Niewierna mężatka, czyli zdrada XXI wieku

Co skłania zamężną kobietę do rzucenia się w wir romansu i seksu bez zobowiązań? Odpowiedzieć może tylko sama "bohaterka". Bulwersujące i kontrowersyjne, ale jednocześnie prawdziwe i bardzo współczesne. Lektura nie tylko dla mężów.

Niewierna mężatka shutterstock.com

Wiek: 29 lat

Zawód: dziennikarka

Stan: mężatka, 1 dziecko

Ostatni kochanek: tego ranka

Liczba partnerów: 2

Szuka: “dyskretnego seksu bez zobowiązań”

Poniedziałek, 5:00 Przekroczyłam granicę

Nie spałam całą noc i tylko od czasu do czasu zrzucam z siebie ciężką rękę mojego męża, który przez sen usiłuje mnie przytulić. Jestem oszustką. OK, proszę bardzo. Kto pierwszy rzuci we mnie kamieniem? Wszyscy jesteście tacy święci? [1]. Do niedawna myślałam, że beztroskie flirty w pracy to wszystko, na co mnie stać, ale poznałam kogoś i, cóż, zaiskrzyło.  

Poniedziałek, 9:00 Zasłona dymna

Spotykamy się w kuchni przy ekspresie do kawy. Wspólnie wymieniamy baniak wody w dystrybutorze, dyskretnie się dotykając. Zaczęło się od zabawnych uwag przy porannej kawie. Potem były e-maile. Na początku śmieszne, potem coraz bardziej erotyczne. Później krótkie spotkania po pracy, szybkie drinki w barze. A ostatnio – hotel.

Poniedziałek, 18:00 Okropny hotel

Po pracy jedziemy osobno do hotelu. Jest obskurny, ale ma jedną zaletę: nie spotkasz tam żadnego znajomego. I obsługa nie robi głupich min. Już na schodach czuję podniecenie. Pierwszy raz czuję, jakie to cudownie wyzwalające sprowadzić sprawy tylko do czystej fizyczności. Seks jest ostry, sportowy i, słowo daję, wart ryzyka. Jego ciało jest jeszcze trochę obce, pachnie ostrym, podniecającym piżmowym zapachem. Mam ochotę wgryźć się w niego zębami [2]. Wiem, wiem, że nie mogę. Żona. Wiem też, że nie jestem pierwszą, z którą ją zdradza. Nawet nie chcę wiedzieć, jak wygląda. Tak jest lepiej.

Poniedziałek, 20:30 Alibi

Mówię mężowi, że po pracy skoczyłam z koleżankami do centrum handlowego, a potem coś zjeść. Każdy bardziej podejrzliwy mąż mógłby się zorientować, że coś nie tak. Zauważyć, na przykład, moje błyszczące oczy. Albo brak toreb z zakupami. Że już nie wspomnę o śladach na nadgarstkach (ale jakim cudem ten mój mógłby się domyślić, że lubię zabawy w wiązanie?). Powinnam właściwie mieć wyrzuty sumienia, ale nie mam. Co dziwne, zaczynam być wkurzona na mojego męża, że jest taki mało spostrzegawczy [3].

Środa, 12.00 Niebezpieczeństwo

Obawiam się, że nasz układ staje się coraz trudniejszy do ukrycia. Tak na siebie lecimy, że chyba widać iskry dookoła. Wczoraj w domu na biurku zostawiłam laptopa z e-mailami od niego. W ostatniej chwili go zamknęłam. Robię się nieostrożna. Wiem, że musimy to skończyć. Wiem. Żadne z nas nie zamierza sobie komplikować życia [4]. Mamy dzieci, dom, wspólny kredyt. I, zdziwicie się, kocham swojego męża. Wkurza mnie ostatnio, ale to w dalszym ciągu bliski mi człowiek. Ale nie jestem w stanie zrezygnować z kochanka. Jeszcze nie. Dajcie mi jeszcze pięć minut. Niech się nim nacieszę, zanim wrócę do normalnego życia żony i matki. 

Niewierna mężatka shutterstock.com

[1] “Większość z nas, mężczyzn i kobiet, ma fantazje erotyczne na temat znajomych z pracy” – mówi psychoterapeutka dr Brett Kahr. W większości przypadków stanowi to miły przerywnik nudnego dnia w pracy. Większość z nas miewa też erotyczne sny z ich udziałem. Jak wynika z ankiety „Men's Health”, 80% Polaków flirtuje ze sobą w pracy, a połowa z nich przynajmniej raz uprawiała seks z osobą poznaną w pracy.

[2] 33% kobiet łatwo osiąga orgazm z kochankiem. Dla porównania, w stałym związku tylko 22% kobiet nie ma problemu ze szczytowaniem. Ma na to wpływ fakt, że obie strony bardziej się starają w nowym układzie niż w domowych pieleszach. Wiele kobiet ma problem z przyznaniem się partnerowi, z którym od lat uprawia cokolwiek nudny, powtarzalny seks, że miałoby ochotę na coś ostrzejszego. Warto o tym pamiętać, że profilaktyka może nas uchronić przez skokiem w bok partnera.

[3] 42% kobiet przyznaje się do tego, że potrafi oddzielić seks od emocji. Czego one szukają u kochanków? Tylko seksu? Według psychologów większość z nich szuka jednak ciepła, dbałości, uwagi, zrozumienia. Często też potwierdzenia własnej atrakcyjności, której nie dostrzega już partner.

[4] Życie po ujawnionej zdradzie nie jest łatwe dla obojga. Zdrada, według statystyk, jest najczęstszym powodem rozpadu małżeństwa. Prawie 40% ankietowanych przez nas osób obojga płci deklaruje, że natychmiast odeszłoby od partnera. Małżeństwo otwarte to raczej mit. 

Zobacz również:
REKLAMA