Pierwsza randka - instrukcja obsługi

Od pierwszego spojrzenia do kolacji ze śniadaniem. Oto 6 zasad, które podwoją Twoje szanse na przemianę pierwszej kolacji w romans.

pierwsza randka Shutterstock.com
fot. Shutterstock

1. Wchodzicie – kto pierwszy

Oczywiście kobieta, przed którą Ty otwierasz drzwi. Jednak gdy jesteście razem w kinie, klubie czy innym zatłoczonym miejscu, Ty idziesz pierwszy i torujesz jej drogę. Zachowuj się jak jej bodyguard, dbający o jej komfort i bezpieczeństwo.

2. Przy stole w restauracji

Jeżeli zaprosiłeś ją do modnej restauracji, zarezerwuj stolik wcześniej przez telefon. Kelner prawdopodobnie wskaże wam miejsce; jeśli nie, to zapytaj, gdzie chciałaby siedzieć. Odsuń jej krzesło i dopiero gdy usiądzie, zajmij swoje miejsce.

3. Płacenie rachunków

Na pierwszej kolacji płacisz Ty. Staraj się to zrobić w miarę dyskretnie, bez ostentacyjnego przeliczania pieniędzy przy stoliku. Najlepiej zapłać kartą i włóż do etui z rachunkiem napiwek dla kelnera w wysokości nie mniejszej niż 10% kwoty.

4. Odwożenie do domu

Najlepiej zamów taksówkę. Najpierw odwozisz ją. Gdy dotrzecie pod wskazany adres, wyjdź z taksówki pierwszy, przejdź od tyłu samochodu na jej stronę, otwórz drzwi i pomóż jej wysiąść. Odprowadź ją pod same drzwi.

5. Przed jej domem

Jeżeli widzisz szanse na romans, wyraź nadzieję, że niebawem spotkacie się ponownie. Upewnij się, że wziąłeś jej numer telefonu, i daj jej swój. Jeżeli czujesz, że nic z tego nie będzie, podziękuj uprzejmie za kolację i wykręć się obowiązkami.

6. Następny (Twój) ruch

Jeżeli nie jesteś pewien jej zamiarów, wyślij jej SMS-a następnego dnia, że jeszcze raz dziękujesz za miły wieczór i życzysz jej udanego dnia. Jeżeli jest Tobą zainteresowana, odpowie bardzo szybko. Na wszelki wypadek miej przygotowany repertuar kin.

Utarte schematy nie są dla Ciebie? Poznaj zupełnie nową strategię uwodzenia.

Zobacz również:
REKLAMA