Przyjaźń damsko-męska - czy to ma sens?

Nawet jeśli Twoja przyjaciółka ma wszystko, co sprawia, że byłbyś gotów natychmiast zaciągnąć ją do łóżka, tym razem sobie odpuść. Suma sumarum opłaci Ci się, bo kumpel w spódnicy to skarb, dzięki któremu Twoje szanse u innych kobiet wzrosną.

przyjaźń damsko-męska
Oto kolejna odsłona odwiecznego sporu o zasadność nawiązywania przyjaźni damsko-męskiej.

Mój najlepszy przyjaciel jest facetem. Najzupełniej heteroseksualnym, dodam dla porządku, bo ma to pewne znaczenie w tej opowieści. Znamy się od dziecka i spotykamy często, żeby pogadać. Pewnego wieczoru spotkaliśmy się, żeby omówić jego nieudany związek z pewną złą kobietą.

Sporo wypiliśmy i w związku z tym miał zostać u mnie na noc, żeby nie wracać samochodem. Nie wiem, czy to świadczy o mojej głupocie, ale byłam śmiertelnie zaskoczona, kiedy ni z tego, ni z owego, mój kumpel zaczął się do mnie dobierać. "Odbiło Ci kompletnie?! Co ty robisz! Zabieraj te łapy" - zażądałam. "Nie gniewaj się - wymamrotał. - Jestem tylko facetem". I uciekł do swojego pokoju. Nigdy więcej się to nie powtórzyło i do dziś pozostajemy dobrymi kumplami.

Kobieta kumpel nauczy Cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o kobietach. Żadna Ci się teraz nie oprze.

Ja wiem, że Wam, facetom, czasem ciężko odróżnić przyjaźń z kobietą od flirtowania. Mylicie jej życzliwość z gotowością do seksu. Ale warto się powstrzymać i nie przekraczać niebezpiecznej granicy, bo przyjaźń z kobietą daje Wam mnóstwo korzyści. Jakich? Bardzo proszę, oto plusy bezinteresownej przyjaźni damsko-męskiej.

#1: Rozgryziesz je

Wielokrotnie mówiłam kumplowi, co myślę o jego metodach podrywania kobiet. Nie, wcale nie krytykowałam, tylko tłumaczyłam mu, jak sytuacja, którą mi opisywał, wyglądała z punktu widzenia tej kobiety. Co zrobił nie tak i, oczywiście, jak mógłby to rozegrać lepiej. Nieskromnie powiem, że otworzyłam mu oczy na wiele idiotyzmów, jakie popełniał nieświadomie iw dobrej wierze. Nikt poza mną nie powiedziałby mu tego, prawda?

DLA AMBITNYCH: Zrób z niej fankę futbolu

#2: Możesz być sobą

Z przyjaciółką kontakt jest prostszy, bo nie musisz się tak bardzo starać. Nie będzie się obrażała za jakieś niezręcznie wypowiedziane słowo. Możesz się wreszcie wyluzować. Opowiedzieć jej o rzeczach, o których nie rozmawiasz z kumplami ani z partnerkami, bo boisz się okazać swoją słabość. Przy niej możesz.

Zapewniam Cię, że nikt tego nie doceni bardziej niż właśnie ona. Możesz jej powiedzieć, jak strasznie się ośmieszyłeś na spotkaniu w sprawie pracy. Albo jaką plamę dałeś na pierwszej randce z dziewczyną. Przyjaciółka - nawet gdy się trochę z Ciebie śmieje - śmieje się życzliwie.

#3: Nauczysz się słuchać

Mój kumpel, na przykład, po latach treningu wie, że w stresie muszę się po prostu wygadać i już. Nie chcę słuchać rad, chcę wyrzucić z siebie to, co mi leży na wątrobie, a potem już jestem zupełnie normalną osobą. Dzięki przyjaciółce wykształcisz w sobie niezastąpioną umiejętność słuchania.

Kobiety kochają mówić, ale niestety wielu facetów także. Dlatego faceci, którzy umieją słuchać kobiecych opowieści, wykazując przy tym zainteresowanie oraz wręcz zapamiętując to, co ona powiedziała, są w takiej cenie. Przy przyjaciółce wytrenujesz tę umiejętność do perfekcji. A to z pewnością uczyni drogę do łóżka innych kobiet znacznie prostszą.

#4: Będziesz miał temat

Oczywiście do rozmów z innymi kobietami. Nie śmiej się. Rzeczy, które fascynują nawet skądinąd inteligentne kobiety, mogą Ci się wydawać głupie. Ale nic na to nie poradzisz, że ją interesują kosmetyki, moda oraz życie gwiazd. Tak jest po prostu i już. Jedyne, co możesz zrobić, to dowiedzieć się tego i owego z tych dziedzin.

Nie bez przyczyny faceci, którzy mają siostry, radzą sobie z kobietami o wiele lepiej niż jedynacy lub ci, którzy mają braci. Oni mają po prostu w małym palcu wiedzę o tym, o czym lubią rozmawiać kobiety. Jeżeli los nie obdarzył Cię siostrą, przyjaciółka będzie doskonałym ekwiwalentem.

#5: Poznasz jej koleżanki

Jeżeli Twoja przyjaciółka to typowa kobieta, na pewno lubi życie towarzyskie. Zakładając że akurat nie ma chłopaka, masz pewne jak w banku, że będzie Cię wyciągała na imprezy. A tam będą jej koleżanki. Całe mnóstwo. Prędzej czy później poznasz je wszystkie. Dzięki jej rekomendacji będziesz cieszył się u nich doskonałą opinią. Czyli pierwszy krok do nowych, interesujących znajomości masz z głowy.

Faceci, którzy mają siostry albo przyjaciółki, radzą sobie z kobietami o wiele lepiej.

#6: Unikniesz błędów

To pewne, że Twoją przyjaciółkę bardzo interesuje Twoje życie intymne. Nie ma w tym nic podejrzanego. Tak samo interesuje ją życie intymne jej koleżanek. Jeżeli w Twoim życiu pojawi się nowa kobieta, przyjaciółka nie da Ci spokoju dopóty, dopóki jej nie pozna. Możesz być pewien, że "nowa" zostanie poddana surowej ocenie. Weź pod uwagę jej opinię, bo życzliwa Ci kobieta zauważy rzeczy, których Ty możesz nie dostrzec. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Ucieczka z friendzone

Z drugiej jednak strony, ostrzegam, że "nowa" będzie z pewnością zazdrosna o Twoją przyjaciółkę. Zanim dobrze się nie poznają, zaprzyjaźnią, a co najważniejsze - do czasu, aż Twoja nowa kobieta nie pozna chłopaka Twojej przyjaciółki - lepiej jej nie denerwuj opowieściami o fantastycznej kumpeli. Wiesz, jak jest. 

 

A CO, JEŚLI...

Doszedłeś do wniosku, że to, co jest między Wami, nie jest jednak całkiem platoniczne?

1. Zastanów się, o co Ci chodzi. Seks? Zakochałeś się? Zraniła Cię dziewczyna i szukasz pocieszycielki? Jeżeli ujawnisz się ze swoimi uczuciami, Wasza przyjaźń może zmienić się nieodwracalnie. Zastanów się, czy warto. Przecież nie chcesz zostać zraniony ani ranić jej.

2. Flirt w rozsądnych granicach to nic złego. Kodeks kumplowania się z kobietą dopuszcza flirt słowny. Ot tak, żeby nie wyjść z wprawy i żebyście oboje czuli się atrakcyjnymi ludźmi. OK, ale pod warunkiem, że ręce trzymasz przy sobie.

3. Wydaje Ci się, że to ona zadurzyła się w Tobie? To możliwe. Tak bywa. Wychowała Cię, przyjaźniąc się przecież z Tobą. Umiesz już słuchać, odróżniasz Kate Moss od Victorii Beckham, można z Tobą o wszystkim pogadać, ona zna Twoje słabe strony. I generalnie wie, że jesteś porządnym facetem, na którym można polegać. I co? I ma Cię tak oddać jakiejś obcej babie? Niedoczekanie! Trudno, jeżeli nie chcesz jej ranić, musisz trochę rozluźnić układ.

4. Ale czasem się udaje! Wiele fajnych związków zaczęło się od przyjaźni. Jeżeli oboje czujecie to samo, to dlaczego nie zaryzykować?

 

Men's Health 09/2007

Zobacz również:
REKLAMA