Kryzys w związku - 11 wyraźnych oznak

Jeszcze przed chwilą była Twoją dziewczyną, a teraz nagle wystawia Twoje walizki za drzwi. I twierdzi, że Cię o tym ostrzegała. Zaskoczony? Zanim Cię coś takiego spotka, naucz się rozpoznawać sygnały, którymi ona daje Ci znać, że między wami coś się psuje.

Kryzys w związku shutterstock.com
Brak kryzysów w związku? To prawie niemożliwe. Możliwe jest jednak umiejętne rozbrajanie każdej potencjalnej bomby.

Ludzkość pilnie potrzebuje tłumacza, który przełoży system tajnych kobiecych znaków typu "wzruszenie ramion" na komunikaty proste i zrozumiałe dla faceta. W przeciwnym razie dalej będziemy nieprzyjemnie zaskakiwani, a co gorsza będzie nam się wmawiać, że jesteśmy ślepi, głusi i niewrażliwi.

Udało nam się jednak skonstruować wreszcie coś w rodzaju Systemu Wczesnego Ostrzegania. Naucz się rozszyfrowywać jej tajne sygnały, zanim zrobisz z siebie idiotę.

Z kim Ty się zadajesz?!

Zaczyna krytykować Twoich przyjaciół i rodzinę. Nagle okazują się nudziarzami, prostakami, nie mają ambicji ani szerokich horyzontów.

Tajny szyfr: Ona nudzi się w Twoim towarzystwie. Zamiast krytykować Cię wprost, obarcza za to winą Twoje otoczenie.

Rozsądna reakcja: Zapytaj ją, czego oczekuje od Twoich znajomych, czego im brakuje. Jeśli dowiesz się, że ogólnie odbiegają poziomem od jej wymagań, możesz zakończyć te wizyty. Wiedz jednak, że wkrótce dowiesz się tego samego o sobie.

Widzicie go...!

Podważa Twój gust, kompetencje lub inteligencję przy znajomych. "Jak mogłeś tego nie wiedzieć?!" "No, Ty to się zawsze tak ubierzesz, że wyglądasz jak sierota. Popatrz na Adama".

Tajny szyfr: Zakamuflowana demonstracja, że nie stanowicie już jedności. Swoje żale wylewa publicznie, a to znak, że szuka usprawiedliwienia dla swojej decyzji. W razie zerwania miałaby wytłumaczenie: "Mówiłam wam, że on jest do niczego".

Rozsądna reakcja: Za nic nie daj się sprowokować. Nie zaszkodzi, jeśli na jej zjadliwe uwagi odpowiesz tajemniczym uśmieszkiem albo zawstydzisz ją uwagą w stylu: "Dziękuję ci, kochanie, za wyrozumiałość". Nie daj się upokarzać. Możesz stracić kobietę, ale klasę - nigdy!

Nie bądź dziecinny...

Kiedyś razem zaśmiewaliście się z tych samych dowcipów, a "Nagą broń" oglądaliście chyba 10 razy. Teraz okazuje się, że jesteś dziecinny.

Tajny szyfr: Obrzydzanie tego, co kiedyś było przyjemne, przyspiesza separację. Zamiana atutów w wady oznacza, że ona zaczyna dostrzegać to, co was dzieli, a nie łączy.

Rozsądna reakcja: Nie udowadniaj jej na siłę, że nadal masz poczucie humoru: odczyta to jako błazenadę. Jesteś sobą i już. Jeśli kilka razy poczujesz się w jej towarzystwie jak skończony idiota, nie musisz tolerować tego dłużej.

Kryzys w związku shutterstock.com

Nudzi mi się...

Twierdzi, że nie macie już ze sobą o czym rozmawiać. Szuka wymówek, żeby nie wychodzić z Tobą do pubu czy restauracji. Zostaje w domu albo wychodzi sama. Ma jakieś nowe hobby.

Tajny szyfr: Marnuje z Tobą czas. Na próżno oczekiwała, żebyś był bardziej wygadany, oczytany, błyskotliwy. A może chce spędzać więcej czasu z innymi ludźmi i poznać kogoś nowego? Albo zwyczajnie się ciebie wstydzi?

Rozsądna reakcja: Powiedz jej, że ona także się do tego przyczyniła (ciągle gada tylko o koleżankach, ciuchach i kosmetykach). Nie siedź sam w domu: zapraszaj kumpli albo wychodź z nimi. Jeśli takie zachowanie nie obudzi jej czujności, przyjmij do wiadomości, że cię odpuściła.

Szkoda zachodu

Nie namawia Cię już na spotkania rodzinne, wesela, urodziny mamy. Mówi, żebyś nie robił w tym roku prezentów świątecznych, szkoda zachodu; wyjeżdża ze swoją rodziną w góry.

Tajny szyfr: To początek procesu zrywania więzi. Powoli odzwyczaja od Ciebie swoich bliskich, żeby proces rozstania nie był dla wszystkich taki bolesny.

Rozsądna reakcja: Jeśli wciąż zniechęca do Ciebie swoją rodzinę, możesz być pewien, że sama jest już wystarczająco zniechęcona. Tu już nie ma nic do zrobienia.

Kumpel,  a nie kochanka

Nie pyta Cię, czy ładnie wygląda lub czy ją kochasz. Ubiera się, maluje i porusza bez cienia kokieterii. Przestała cię uwodzić. Zachowuje się raczej jak kumpel niż jak kochanka.

Tajny szyfr: Obojętność na Twoje samcze reakcje to pierwszy znak, że przestało jej na Tobie zależeć. Każda kobieta lubi być adorowana. Z wyjątkiem tej, która właśnie zamierza odejść.

Rozsądna reakcja: Jeśli na dziewięć z dziesięciu prób przymilania i komplementowania będzie reagować zniecierpliwieniem, to czas na Ciebie.

Jakoś nie mam ochoty

Dawniej tak chętna do seksu oralnego, teraz tylko czeka, żebyś odbębnił swoje i nie zmuszał jej do takiego poświęcenia.

Tajny szyfr: Hormony seksu się wypaliły i ona już nie ma zamiaru sprawiać Ci przyjemności, bo sama jej nie odczuwa. Kiedy wciąż wymyśla różne niedyspozycje lub nie potrafi odwzajemniać pieszczot, sprawa jest przesądzona.

Rozsądna reakcja: Nie wpadaj w paranoję, że nie potrafisz jej zaspokoić. Kiedyś potrafiłeś, więc wszystko z Tobą w porządku. Nie rób jej scen, że jest oziębła, egoistyczna lub ma kogoś na boku. Przestań się poniżać, błagając o seks. Pamiętaj: na świecie żyje wiele kobiet, które Ciebie mogą o to błagać.

Kryzys w związku shutterstock.com

Zawieszenie broni

Przestaliście się kłócić. Na tematy, które dawniej były kością niezgody, ona reaguje obojętnością. Źle ustawione buty, krzywo wyciśnięta pasta do zębów czy nieopuszczona klapa sedesu nie wywołują u niej emocji.

Tajny szyfr: Żadna kobieta nie poddaje się tak łatwo bez przyczyny. Dopóki istnieją jakieś emocje, nawet negatywne, dopóty można mieć nadzieję. Ale obojętność to agonia związku.

Rozsądna reakcja: Nie łudź się, że spokorniała i próbuje się do Ciebie dopasować. Jeśli ona poddaje się bez prób pokazania kto tu jest górą, to sygnał, że nie należysz już do jej świata.

Antykoncepcja

Eksperymentuje z pigułkami, chociaż kiedyś była ich wrogiem. Pieczołowicie sprawdza trwałość prezerwatyw.

Tajny szyfr: Z pewnością nie jesteś dla niej poważnym materiałem na faceta. Teraz stałeś się tylko poczekalnią do czasu, kiedy na horyzoncie pojawi się konkretny towar.

Rozsądna reakcja: Najpierw wyklucz opcje, że obawia się kłopotów materialnych, mieszkaniowych, utraty pracy itp.

Nie czekaj, wrócę późno

Bierze nadgodziny, wraca późno wykończona i jedyne, o czym marzy, to gorąca kąpiel i sen. Kiedyś snuła plany o prowadzeniu domu, teraz kariera wydaje się jej najbardziej atrakcyjna.

Tajny szyfr: To ucieczka od związku z Tobą, próba pokazania Ci, że praca daje jej wszystko to, czego Ty jej dać nie potrafisz.

Rozsądna reakcja: Nie próbuj uciekać tak jak ona w pracoholizm, żeby znów nadawać na tych samych falach. Jeżeli robiłeś. co mogłeś, aby ją przy sobie zatrzymać, a ona i tak wybrała pracę, biegu wydarzeń nie da się cofnąć.

Koniec czułości

Już nie mówi do ciebie "misiu, słonko, koteczku". Zwraca się po imieniu, i to bez żadnych zdrobnień. Coś się też stało z jej opiekuńczością i troskliwością. Ma jej więcej dla bezdomnego kota niż dla Ciebie. Nie obchodzi jej, co jesz ani jak się ubierasz.

Tajny szyfr: Zero czułości i opiekuńczości = zero uczuć. Jest to sygnał ewidentny i rzadko bywa inaczej.

Rozsądna reakcja: upewnij się tylko, czy jej oziębłość to nie wynik przedłużających się cichych dni, nieudana próba ukarania Cię za jakieś przewinienia. Jeżeli ten stan trwa ponad dwa miesiące, to już sam wiesz, co.

MH

Zobacz również:
REKLAMA