Orgazm symultaniczny i dłuższy seks, czyli seksualne ciekawostki MH

Seksualne ciekawostki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Zima w łóżku

Zimno przytępia nasze doznania seksualne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. „Im zimniejsza Twoja skóra, tym staje się mniej wrażliwa” – twierdzi dr Ian Kerner, terapeuta seksualny. Rozwiązanie? Rozbierz ją. Siebie zresztą też. Bo nic nie rozgrzewa lepiej niż dotyk innego ciała. A dodatkowo przytulanie zwiększa poziom oksytocyny, która poprawia samopoczucie i działa jak afrodyzjak. Co jeszcze działa? Nie zdejmuj jej skarpetek. Kobiety mają o 30% większe szanse na orgazm, jeżeli mają ciepłe stopy – odkryli naukowcy z uniwersytetu w Groningen. Od biedy wystarczą pończochy...

2. Orgazm symultaniczny

Nie ma chyba pary, która nie marzyłaby o dojściu w tym samym momencie. Seksuolodzy polecają modyfi kację pozycji misjonarskiej o amerykańskim skrócie CAT (coital alignment technique). Partnerzy łączą się w czasie ruchów frykcyjnych podbrzuszem, co dodatkowo stymuluje jej łechtaczkę. Dzięki temu ona ma szansę dogonić Cię w osiągnięciu orgazmu, jeśli Ty postarasz się odprężyć i nieco zwolnić swoje tempo.

3. Libido spada zimą

Ewolucyjną przyczyną tego jest fakt, że dzieci poczęte wtedy rodzą się jesienią, gdy nasi przodkowie mieli mniej pożywienia. 

Seksualne ciekawostki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Dłużej znaczy lepiej

Iniekcje kwasu hialuronowego na żołędzi prącia zwalczają problem przedwczesnego wytrysku. Według egipskich badań mężczyźni miesiąc po zabiegu wytrzymują o 6 minut dłużej niż ci, którzy nie dali się pokłuć. „Żel pokrywa zakończenia nerwowe, obniżając wrażliwość na dotyk i opóźniając ejakulację” – mówi prowadzący badania dr Rany Shamloul. Minus? Po 3 miesiącach od zabiegu różnica zmniejsza się z 6 do 3 minut.

5. Tym razem ilość

51% - o tyle mniej zaburzeń erekcji zanotowano u regularnie trenujących facetów poniżej 40. roku życia niż u ich leniwych rówieśników. 

Zobacz również:
REKLAMA