Seks i związki okiem kobiet: co siedzi w jej głowie?

Czy plaża to dobre miejsce na podryw? Czy one naprawdę nie lubią miłych facetów? I czy drink po jest lepszy niż przed seksem? Postaramy się to rozkminić.

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Masz może jakiś pomysł - pewniak na podryw na plaży? Wydaje się, że to idealne miejsce, ale jakoś nie odnoszę sukcesów.

Atrakcyjne kobiety rzadko pojawiają się w miejscach publicznych w pojedynkę. Czują się bezpieczniej w grupie, a podejście do takiej grupy może początkowo wydawać Ci się trudne. Ale jak twierdzą specjaliści, nie ma faceta, który nie byłby w stanie opanować skutecznej strategii, która działa na kobiety. To kwestia ilości podejmowanych prób.

Jest taka reguła trzech sekund – masz właśnie tyle czasu, aby podejść do towarzystwa, w którym znajduje się interesująca kobieta. Im dłużej się będziesz zastanawiał, tym bardziej będzie rosła trema. Kobieta z reguły zauważa takich typów, którzy się zbierają na odwagę, żeby do niej podejść. Im dłużej to trwa, tym komiczniej w jej oczach wyglądasz. Gdy pojawiasz się znienacka, zaskoczenie ułatwi Ci otwarcie. To ważne, aby nawiązać najpierw kontakt z grupą, ponieważ fakt, że inni Cię zaakceptują, zwiększy w jej oczach Twoją wartość.

Zacznij rozmowę od neutralnego: "Hej, szukamy ekipy do siatkówki. Macie ochotę?" albo: "Podobno jest tu gdzieś wypożyczalnia desek surfingowych?". Ale nie stój przed nimi jak sierota szukająca towarzystwa. Musisz wyglądać jak facet, który zatrzymał się tylko na chwilę i zaraz leci. A teraz, gdy już jesteście znajomymi, możesz za godzinę, spotykając ją niby przypadkiem, zaprosić na pizzę. 

seks okiem kobiet rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Ostatnio usłyszałem od mojej dziewczyny, że jestem za miły. Czy w waszym języku oznacza to, że tęsknicie za brutalem? Klapsami? Kajdankami? 

A w jakiej sytuacji Ci to mówi? Jeżeli zaraz po tym, jak poratowałeś stówą sąsiada pijaka, to pewnie chodzi raczej o brak asertywności. Ale, szczerze mówiąc, najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, że bywasz za miły w stosunku do innych osób, np. swojego szefa, któremu dajesz się wykorzystywać (no, dobra, wiadomo, że to nieprawda, ale ona tak uważa).

Albo w stosunku do innych kobiet – po prostu jesteś podejrzanie sympatyczny dla koleżanek, dając im (według niej) nadzieję, że może kiedyś..., coś... Bo nie można mylić bycia miłym z byciem słabym i unikającym konfliktów. Poza tym kobietom chodzi o coś takiego – jeżeli jesteś miły dla wszystkich absolutnie, to trochę spada wartość tego, co robisz dla swojej partnerki. Przestaje to już być takie wyjątkowe. A one chcą, żeby wszystko między wami było wyjątkowe.

 

kobiety, seks rys. Tomasz Kapuściński
rys. Tomasz Kapuściński

Przed każdym seksem ona pije drinka? Czy to OK?

Alkohol dodaje pewności siebie, rozluźnia, nic więc dziwnego, że na początku związku wiele kobiet wspomaga się alkoholem. Z drugiej strony wiemy, że alkohol tłumi wrażliwość na bodźce i utrudnia dojście do orgazmu. Jeżeli to wspomaganie się drinkiem trwa długo, to może wykształcić u niej mechanizm dochodzenia do orgazmu, którego będzie się trudno „oduczyć”. Moja rada? Kochajcie się rano.

MH 06/2016

 

REKLAMA