Seks analny. Jak się przygotować? Jakie pozycje?

Dla niektórych tzw. anal to obiekt gorących pragnień i fantazji seksualnych. Dla innych granica nie do przekroczenia. Dla wszystkich temat tabu. Czy rzeczywiście zasłużył sobie na miano perwersji i wyuzdania?

Seks analny shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Seks analny jest znany ludzkości od wieków. Uprawiany i hołubiony przez największe cywilizacje naszego kontynentu. Wyklęty przez większość religii. Przedmiot zażartych dyskusji, kontrowersji i sporów. Często goszczący na internetowych forach przeznaczonych dla kobiet, a jeszcze częściej jako składniki męskich fantazji seksualnych. Dziś jego oblicze się zmienia, ale nie do końca udało się zerwać łatkę perwersji i tabu. Panowie! Przedstawiamy seks analny.

Seks analny - statystyki

Zacznijmy od liczb. W 2008 roku, według badania przeprowadzonego przez profesora Zbigniewa Izdebskiego, na tę formę aktywności seksualnej zdecydowało się 18% badanych. Z kolei według anonimowej ankiety seksualnej przeprowadzonej jesienią 2015 roku na oficjalnym fanpejdżu Men’s Heath Polska na Facebook’u, współczynnik ten wynosił odpowiednio 42% dla kobiet i 43% dla mężczyzn. Czyżby przez 7 lat tak drastycznie zmienił się erotyczny profil przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą? Być może. A może cała magia tkwi w zestawie słów „anonimowa ankieta”.

Kobiety też lubią seks analny?

Jednego możemy być jednak pewni. O ile 20-30 lat temu nikt o zdrowych zmysłach nie przyznałby się do uprawiania miłości analnej, a tyle dzisiaj nie jest to rzadkością. Ba! W sieci znajdziemy setki stron instruujących, jak uprawiać ten rodzaj aktywności seksualnej. A na tych setkach stron tysiące komentujących. Co więcej – pojawiają się już witryny zachęcające kobiety do wzięcia sprawy w swoje ręce i przejścia z pozycji biernej na aktywną. Za pomocą dildo. Co kto lubi.

Oczywiście seks analny wciąż budzi kontrowersje i nie jest traktowany z taką pobłażliwością, jak choćby seks oralny.. Kryją się za tym obawy, głównie piękniejszej części społeczeństwa, natury higienicznej oraz lęk przed potencjalnym uczuciem dyskomfortu czy bólem. Możemy jednak zaryzykować tezę, że przy zachowaniu odpowiedniego poziomu higieny, właściwej technice, wsparciu lubrykantów i obopólnej chęci na tego rodzaju zabawę – może być tylko fajnie.

Upokarzający rodzaj seksu

Istnieje również grupa kobiet, które uważają ten rodzaj seksu za upokarzający. Tutaj wypowiedzieć powinni się raczej psycholodzy. My możemy jedynie dodać ciekawostkę -  starożytni Rzymianie dokładnie taki sam stosunek mieli do sprawiania oralnej satysfakcji kobiecie – uznawali to za niegodne mężczyzny. Może jednak takie uprzedzenia nie pomagają?

Tutaj dowiesz się więcej o technicznej stronie seksu analnego.

REKLAMA