Randki online: praktyczne porady dla początkujących

Ponad 60% singli liczy na znalezienie partnera w sieci – poprzez portale randkowe lub społecznościowe. 30% z nich udaje się stworzyć związek. Na co warto uważać? Oto parę prostych rad dla początkujących, w jaki sposób szukać partnera w sieci. 

e-randkowanie Syda Productions 2014/shutterstock.com
fot. Syda Productions, 2014, shutterstock.com

1. Weź pod lupę serwisy e-randkowe

Zanim zarejestrujesz się portalu randkowym, przeczytaj dokładnie regulamin. W Polsce funkcjonuje ok. kilkunastu serwisów oferujących usługi randkowe. Jak się oblicza, ok. 5 milionów osób skorzystało z nich lub aktualnie korzysta. Samo założenie konta na ogół jest bezpłatne, ale za abonament i dostęp do ofert i komunikatora trzeba zazwyczaj zapłacić.

Problem zaczyna się, gdy chcemy z tego zrezygnować. Niektóre serwisy tak piszą umowy, by utrudnić ich zerwanie. Te serwisy, które są zarejestrowane za granicą, nie podlegają Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jedynym sposobem dochodzenia swoich praw jest skarga do Europejskiego Centrum Konsumenckiego

2. Nie daj się naciągaczom

„Cześć! Widziałam profil i jesteś zainteresowany mnie! Tutaj na tej stronie chcę znaleźć poryadochnogo człowiek komunikacji i zażyłość. I myślę, że również widział mój profi l i mam nadzieję, że nie jesteś przeciwko naszej znajomości z tobą. My name is Marina, mnie 28 rokiem życia. Ja mieszkam w Rosji”.

Tego typu e-maile, spreparowane przez translatora, atakują co jakiś czas użytkowników serwisów randkowych. Po nawiązaniu znajomości i wysłaniu intrygujących fotek „dziewczyna” postanawia odwiedzić nowego znajomego, tylko tak się składa, że brakuje jej głupich 500 dolców...

3. Wrzuć dobre fotki na Facebooka

85% kobiet nie lubi być zaczepianych przez faceta bez twarzy. Specjaliści twierdzą, że najbardziej interesująco wyglądamy na zdjęciach plenerowych zrobionych bez flesza tuż przed zachodem słońca albo tuż po wschodzie (o ile nie wracasz właśnie z imprezy). Z innych statystyk wynika, że zdjęcia mężczyzn, którzy się nie uśmiechają oraz nie patrzą wprost w obiektyw, wzbudzały większe zainteresowanie.

Seks w sieci: erotyczny e-kodeks Simon Booth 2015/shutterstock
fot. Simon Booth 2015/shutterstock

4. Nie nadinterpretuj jej zachowania

Badania wskazują, że mężczyźni często źle odczytują intencje kobiet. Krótko mówiąc, zawyżają prawdopodobieństwo pójścia do łóżka z kobietą, z którą nawiązali kontakt w sieci. Mężczyźni być może uważają to za stratę czasu, ale spora część kobiet po prostu lubi sobie poflirtować bez zobowiązań, bo samo pisanie z facetem, który się nimi interesuje sprawia im przyjemność. I tyle – bez żadnych planów seksualnych.

5. Nie zawracaj głowy

Dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn szuka w sieci miłości. Jeżeli sam szukasz seksu bez zobowiązań, to po co zwodzić kobiety, które liczą na coś więcej? Istnieją portale, które zostały stworzone specjalnie dla osób preferujących takie czysto erotyczne randki bez zobowiązań. To uczciwe postawienie sprawy – określasz swoje oczekiwania, swój profil erotyczny i łapiesz kontakt z osobą, która szuka tego samego.

6. Krótko i na temat

Opisując siebie i swoje zainteresowania, w profilu nie dawaj się ponieść słowom. Kto to będzie czytał? Specjaliści od PR twierdzą, że w dzisiejszych czasach tylko jasne i proste komunikaty mają szansę „sprzedać produkt”. Napisz to, co najważniejsze, a resztę opowiesz, jak się lepiej poznacie.

7. Sieć i real bez różnicy

Naukowcy potwierdzili, że związki z internetu rządzą się tymi samymi zasadami, co te zawarte w realu.

MH 02/14

Zobacz również:
REKLAMA