Prezerwatywy do zadań specjalnych

Podobnie jak standardowe kondomy chronią przed zapłodnieniem i chorobami przenoszonymi droga płciową. Ale prezerwatywy specjalnego przeznaczenia oprócz tego sprawią, że Wasze łóżkowe zabawy staną się jeszcze bardziej podniecające.

Po pierwszej fali przerażenia wywołanej doniesieniami o epidemii AIDS, kiedy ludzie zaczęli się powoli przyzwyczajać do informacji o tej chorobie, zainteresowanie prezerwatywami znowu spadło. Producenci zareagowali poszerzeniem oferty. Obecnie na rynku są dostępne bardzo różne gumki, o różnym kształcie, zapachu i przeznaczeniu. Większość prezerwatyw jest nawilżana środkiem poślizgowym, dzięki czemu łatwiej się ją nakłada i wsuwa tam, gdzie się ją zamierza wsunąć.

Prezerwatywy pudrowane są jeszcze dostępne, ale powoli wychodzą już z użycia. Inną cechą wspólną dla zdecydowanej większości kondomów jest to, że są nasączone środkiem plemnikobójczym. Ale są też inne cechy, które wyróżniają prezerwatywy specjalnego przeznaczenia. Oto krótki przegląd tych wyjątkowych prezerwatyw.  

Zapachowe

To duża zaleta, jeśli tyko wybrany przez Ciebie zapach nie kojarzy się Twojej partnerce z czymś niemiłym. Nie próbuj na przykład stosować owocowych prezerwatyw na randce ze sprzedawczynią z warzywniaka, bo może jej się to za bardzo kojarzyć z pracą. Jeśli wiesz, że Twoja dziewczyna uwielbia czekoladę, możesz poeksperymentować z takim zapachem, a nuż postanowi spróbować?

Smakowe

Te są całkiem wprost przeznaczone do seksu oralnego. Bez wątpienia, smak truskawek jest lepszy niż posmak kauczuku, który może rozpraszać. No, chyba że Twoja partnerka jest wielką miłośniczką motoryzacji i kocha zapach palonej gumy. Oczywiście, działają również w "normalnych" okolicznościach. Możesz je więc mieć przy sobie tak na wszelki wypadek.

Kolorowe

Nawet w tak intymnej sytuacji musisz pamiętać, że w niektórych kolorach jest Ci bardziej do twarzy, a w innych mniej. Chociaż może określenie "do twarzy" w tej sytuacji jest nie bardzo na miejscu. Jeśli wiesz, że Twoja partnerka zgadza się to robić tylko po ciemku - szkoda zachodu. W przeciwnym wypadku - czemu nie spróbować ubarwić sobie seksu? Tylko pamiętaj, że czarny wyszczupla!

Podwójnie nawilżane

Są kobiety, które wydzielają mniej naturalnego lubrykatu niż przeciętnie. Jeśli jest tam zbyt sucho, penetracja będzie utrudniona i może być bolesna. Brak lubrykatu może świadczyć o tym, że za bardzo się spieszysz i ona jeszcze nie jest gotowa iść na całość, ale może też po prostu mieć taką naturę. W tym ostatnim przypadku prezerwatywy podwójnie nawilżane są niezastąpione.

 

Prezerwatywy do zadań specjalnych shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Śmieszne

Tutaj pomysłów jest mnóstwo. Są z diabełkami, w kształcie krasnoludka, świecące w ciemnościach, nawet z grzebieniem na grzbiecie. Nie licz na ich właściwości ochronne. Służą one raczej do zabawy niż jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą lub chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Prążkowane i z wypustkami

Według zapewnień producentów, zwiększają przyjemność czerpaną ze zbliżenia, zwłaszcza tę po stronie kobiety. W prezerwatywach renomowanych producentów prążki i wypustki są ledwo widoczne, te solidnie karbowane są dostępne jedynie w seks-shopach i raczej nie mają właściwości ochronnych.

Pogrubione (analne)

Prezerwatywy o ściankach grubszych niż normalnie. Zalecane w stosunkach analnych, gdzie są narażone na większe napięcia. Możesz też po nie sięgnąć, jeżeli masz kłopot z przedwczesnym wytryskiem. Ich grube ścianki osłabiają bodźce i pozwalają dłużej kontrolować przebieg wypadków.

Anatomiczne

Kondomy z przewężeniem za żołędzią, które ma sprawiać, że nie będziesz się czuł wygładzony jak tani wibrator. Bardziej dopasowany kształt ma też zwiększać doznania zarówno Twoje, jak i Twojej partnerki.

 

Prezerwatywy do zadań specjalnych shutterstock.com
fot. shutterstock.com

XL (ponadstandardowe rozmiary)

Interesuje Cię ten segment rynku? Gratulujemy! Większość facetów mieści się w normalnym rozmiarze europejskim, czyli 17 cm długości i ok. 5 cm obwodu, ale skoro uważasz, że jest Ci za ciasno, nie krępuj się. No i nie zapomnij niby to niechcący pokazać swojej partnerce opakowania z nadrukowanym wyraźnie rozmiarem. Duże XL może zadziałać na jej podświadomość.

Opóźniające wytrysk

Jeśli masz kłopoty z przedwczesnym wytryskiem, to jest rozwiązanie dla Ciebie. Prezerwatywy te są nasączone środkiem znieczulającym miejscowo (benzokainą), dzięki czemu dłużej wytrzymasz i unikniesz krępującego "och, sorry..." Ważne, żeby założyć ją odpowiednią stroną, bo jeśli się pomylisz, skutek będzie odwrotny; zamiast opóźnić swój szczyt - znieczulisz kochankę.

Supercienkie

Coś dla koneserów. Mimo iż cieńsze niż standardowe, spełniają wszystkie wymogi trwałości i wytrzymałości. Podobno zwiększają intensywność doznań, zwłaszcza u mężczyzn. Być może jest to spowodowane tym, że cieńsza warstwa lateksu lepiej przewodzi ciepło.

Miksy

Zestawy dla eksperymentatorów. Kupując miks różnych rodzajów, możesz wypróbować, jakie najbardziej pasują Tobie, a jakie Twojej partnerce. Potem możesz już kupować te, które zwyciężą w tej rywalizacji. Dobre rozwiązanie dla wyczynowców, dla których raz to zdecydowanie za mało. Zestaw różnych kondomów pomoże urozmaicić noc.

 

REKLAMA