy? No, na przykład: ona jest nieobecna duchem. Często Cię krytykuje i jest to bardzo bolesne. Siedzi długo w biurze. Podejrzanie chętnie wychodzi na spacer z psem. Tajniaczy się z telefonem, zabierając go nawet do łazienki i histeryzując, kiedy przypadkiem weźmiesz go do ręki (bardzo charakterystyczne). I, co istotne, wcale nie musi unikać seksu. Przeciwnie, zdradzające osoby mogą wręcz chcieć kochać się częściej (wyrzuty sumienia).

   

Cunnilingus shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Próbowałem poznać kogoś przez portale randkowe i Tindera, ale jakoś nie bawi mnie to. Czy jestem normalny?

W.N.C

A co to znaczy "normalny"? – że tak zapytam filozoficznie. Ludzie bardzo różnią się pod względem cechy nazwanej uczenie orientacją socjoseksualną. To, krótko mówiąc, oznacza, że jedni preferują związki długotrwałe, a inni krótkotrwałe. A że jest to tendencja dość trwała (niektórzy twierdzą, że wrodzona), musisz pogodzić się z tym, że żaden z Ciebie Casanova. Z kobiecego punktu widzenia – fantastycznie. Porównując związki do jedzenia, można powiedzieć, że są tacy, którzy zadowalają się fast foodem, a Ty należysz do grupy miłośników wyrafinowanego slow foodu.

Seks analny shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Mam w planie seks z nową partnerką. Jak ją przekonać, że rozmiar ma znaczenie drugorzędne?

Marcin 

Może dodadzą Ci otuchy najnowsze badania seksuologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego, które dowodzą, że satysfakcja kobiet zależy głównie od grubości, a nie od długości penisa? Jeszcze nie przekonany? Zanim wydasz majątek na nieskuteczne powiększanie pompki, wypróbuj taką pozycję: ona leży na wznak, Ty unosisz jej złączone nogi pod kątem 90 stopni i dopiero tak w nią wchodzisz. Jeżeli ona lubi pozycję na jeźdźca (niekorzystną dla penisów średniego wzrostu), zrekompensuj jej doznania pieszczotami łechtaczki i komplementami na temat jej piersi. 

seksowna kobieta fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Masz pomysł na jakieś nowe lokalizacje na mapie stref erogennych kobiecego ciała?

Neo 75

Jasne, podróżniku. Fakt faktem, że jak skrupulatnie zbadali uczeni z Bangor University, zarówno faceci, jak i kobiety najchętniej poruszają się po utartych ścieżkach. Czyli – usta, piersi, genitalia, wewnętrzna strona ud, uszy, pupa, pępek. Nic w tym złego, kierunek dobry, ale można odrobinę zboczyć z kursu.

Na przykład szyja – wszyscy wiedzą, że kobiety lubią pocałunki w szyję, ale skupiają się na ich bocznej stronie. A u kobiet szczególnie wrażliwa jest skóra na tylnej części szyi, u podstawy czaszki. Pocałunki oraz lekkie dotknięcia palcami wywołują u nich dreszcz rozkoszy. Wypróbuj również rejony położone niżej – na przykład bardzo unerwione miejsce na wewnętrznej stronie kości biodrowej (tam, gdzie ją chwytasz, kiedy kochacie się od tyłu).

O ile Twoja partnerka nie ma straszliwych łaskotek, polubi też delikatne pieszczoty miejsc pod kolanami. I oczywiście stopy – masaż stóp działa niezawodnie, pod warunkiem że zrobisz to z wyczuciem oraz z odpowiednią ilością olejku do masażu. 

Cunnilingus shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Moja dziewczyna nabawiła się na treningu urazu kręgosłupa. Czy to oznacza koniec z seksem?

Eryk

Nie bądź takim pesymistą. Fakt, że niektóre pozycje mogą być dla niej nieodpowiednie, nie oznacza, że macie zachowywać celibat. Warto skorzystać z badań prof. Stuarta McGilla, specjalisty chorób kręgosłupa z University of Waterloo, który dokładnie przebadał ułożenia ciała i poszczególne ruchy, jakie wykonujemy podczas uprawiania seksu w pięciu głównych pozycjach.

Pierwsze, co warto zrobić, to ustalić, jakiego typu ból jej dokucza. Jeżeli doświadcza narastającego poczucia dyskomfortu podczas siedzenia, to z dużym prawdopodobieństwem pozycja na pieska nie zrobi jej krzywdy. W sytuacji gdy jej dolegliwości pogłębia odchylanie się do tyłu, najlepiej będzie wam kochać się w pozycji misjonarskiej. Bóle kręgosłupa raczej też wykluczają pozycję na jeźdźca. Bądź dżentelmenem i weź większość roboty na siebie, pamiętając, żeby podłożyć jej pod biodra poduszkę. Pamiętaj też o tym, żeby włożyć więcej serca w pieszczoty oralne, nie oczekując szybkiego rewanżu. Warto wiedzieć, że orgazm niesie ze sobą dodatkowe profity, ponieważ działa przeciwbólowo. 

MH 12/2015

REKLAMA