Przewodnik po kobiecym ciele i psychice

Pozwól się poprowadzić po starych i nowych szlakach świata kobiet. Oto inspirujące idee na krótsze i dłuższe wycieczki po tej wciąż ekscytującej krainie, niezbędne rozmówki oraz porady, co i gdzie warto zjeść. Dzięki nam każda wyprawa dostarczy Ci maksimum satysfakcji. 

seks, kobieta 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Bez względu na to, ile razy wyprawiałeś się już w tę podróż, wiesz doskonale, że ciało i umysł kobiety to inna kraina. Może dlatego wciąż intrygująca. Czasem wydaje Ci się, że już wszystko o niej wiesz, a tu nagle odkrywasz zupełnie nowe przestrzenie i krajobrazy.

Namawiamy Cię do zejścia z utartych szlaków – dopiero tam kryją się nowe doświadczenia i fantastyczne przeżycia. Niektórzy wolą wyprawy bez przewodnika, ale bez zrozumienia lokalnej kultury, języka czy charakterystycznych smaków nigdy nie poznasz i nie doświadczysz w pełni wszystkich atrakcji, jakie oferuje ta kraina.

Zupełnie jak ci biznesmeni, którzy podróżują w interesach po całym świecie, ale na dobrą sprawę zapamiętują tylko lotniska. Z nami unikniesz wielu pułapek i nie zabrniesz tam, gdzie kryje się niebezpieczeństwo. Nauczysz się przydatnych zwrotów, dzięki którym życzliwie usposobisz do siebie tubylczynie.

Poznasz nowe, szczególnie cenione tam potrawy oraz lokalne zwyczaje, które powinieneś potraktować z należytą powagą. Dowiesz się, jakie prezenty przełamują pierwsze lody, a jakich powinieneś unikać. W zamian za to czekają Cię atrakcje, których nie zapomnisz.

Tego nie przegap

Najbardziej seksowne miejsca oraz przydatne informacje, aby w pełni się nimi cieszyć. Jeżeli czas Cię goni, wybierz jedno z nich.

1. Piersi

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych wzniesień terenu. Widoczne z dużej odległości. Ostatnie badania terenowe przeprowadzone przez Rutgers University dowiodły, że stymulacja piersi i brodawek aktywizuje te same obszary w mózgu, co pieszczoty genitaliów.

Przydatne informacje: „Obejmij jej piersi całą dłonią” - radzi dr Spurr, tak abyś mógł dotykać jak największą powierzchnię skóry jednocześnie. Delikatnie zagarniaj palcami pierś, drażniąc lekko kciukami brodawki.

2. Szyjka macicy

Również niesłusznie zaniedbywane miejsce, które spycha w cień tłumnie odwiedzana łechtaczka. A tu proszę, prof. Barry Komisaruk, autor poradnika „The Science of Orgasm”, twierdzi, że najintensywniejsze orgazmy wywołuje właśnie stymulacja tego odcinka.

Przydatne informacje: Oczywiście podróżnicy MH zdają sobie chyba sprawę, że to powinien być trzeci przystanek – po łechtaczce i waginie.

3. Łechtaczka

Oto Machu Picchu kobiecego ciała. Chyba żadnego szanującego się podróżnika nie trzeba długo namawiać na wizytę. Z początku zasłonięta (jak Mount Blanc za mgłą), powoli ukazuje się naszym oczom w nagrodę za aktywność. Ten niepozorny pagórek zawiera więcej zakończeń nerwowych niż wszystkie inne erogenne miejsca.

Przydatne informacje: Skoncentruj się na mniej znanych „podziemnych” częściach łechtaczki, tzw. odnogach, które znajdują się pod wzgórkiem łonowym i wargami sromowymi. Pieszczoty tych rejonów wywołują erekcję samej łechtaczki i są skuteczniejsze niż koncentracja na celu, która może być zbyt intensywna i drażniąca dla kobiety.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Głowa

Zaskakująco interesujące miejsce, chociaż poza szlakiem zwykle uczęszczanym. Mieści się tam wyjątkowo dużo zakończeń nerwowych. Masaż tych miejsc, jeżeli oczywiście robisz go właściwie, obniża napięcie i powoduje gwałtowny wzrost hormonów dobrego samopoczucia.

Przydatne informacje: Najwrażliwsze tereny mieszczą się za uchem i wzdłuż linii włosów. Przesuwaj po nich delikatnie palcami, uważając jednak, aby nie niszczyć jej fryzury.

5. Brzuch

Terytorium na ogół zaniedbywane przez turystów spieszących się w dół, na południe. To błąd, bo brzuch jest ważnym przystankiem w drodze do jej rozkoszy.

Przydatne informacje: Kobiety wysportowane, z płaskim brzuchem, lubią, gdy potrafisz docenić ich wysiłek na siłowni. Natomiast te z bardziej okrągłym potrzebują zapewnienia, że uważasz ich krągłości za seksowne. Skup się na linii między pępkiem a kością łonową.

6. Szyja

Naprawdę atrakcyjny punkt, wart odwiedzenia o każdej porze. „Dotykanie i głaskanie kobiecej szyi wywołuje wzrost poziomu oksytocyny, która jednocześnie relaksuje i wzmaga pożądanie” – mówi dr Pam Spurr, seksuolog.

Przydatne informacje: Stań za nią i unieś jej włosy, odsłaniając tylną część szyi. Możesz pieścić to miejsce palcami albo ustami. Jeżeli robisz to tak jak trzeba, wkrótce zobaczysz, jak unoszą się delikatne włoski na jej karku. To dreszcz rozkoszy.

7. Palce stóp

Warte odwiedzenia, mimo że stanowią teren odległy od centrum. Warto się tam wybrać, bo to miejsce znane ze swojej wrażliwości i licznych połączeń nerwowych.

Przydatne informacje: Pamiętacie „Pulp Fiction”? I powód, dla którego Marcellus wyrzucił przez okno jednego gościa? Otóż ośmielił się wymasować stopy jego żonie, granej przez Umę Thurman. Bo to jest bardzo, bardzo erotyczna pieszczota.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Tu musisz uważać

Czyli pułapki podczas kontaktu.

1. Przyjaciele na zawsze

Zaprzyjaźniacie się, ona pokazuje Ci fajne miejsca, gadacie godzinami, ale jak się odwrócisz, już jej nie ma. Może myślisz, że kumplowanie się z dziewczyną to dobra strategia? Mylisz się. Jeżeli ona nazywa Cię swoim najlepszym kumplem, to gwarantujemy, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nie zbliżycie się do łóżka.

2. All inclusive, czyli przesada

Wydaje Ci się, że lepiej być nie może – rozrywka, seks, fantastyczna kuchnia. Nawet ubrania masz wyprane. Ale w którymś momencie zaczynasz czuć się przytłoczony. Są kobiety, które po prostu nie mogą się powstrzymać. Kochają za bardzo. Ale podejrzewamy, że to nie jest zdrowa miłość i ma więcej wspólnego z desperacją.

3. Zbyt wysokie koszty utrzymania

Pierwsze randki polegają na sprzedawaniu siebie z jak najlepszej strony. Ale jeżeli Twoja nowa znajoma zbyt często przekazuje Ci negatywne komunikaty – o swoich wadach, o tym, jakiego ma pecha w pracy czy w kontaktach z facetami – uważaj. Być może zamierza Cię wtłoczyć w rolę pocieszyciela i leku na całe zło. Może być ciężko.

4. Przypadkowe uczestnictwo

Atrakcyjna tubylka wygląda na zainteresowaną. Słucha Twoich opowieści, a Ty stawiasz jej drinka za drinkiem. Jej i całemu jej towarzystwu, które wcale nie chce was zostawić w spokoju. Otóż całkiem możliwe, że służysz jej tylko do tego, aby wzbudzić zazdrość w jednym z tych facetów, którzy siedzą obok.

Rozmówki: części I

Przydatne frazy w początkowych i dalszych kontaktach.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. No i gdzie pójdziemy dziś wieczorem?”

To jest pytanie sprawdzające, czy słuchałeś uważnie, gdy ona sugerowała Ci wcześniej, co lubi, czego nie i na co miałaby ochotę. Zanim odpowiesz, przypomnij sobie rozmowę wczorajszą albo może przedwczorajszą, a gdy nic nie przychodzi Ci do głowy, to zajrzyj do jej profilu na FB.

2. „Podoba ci się ta sukienka?”

To pytanie oznacza, że reagujesz zbyt wolno. Oczekiwanie jest takie, żebyś skomplementował jej wygląd, gdy tylko ją zobaczysz, tak żeby nie musiała zadawać Ci takich pytań.

3. „Nienawidzę tej krowy!”

Nie musisz odpowiadać ani nawet wiedzieć dokładnie, kim jest ta krowa. Twoja partnerka po prostu potrzebuje wyrzucić z siebie emocje. Możesz ewentualnie zapytać, co się dokładnie stało, i słuchać. I tyle.

Podanie o wizę

Sprawdź, w jakim stopniu spełniasz wymagania niezbędne, aby otrzymać przepustkę do jej świata.

1. Data urodzenia

„Kobietom nie chodzi o mężczyzn w tym samym wieku. Raczej o takich, którzy mają podobne poglądy, zainteresowania i plany życiowe” – mówi psycholog i specjalista od związków dr Ian Kerner. I najlepiej nie ściemniać i nie udawać kogoś innego, niż jesteś, bo rozjazd w tym zakresie prędzej czy później ujawni się w postaci różnic nie do pogodzenia.

2. Cechy szczególne

Nie zaznaczaj – Brak. Proszę. Globalizacja i telewizja sprawiły, że świat jest pełen podobnych do siebie i podobnie zachowujących się ludzi. Używają tych samych tekstów pochodzących z aktualnie krążących po FB żartów czy filmów, podobnie się ubierają. NUDA! Pokaż, że jesteś inny. Zapunktujesz natychmiast. Oryginały górą!

kobieta, seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

3. Mieszkanie

Facet ustabilizowany, z własnym mieszkaniem, a w dodatku wolny to rzadki i cenny towar na rynku. Ale nawet jeżeli nie jesteś właścicielem, w dalszym ciągu możesz zrobić na niej wrażenie, zapraszając ją do swojego wynajętego, ale wysprzątanego na błysk i fajnie urządzonego mieszkania. Szczególną uwagę poświęć łazience.

4. Zajęcie

Bez względu na to, w jaki sposób zarabiasz na życie, dla kobiet liczy się głównie to, czy jesteś ambitny. Czy masz plany, pasję, energię do działania. Dlatego, gdy usłyszysz pytanie o to, co robisz, nigdy jej nie mów, że właściwie to nic specjalnego, rozglądasz się za czymś innym, ale jeszcze nie wiesz czym. No chyba że chcesz ostrzec tę kobietę, żeby się nie zbliżała.

5. Status

Samotny – brzmi żałośnie. Singiel niby lepiej, ale też żaden powód do dumy. Deklarując się tak na dzień dobry, nieświadomie wysyłasz komunikat, że nikt Cię nie chciał. Czyli towar wybrakowany. Lepiej pozwól jej samej odkryć, jak się sprawy mają, i czy w tle nie czai się gdzieś potencjalna rywalka.

6. Samoocena

Badania opublikowane przez naukowców z Rutgers University ujawiły, że motto życiowe: „Siedź w kącie, znajdą cię” to najgorsza z męskich strategii zdobywania kobiet. Skromność jest postrzegana jako oznaka słabości. To znaczy możesz być skromny, jeżeli jesteś znanym aktorem albo naukowcem i Twoje osiągnięcia mówią za Ciebie. W przeciwnym wypadku musisz pokazać światu, że jesteś kimś, z kim trzeba się liczyć.

7. Notowany

Kobiety kochają dreszcz ryzyka, jaki daje towarzystwo „złych chłopaków”. Nie chodzi im oczywiście o prawdziwych kryminalistów, tylko o facetów, którzy nie są tak do końca przewidywalni. Tak więc nie daj się całkiem okiełznać, wymykaj się jej trochę, a jak wpadnie Ci do głowy jakiś oryginalny pomysł na spędzenie z nią czasu, to go zrealizuj (oczywiście w granicach prawa).

seks, kobieta 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

8. Budowa

Badania na University of Texas wykazały, że najwięcej orgazmów kobiety przeżywają z facetami obdarzonymi symetrycznym ciałem oraz głębokim głosem. Budowę ciała da się poprawić w siłowni, a nad głosem można trochę popracować – jeżeli uważasz, że brzmi zbyt wysoko, staraj się mówić wolniej. Przydatne ćwiczenia znajdziesz na www.easyvoice.pl.

9. Przebyte choroby

 Odrobina naturalnego zapachu ciała nie zawsze jest taka zła, nie musisz go zawsze tak gruntownie zabijać antyperspirantami. „Dla kobiet Twój zapach jest wskazówką, czy jesteś genetycznie kompatybilny, a po drugie – czy jesteś zdrowy” – mówi dr Kernell. Jeżeli ona nie ma oporów, żeby się do Ciebie przytulić, gdy wracasz z siłowni, to dobry znak.

10. Doświadczenie

Dżentelmen jest dyskretny, jeżeli chodzi o swoje doświadczenia z innymi kobietami. A co masz zrobić, jeżeli ona naciska? I chce wiedzieć wszystko? Nie daj się wpuścić. Twoja partnerka tak naprawdę chce się dowiedzieć, że jest dla Ciebie obecnie najważniejsza i podczas seksu myślisz tylko o niej. Reszta jest milczeniem.

Rozmówki: część II

1. „A co właściwie myślisz o dzieciach?”

Spokojnie. Ona najprawdopodobniej nie chce Ci zakomunikować, że właśnie nadeszła dla was pora na posiadanie dzieci. To jest jedno z tych pytań sondujących stopień Twojego zaangażowania w związek. I dlatego właśnie nie możesz ściemniać – to ważna sprawa i różnice w tej kwestii mogą być nie do pogodzenia.

2. „Czy twoi przyjaciele dobrze się bawili?”

Takie pytanie zadane bezpośrednio po wieczorze spędzonym wspólnie z Twoimi przyjaciółmi oznacza, że ona chce wiedzieć, jakie na nich zrobiła wrażenie. Ponieważ ona liczy się z opinią swoich przyjaciółek na Twój temat, więc sądzi, że dla Ciebie równie ważna jest opinia Twoich przyjaciół na jej temat. Zapewnij ją, że przyjaciele są nią zachwyceni.

kobieta, seks 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. „Naprawdę pozwolisz mu się tak traktować?”

Ona sugeruje, że oczekiwała po Tobie innej reakcji w stosunku do antagonisty. Każda kobieta w głębi duszy ma nadzieję, że jej partner będzie rycerzem, który ją obroni, jakby co. Ale gdy widzi Ciebie, jak kładziesz uszy po sobie i dajesz sobą pomiatać swojemu szefowi, albo nawet kelnerowi, to nie jest dobrze. To jest bardzo niedobrze.

Rozmówki: część III

1. „Dobrze, rób jak uważasz”

To taki specjalny tekst, za pomocą którego ona Cię informuje, że jesteś egoistą i w ogóle o niej nie myślisz. Odpowiedz coś w rodzaju: „Nie, ja chcę zrobić coś takiego, co sprawi przyjemność nam obojgu”.

2. „A jak bardzo mnie kochasz, powiedz?”

Wbrew temu, co Ci się wydaje, jej nie chodzi o to, abyś natychmiast zdarł z niej ubranie i zademonstrował potęgę swoich uczuć. Ona prawdopodobnie czuje się trochę zdołowana i potrzebuje pocieszenia i przytulenia. Albo zrobiła coś nie tak i chce się upewnić, że nie zrobisz jakiejś głupiej awantury o ten stłuczony reflektor w aucie.

3. „Daj mi jeszcze pięć minut”

To oznacza w miejscowym dialekcie, że masz poczekać ok. 20-30 minut. Jeżeli jeszcze nie wiesz, że dla niej czas biegnie trochę inaczej niż dla Ciebie, to się musisz jeszcze wiele nauczyć. A jeżeli wiesz i wciąż Cię to denerwuje - wyluzuj. Równie dobrze mógłbyś się wkurzać na deszcz, że pada.

4. „A podoba Ci się ta aktorka?”

Zestaw właściwych odpowiedzi: „No, ładna, jasne, ale ma jakąś taką długą szczękę/małe oczy/jest za chuda” albo: „Niespecjalnie, wiesz, że mój typ to niska brunetka, jak ty”.

MH 05/12

Zobacz również:
REKLAMA