Nieoczywiste sygnały kryzysu w związku [Jak reagować?]

Śmiertelnie zaskoczony patrzysz na dziewczynę, która jeszcze przed chwilą była twoja. Teraz ci mówi, że przecież od dawna się psuło i że dawała ci to do zrozumienia na tysiąc sposobów. Tylko ty po prostu nic nie chciałeś zrozumieć. Akurat! A kto niby rozumie te ich cholerne sygnały?  

rozstanie, zerwanie Shutterstock.com
One są mistrzyniami niewerbalnej komunikacji. Naucz się ją czytać.

Ludzkość pilnie potrzebuje tłumacza, który przełoży system tajnych kobiecych znaków typu wzruszenie ramion na komunikaty proste i zrozumiałe dla faceta. W przeciwnym razie dalej będziemy nieprzyjemnie zaskakiwani, a co gorsza będzie nam się wmawiać, że jesteśmy ślepi, głusi i niewrażliwi. Ale udało nam się wreszcie skonstruować coś w rodzaju Systemu Wczesnego Ostrzegania. Naucz się rozszyfrowywać jej tajne sygnały, zanim zrobisz z siebie idiotę.

Z kim ty się zadajesz?!

Zaczyna krytykować twoich przyjaciół i rodzinę. Nagle okazują się nudziarzami, prostakami, nie mają ambicji ani szerokich horyzontów.

Tajny szyfr: Ona nudzi się w twoim towarzystwie. Zamiast krytykować cię wprost, obarcza za to winą twoje otoczenie.

Rozsądna reakcja: Zapytaj ją, czego oczekuje od twoich znajomych, czego im brakuje. Jeśli dowiesz się, że ogólnie odbiegają poziomem od jej wymagań, możesz zakończyć te wizyty. Wiedz jednak, że wkrótce dowiesz się tego samego o sobie.

Widzicie go...!

Podważa twój gust, kompetencje lub inteligencję przy znajomych. „Jak mogłeś tego nie wiedzieć?!” „No, ty to się zawsze tak ubierzesz, że wyglądasz jak sierota. Popatrz na Adama”.

Tajny szyfr: Zakamuflowana demonstracja, że nie stanowicie już jedności. Swoje żale wylewa publicznie, a to znak, że szuka usprawiedliwienia dla swojej decyzji. W razie zerwania miałaby wytłumaczenie: „Mówiłam wam, że on jest do niczego”.

Rozsądna reakcja: Za nic nie daj się sprowokować. Nie zaszkodzi, jeśli na jej zjadliwe uwagi odpowiesz tajemniczym uśmieszkiem albo zawstydzisz ją uwagą w stylu: „Dziękuję ci kochanie za wyrozumiałość”. Nie daj się upokarzać. Możesz stracić kobietę, ale klasę – nigdy!

Kryzys w związku: Rozstać się czy walczyć?

Zdziecinnienie

Kiedyś razem zaśmiewaliście się z tych samych dowcipów, a „Nagą broń” oglądaliście chyba 10 razy. Teraz okazuje się, że jesteś dziecinny.

Tajny szyfr: Obrzydzanie tego, co kiedyś było przyjemne, przyspiesza separację. Zamiana atutów w wady oznacza, że ona zaczyna dostrzegać to, co was dzieli, a nie łączy.

Rozsądna reakcja: Nie udowadniaj jej na siłę, że nadal masz poczucie humoru: odczyta to jako błazenadę. Jesteś sobą i już. Jeśli kilka razy poczujesz się w jej towarzystwie jak skończony idiota, nie musisz tolerować tego dłużej.

Rozwój

Twierdzi, że nie macie już ze sobą o czym rozmawiać. Szuka wymówek, żeby nie wychodzić z tobą do pubu czy restauracji. Zostaje w domu albo wychodzi sama. Ma jakieś nowe hobby.

Tajny szyfr: Marnuje z tobą czas. Na próżno oczekiwała, żebyś był bardziej wygadany, oczytany, błyskotliwy. A może chce spędzać więcej czasu z innymi ludźmi i poznać kogoś nowego? Albo zwyczajnie się ciebie wstydzi?

Rozsądna reakcja: Powiedz jej, że ona także się do tego przyczyniła (ciągle gada tylko o koleżankach, ciuchach i kosmetykach). Nie siedź sam w domu: zapraszaj kumpli albo wychodź z nimi. Jeśli takie zachowanie nie obudzi jej czujności, przyjmij do wiadomości, że cię odpuściła.

ZOBACZ TEŻ: Jak stworzyć udany związek na lata

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA