Omenaa Mensah - mężczyzna w kuchni jest sexy

Omenaa Mensah. Na pogodzie, sporcie i kuchni zna się jak mało kto. Uważa, że najlepszym sposobem na uwiedzenie kobiety jest prosta kolacja przygotowana specjalnie dla niej. Bo gotowanie dla bliskiej osoby to sposób na wyrażenie uczuć.

gotowanie

1. Nie bądź macho

Gotujący facet jest naprawdę sexy. Po pierwsze dlatego, że łamie stereotypy. Po drugie – wysyła kobiecie sygnał, że oprócz rzeczy wielkich, jak ratowanie świata, potrafi pochylić się nad tak przyziemną sprawą, jak gotowanie. I nieważne, czy potrafi gotować czy nie. Gdy stoi nad garnkami trochę bezradny, lekko rozkojarzony, niepewny swoich działań – potrafi rozbroić i rozczulić każdą kobietę.

ZOBACZ: Uwodzenie - skuteczne teksty otwierające

2. Gotuj dla niej

Gdybym miała do wyboru kolację z mężczyzną w modnej restauracji czy kolację przygotowaną przez niego w domu – nie wahałabym się ani chwili. Mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy, że gdy próbują przygotować coś specjalnie dla kobiety, ona wpada w zachwyt. Nawet jeśli to będzie zwykła kanapka z pasztetem, to i tak ona czuje się tak wyróżniona, że zazwyczaj faceci nie muszą się już dalej starać.

3. Improwizuj

Podobno kobiety widzą więcej kolorów, a faceci wyczuwają więcej smaków, choć moim zdaniem wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Mam wrażenie, że kobiety lepiej radzą sobie z potrawami typu „coś z niczego”. Potrafię otworzyć lodówkę, która krzyczy: „Nic tu nie ma!”. Wtedy mówię do siebie: „Omenaa, pomyśl…”. Wystarczy, że znajdę puszkę tuńczyka, trochę makaronu, słodkiej śmietany, cebulę i już mamy obiad. Zachęcam do improwizacji wszystkich facetów przywiązanych do swoich przepisów.

FLIRT: Jak czytać jej mowę ciała?

4. Dbaj o terytorium

Zepsujesz wrażenie po najlepszej kolacji, gdy zostawisz bajzel w kuchni. No chyba że to jest Twoja kuchnia, a ona jest u Ciebie tylko gościem – to oczywiście lepiej zająć się nią niż zmywaniem garów. Ale u niej lub w waszym wspólnym mieszkaniu musisz pamiętać o tym, żeby ona nie musiała po Tobie sprzątać. Takie myślenie jest często popełnianym przez facetów błędem: „Przecież przygotowałem kolację, a ona nawet nie potrafi tego docenić, tylko się wścieka o bałagan”.

5. Zaskocz ją

Gdy zapraszasz ją na kolację, nie ujawniaj od razu swoich kulinarnych planów. Podsycaj jej ciekawość, otwórz wino, włącz muzykę i pozwól jej czekać: niech przygotowywana potrawa będzie niespodzianką. To zawsze działa. Jedno, co może wywrzeć na niej jeszcze większe wrażenie, to śniadanie podane do łóżka.

Zobacz również:
REKLAMA