Seks a upały - jak się kochać, gdy żar leje się z nieba?

Gdy żar leje się z nieba, może się okazać, że (mimo gorącej atmosfery) na miłosne uniesienia jest aż za ciepło. Spokojnie, mamy na to kilka patentów.

seks podczas upałów shutterstock.com

1. Użyj kostek lodu

Jeśli widziałeś kultowy film z lat 80. „9 i pół tygodnia”, to doskonale wiesz, o co nam chodzi. Jeśli nie, koniecznie nadrób ten erotyczny klasyk kinowy, najlepiej podczas wspólnego seansu z partnerką. Jedną z najbardziej zapadających w pamięć scen jest właśnie ta z wędrującą po ciele Kim Basinger kostką lodu. Po seansie spróbujcie ją odtworzyć.

ZOBACZ: Jak przetrwać upały?

2. Włącz wiatrak

Prosty i skuteczny sposób na ochłodzenie to odpalenie klimatyzatora i odpowiednie skierowanie nawiewu. Niektórzy twierdzą, że ustawienie strumienia powietrza na pośladki w określonych pozycjach, np. gdy kochacie się na pieska, wywoła niecodzienne, ale niezwykle przyjemne doznania. Nie zaszkodzi spróbować.

3. Wyjdź z sypialni

Dobrym sposobem na przyjemne oziębienie jest uprawianie seksu na chłodnych powierzchniach, takich jak blat kuchenny, pralka czy płytki podłogowe w łazience. Nowe pomieszczenie może wymagać też nowych pozycji, ale to akurat zaliczamy na plus. Uwaga: jeśli mieszkasz ze współlokatorami, zdezynfekuj powierzchnię, gdy już skończycie.

PRZECZYTAJ: Co najlepiej pić podczas upałów?

4. Nastaw budzik

Badania wskazują, że poranny seks to najzdrowszy sposób na rozpoczęcie dnia. Poziom testosteronu rano jest o 30% większy niż w ciągu dnia (wzrost poziomu hormonu dotyczy także kobiet). Obudź ją delikatnie, pieszcząc palcami jej linię włosów. Tam mieści się mnóstwo zakończeń nerwowych, których stymulacja aktywuje ośrodek przyjemności w mózgu.

5. Zmień pościel

Latem zdecydowanie lepiej od tradycyjnej bawełnianej pościeli sprawdzi się jedwabny komplet. Ten naturalny materiał zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu w chłodne dni oferuje ciepło, natomiast w upalne daje uczucie lekkiego chłodu. Dodatkowo jest przyjemnie śliski w dotyku.

6. Wskoczcie pod prysznic

Byle nie za zimny! Dla ochłody wskoczcie pod prysznic z letnią wodą. Potraktujcie to albo jako grę wstępną, albo danie główne. Chociaż ostrzegamy, że to drugie tak naprawdę lepiej prezentuje się w filmach niż w realu, pod prysznicem jest bowiem ciasno, ślisko i niewygodnie. Spróbować jednak nie zaszkodzi.

7. Weźcie sprawy w swoje ręce

Gdy zbliżenie dwóch rozgrzanych ciał jest zwyczajnie nieprzyjemne, możesz zaproponować swojej partnerce wzajemną masturbację. Gdy jednak najdzie Was ochota, by przejść dalej, poszukajcie pozycji, w których kontakt ciało – ciało jest ograniczony. Sprawdzi się wspomniany już piesek, ale i różne modyfikacje pozycji na jeźdźca.

Zobacz również:
REKLAMA