Seks: 12 rzeczy, których w łóżku pragną kobiety

Przestudiowaliśmy najnowsze badania, wzięliśmy w krzyżowy ogień pytań ekspertów i wysłuchaliśmy ponad 700 kobiet. Wszystko to, żeby stworzyć listę 12 zasad, których przestrzeganie zapewni Ci błyskawiczny awans na szczyt rankingu najlepszych kochanków.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Realizując jej fantazje, sprawisz, że ona chętniej zgodzi się spełnić Twoje najdziksze seksualne marzenia. Będzie także częściej miała ochotę na seks, więc za każdym razem, kiedy wyskoczycie z ubrań, sprawy będą miały się lepiej.

Zasada 1

Większa koncentracja to bardziej namiętny seks

Jaki jest najlepszy sposób, żeby uwolnić w łóżku najdziksze, kobiece pragnienia? Namiętność - odpowiedziało 42% ankietowanych pań. "To oznacza pełne skoncentrowanie się na tym, co robicie właśnie w sypialni, i nie stwarzanie wrażenia bycia nieobecnym - mówi dr Joel Block, pochodzący z Long Island psycholog, autor książki "Secrets of Better Sex". - Seks to konwersacja, a ona nie chce myśleć, że Ty akurat najchętniej pobawiłbyś się teraz swoim nowym wypasionym telefonem komórkowym".

Kobieta sprawdza uczestnictwo w akcie seksualnym na wiele różnych sposobów, a najmocniejszy sygnał, który jesteś w stanie jej wysłać, pochodzi z Twoich ust. Ponad 90% kobiet uczestniczących w naszej ankiecie powiedziało, że podnieca je, kiedy mężczyzna w czasie stosunku wydaje pierwotne dźwięki. Jeśli możesz, staraj się używać jednak słów, a nie okrzyków wydawanych przez Tarzana.

"Proponuję proste sformułowania, takie jak: 'Jeszcze, jeszcze', 'Tak mi dobrze' czy 'Uwielbiam, jak to robisz'" - mówi dr Logan Levkoff z Nowego Jorku, seksuolog i autor książki "Third Base Ain't What It Used to Be". Poza dodaniem jej pewności siebie, uwodzenie słowami zintensyfikuje Wasze doznania seksualne.

Niewerbalna komunikacja jest także istotna. Kontakt wzrokowy, przygryzanie warg i inne rodzaje fizycznej lub werbalnej komunikacji pokazują jej, że podnieca Cię właśnie ona, a nie jakaś lalka, której wyobrażenie hodujesz w swojej głowie. Jeżeli głęboki kontakt wzrokowy nie jest Twoją mocną stroną, wtul głowę między jej szyję i ramię, a potem wódź koniuszkiem języka od jej obojczyka aż do ucha i jednocześnie szepcz jej, dlaczego doprowadza się do szaleństwa.

Zasada 2

Gra wstępna może być również daniem głównym

"Gra wstępna jest fatalnym określeniem, ponieważ sugeruje, że prowadzi do czegoś ważniejszego - mówi dr Beverly Whipple, doradca seksualny i współautorka książki "The G Spot and Other Discoveries About Human Sexuality". - Oboje będziecie mieli więcej przyjemności, jeżeli potraktujecie ją jak seksualną grę, w której nawzajem się odkrywacie i dajecie sobie przyjemność, a nie tylko pędzicie do końca".

Badane przez nas kobiety zgadzają się: dwie na pięć powiedziały, że ich ostatni orgazm przydarzył się podczas gry wstępnej, a nie w czasie stosunku. Co więcej, poproszone o to, by oceniły umiejętności seksualne swoich partnerów, najczęściej narzekały na brak kreatywności i ograniczone umiejętności manualne, właśnie w tej kolejności. No i jak, Panowie, zabolało?

Twój ruch? Powiedz jej, że masz ochotę na seks bez penetracji. Zerwanie z wyświechtanym schematem - gra wstępna, stosunek, przytulanie - pomoże rozkwitnąć Twojej kreatywności. Bonus: seksualna nowość przywróci wrażenia z początku Waszego związku, znowu pojawią się hormony pożądania, uważa psychiatra Daniel Amen, autor książki "Sex on the Brain: 12 Lessons to Enhance Your Love Life".

ZOBACZ TEŻ: Po czym poznać, że ona ma orgazm?

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zasada 3

Przyjemność to nie to samo, co satysfakcja

Dobra wiadomość jest taka, że możesz dać kobiecie jedno i drugie. W badaniu przeprowadzonym przez Kinsey Institute, zarówno kobiety, jak i mężczyźni zgodzili się, że seks bez prezerwatyw jest przyjemniejszy. Kobiety stwierdziły jednak, że na dłuższą metę czują większą satysfakcję, używając zabezpieczenia.

Efekt odczuwają nawet te stosujące metodę hormonalną: podczas seksu z prezerwatywą ich ogólny poziom zadowolenia z życia seksualnego był o 17,5% wyższy. Dlaczego? To oczywiste. Kiedy kobiety martwią się mniej (np. o zarażenie chorobą weneryczną), odczuwają większą przyjemność.

Jeśli stosujecie inne, niż prezerwatywy środki antykoncepcyjne, wybierz najcieńsze kondomy, jakie są na rynku. Dzięki temu ona będzie miała poczucie bezpieczeństwa, a Ty nie odczujesz dyskomfortu, który towarzyszy używaniu standardowej grubości prezerwatyw.

Zasada 4

"Delikatnie" oznacza w seksie coś więcej

"To słowo jest kobiecym kodem oznaczającym, że masz być bardziej wrażliwym, niż wskazywałyby dawane przez nią jej sygnały" - mówi Block. Im bardziej kobieta jest spięta i zestresowana, tym bardziej ostrożne powinno być Twoje podejście.

"Szczególnie nieprzyjemny bez właściwego przygotowania może być kontakt z łechtaczką" - mówi Lou Paget, autor książki "How to Be a Great Lover". Jeśli jej dotkniesz, a kobieta zamiast mruczeć lub jęczeć kobieta krzyknie lub gwałtownie wciągnie powietrze, będzie to znaczyć, że popełniłeś falstart.

Początkowo stosuj stymulację pośrednią, zwracając szczególną uwagę na jej reakcje. Mocno unerwiona łechtaczka rozciąga się pod skórą przez kilka centymetrów po obu stronach pochwy, co oznacza, że możesz masować ją bez bezpośredniego nacisku.

Pieść ją szerokimi ruchami mokrego języka lub powolnymi zygzakami wykonywanymi palcem (nie zapomnij przy tym o olejku lub wazelinie). Następnie masuj powolnymi spiralnymi ruchami wokół centrum, z każdym okrążaniem zbliżając się coraz bardziej do środka. Połączenie oczekiwania i pośredniego kontaktu sprawi jej wielką przyjemność.

Jeśli zacznie mruczeć, to znaczy, że znalazłeś jej słodki punkt. Jeżeli będzie się wiercić, unikając dotyku, i gwałtownie wdychać powietrze, cofnij się.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zasada 5

Dla osiągnięcia orgazmu szczególnie ważna jest atmosfera

Egipska bawełna i oświetlenie o regulowanej jasności nie zaszkodzą, ale termostat w Twojej sypialni jest przynajmniej tak samo ważny, twierdzą holenderscy naukowcy. "Na początku naszych badań tylko połowa objętych nimi kobiet była zdolna do osiągnięcia orgazmu - mówi dr Gert Holstege z uniwersytetu w Groeningen w Holandii. - Odkryliśmy jednak, że nie czuły się komfortowo, ponieważ miały zimne stopy. Daliśmy im skarpetki i aż 80% miało orgazm".

Skarpetki nie są jednak najlepszym rozwiązaniem. "Ciało migdałowate i kora przedczołowa, części mózgu odpowiedzialne za niepokój, strach i sygnalizację niebezpieczeństwa, bardzo ograniczają swoją aktywność podczas przeżywania orgazmu - opisuje dr Holstege. - Przyjemne otoczenie, do którego trzeba zaliczyć komfortową temperaturę w pomieszczeniu, jest istotne, żeby ona mogła poczuć się bezpieczna, niezagrożona i odprężona".

Co to znaczy komfortowa temperatura? "Wyobraź sobie idealny dzień na plaży - mówi Tristan Taormino, reżyser pornograficznej serii "Chemistry". - Jest ciepło w sam raz, by ona zdjęła z siebie co nieco, ale nie tak gorąco, żebyś po wszystkim był zlany potem".

Zasada 6

Każda pozycja seksualna musi mieć swój cel

"Nie ma potrzeby, by podczas seksu przesadnie wydziwiać - najlepsze pozycje to takie, które koncentrują się na łechtaczce" - mówi Levkoff. Chcesz, żeby było jej przyjemniej, ale nie masz zamiaru ryzykować skurczów albo naciągnięć mięśni w czasie akrobatycznych wyczynów?

Zapomnij o wygibasach rodem z Kamasutry i skoncentruj się na podanych przez nas standardach. Stosując je, zwiększysz stymulację łechtaczki, w której jest nawet więcej zakończeń nerwowych, niż w czubku Twojego penisa.

  1. Pozycja klasyczna (misjonarska)
    Zamiast klasycznych, prostych posunięć do środka i na zewnątrz, "ona powinna ocierać się o Ciebie kolistymi ruchami" - radzi ekspert Tracey Cox, autorka książki "Secrets of a Superexpert". "Staraj się utrzymywać jak największą część nasady penisa w kontakcie z jej wargami zewnętrznymi" - mówi. Inna opcja: podłóż dwie albo trzy poduszki pod jej pośladki, żeby unieść je z łóżka - w ten sposób będziesz w czasie stosunku ocierał się o nią mocniej.
  2. Pozycja na jeźdźca
    Stwórz z palców literę V i połóż rękę na jej łonie tak, by podstawa litery (miejsce pomiędzy kłykciami Twoich palców) była bezpośrednio nad jej łechtaczką. Twoje palce powinny być ułożone po obu stronach członka w czasie, kiedy ona Cię ujeżdża. "W ten sposób nie tylko będziesz bardziej stymulował jej łechtaczkę, wewnętrzne wargi sromowe i wrażliwą cewkę moczową, ale dodasz intensywności również swoim odczuciom" - mówi Cox.
  3. Pozycja na pieska 
    "Ona powinna unieść pośladki w górę, a Ty rozszerzyć nogi, aby być jak najniżej i dotykać super wrażliwych ścianek jej pochwy" - mówi Cox. Potem pieść jej łechtaczkę palcami lub użyj małego wibratora, jeśli macie ochotę na ekstra wrażenia. Aby zintensyfikować jej doznania, używaj palców lub wibratora "raczej krótko i płytko, niż głęboko i szybko".
Seks, kobiety, porady seksualne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zasada 7

Twój członek to nie jedyny sprawca orgazmów

Tylko jedna na pięć przepytanych przez nas kobiet powiedziała, że swój ostatni orgazm przeżyła podczas penetracji. "Większość młodych kobiet chce, aby ich partnerzy nie przechodzili tak szybko do sedna i częściej używali swoich rąk i ust" - wyjaśnia dr Juliet Richters, australijska badaczka, która na potrzeby swojej książki "Doing It Down Under" przeprowadziła ankietę wśród 19 tysięcy osób.

Jej badanie wykazało, że ponad 90% objętych nim kobiet było zdolnych do osiągnięcia orgazmu w czasie, kiedy ich partnerzy stymulowali je tylko oralnie lub manualnie. Oto przeszkoda: 52% badanych pań powiedziało, że przerywały swoim partnerom, ponieważ obawiały się, że osiągnięcie orgazmu zajmie im zbyt dużo czasu.

Jak więc możesz być pewien, że ona Cię nie spławia? "Powiedz, że uwielbiasz to robić i możesz tak przez cały dzień. Zapytaj ją, czy jest pewna, że masz przestać" - radzi Whipple.

Jeśli jesteś z tych, którzy obawiają się wyczerpującej, intensywnej, 20-minutowej pracy językiem, pamiętaj, że "nie musisz się spieszyć, w ten sposób nie sprawisz, że ona szybciej osiągnie orgazm" - mówi Cox. - Raczej zwolnij, im bardziej będziesz delikatny i systematyczny, tym szybciej ona dojdzie do szczytu".

Inna opcja: wezwij wsparcie. Mały wibrator na jej łechtaczce i Twoje wilgotne wargi na reszcie jej ciała - to razem wzięte powinno zrobić swoje.

Zasada 8

Po szybkim numerku nigdy nie mów: "Dziękuję!"

Tylko połowa wszystkich kobiet może osiągnąć orgazm, jeśli seks trwa krócej niż 10 minut, wynika z badania opublikowanego w 2009 roku w "Journal of Sexual Medicine". "To oznacza, że podczas szybkiego seksu ty najprawdopodobniej dojdziesz, ale ona już nie" - ostrzega Levkoff.

Jeśli ona nie będzie miała orgazmu, upewnij się, że w przyszłości również będziesz miał szanse na szybkie numerki, mówiąc: "Już za chwilę tylko ty będziesz się liczyć". Potem koniecznie spełnij obietnicę. Jeśli pozostawisz ją niezaspokojoną zbyt wiele razy, prędko znajdzie sobie innego.

SPRAWDŹ: Seks oralny nie musi być tylko początkiem.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zasada 9

Punkt G nie jest samotny - znajdź jego przyjaciół

Jesteś zorientowany na cel. To dobrze. Jednak punkt G i łechtaczka to nie jedyne strzały w dziesiątkę. "Najnowsze badania anatomiczne pokazują, że łechtaczka powinna być raczej opisywana w szerszym kontekście, ponieważ wraz z pochwą i cewką moczową tworzą pewną całość, a nie funkcjonują oddzielnie" - wyjaśnia dr Debby Herbenick, badaczka z Instytutu Kinseya i felietonistka Men's Health.

Spróbuj stymulować całość, pieszcząc jednocześnie wiele ważnych miejsc. Niektórzy naukowcy wierzą, że istnieje tzw. punkt A, który znajduje się wewnątrz pochwy, po stronie najbliższej pępkowi. "Naciśnij to miejsce, a ona niemal natychmiast zrobi się wilgotna - radzi Cox. - Włóż w jej pochwę jeden, zwilżony palec tak głęboko, jak to możliwe, bez poczucia dyskomfortu. Pieszcząc przednią ściankę pochwy, używaj całej długości palca".

A teraz potrójna sensacja: włóż w nią dwa palce, wskazujący i środkowy, a kciuk wyciągnij tak, jakbyś łapał stopa. W ten sposób palce lepiej dopasują się do ścianek pochwy, jednocześnie stymulując punkt G i punkt A. Potem pieść kciukiem jej łechtaczkę, delikatnie skręcając rękę.

Zasada 10

"Gotowa do seksu" to pojęcie względne

"To, że kobieta jest wilgotna, nie znaczy automatycznie, że jest gotowa na seks" - mówi Richters. Najlepszy moment nadchodzi, kiedy kobieta osiąga fazę podniecenia zwaną "macicznym rozkładaniem namiotu". Nazwa dokładnie opisuje proces: macica cofa się, a pochwa powiększa o kilka centymetrów.

"W tej fazie doświadczysz głębszej penetracji, a pochwa ciasno obejmie główkę penisa - mówi dr Barbara Keeseling, wykładowca seksuologii człowieka w California State University w Fullerton i autorka książki "Men in Bed". - Orgazmy będą niewiarygodne".

Keeseling tak opisuje najlepszą do tego pozycję: "Niech ona położy się na plecach, a kolana podciągnie do ramion, unosząc miednicę tak, by pochwa była skierowana prawie prosto w sufit".

Rozbijanie namiotu może trwać od 30 sekund do całej wieczności, więc zanim w nią wejdziesz, skoncentruj się na synchronizacji stymulacji pomiędzy Twoim penisem a jej zewnętrznymi wargami sromowymi. Leżcie mocno przytuleni do siebie, z Twoim członkiem ściśniętym pomiędzy jej nogami. Ona może ocierać się o Ciebie, w czasie gdy Ty robisz użytek ze swoich rąk i ust. Ciepły, zręczny i pewny kontakt momentalnie ją rozpali.

kobieta, seks fot. PawelSiarakowski 2015/shutterstock
fot. PawelSiarakowski 2015/shutterstock

Zasada 11

Masz ochotę na seks? Pozmywaj naczynia

"Jeśli kobieta nie może się skupić z jakiegoś powodu - pracy, niewyspania, czekających prac domowych czy kłótni z przyjaciółką, może to przeszkadzać jej w osiągnięciu podniecenia" - uważa Whipple. Zgodnie z danymi Council on Contemporary Families, amerykańskiej organizacji pozarządowej zajmującej się badaniami współczesnych rodzin, mężczyźni wykonują tylko 30% obowiązków domowych.

Tymczasem aż siedem na dziesięć kobiet z naszego badania powiedziało, że pomoc w pracach domowych sprawiła im dużą przyjemność. Dodały też, że byłyby najbardziej wdzięczne, gdyby ich partnerzy pozmywali naczynia, ugotowali obiad czy zrobili pranie, dokładnie w tej kolejności. Dodatkowe punkty możesz dostać za niechwalenie się tym dookoła.

Zasada 12

Orgazm nie może być jedynym celem

Desperacja drastycznie obniża popęd seksualny: w badaniu opublikowanym w "Journal of Sexual Medicine" w 2008 roku stwierdzono, że stres związany z wydolnością seksualną znacząco obniża podniecenie kobiet.

"Nieważne co robisz, w żadnym wypadku nie patrz na nią i nie pytaj: jesteś blisko, doszłaś już? - radzi Whipple. - To rozprasza i buduje niepotrzebną presję". Jeżeli nie jesteś pewien, czy znajdujesz się na dobrej drodze, możesz zapytać: "Podoba ci się, jak tak robię?", albo "Mam dalej tak robić?".

Jeśli zaś czekasz, aż ona osiągnie orgazm w czasie penetracji, czasem jest dobrze najpierw skończyć samemu, niż przeciągać stosunek przez pół godziny. "Kobiety nie mają orgazmu za każdym razem i wiedzą, że to niekoniecznie jest wina ich partnera" - mówi Whipple.

"Dlatego róbcie sobie przyjemność na zmianę - mówi Levkoff. - Zawsze możesz znów pieścić ją rękami i palcami, jeżeli ona wciąż jest podniecona".

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kobiecy orgazm okiem nauki

REKLAMA