Jak rozmawiać z kobietą, czyli słynne "Kochanie, a jak myślisz?"

Są pytania, które nie śniły się filozofom. Kobiety natomiast potrafią je zadać na jawie i jeszcze czekać na prawidłową odpowiedź. Podpowiadamy, jak rozmawiać z kobietą, bezbłędnie odpowiedzieć na najbardziej podchwytliwe pytania i uniknąć katastrofy.

bart78 2009/shutterstock.com
Zadane z niewinną miną pytanie: "Nie sądzisz, że moje piersi nie są już takie jędrne jak kiedyś?" może wywołać burzę, której nie dane będzie Ci przetrwać. Bądź czujny, bo błędną odpowiedzią ściągniesz na siebie gromy. (fot. bart78 2009/shutterstock.com)

Nie wystarczy wyglądać jak młody Marlon Brando i dobrze zarabiać, aby zapewnić sobie dozgonną miłość partnerki. Musisz jeszcze umieć z nią rozmawiać, a to nie takie proste. Jeśli myślisz, że najtrudniejsza jest pierwsza odzywka w chwili zawierania znajomości, to się mylisz. Prawdziwą sztuką jest umiejętność rozmowy z partnerką.

Największy ładunek wybuchowy niosą tematy poprzedzane pytaniem: "kochanie, czy mogę cię o coś zapytać?" Na te słowa powinieneś reagować jak na szelest grzechotnika. Nierozważny ruch, czyli błędna odpowiedź, może oznaczać twój koniec. Każde pytanie może okazać się pułapką. Odpowiadając, bądź ostrożny jak saper.

"Czy ten mój biust nie opadł za nisko?"

Słowa te jako fala dźwiękowa dotarły do twojego przewodu słuchowego, uaktywniły błonę bębenkową, młoteczek, kowadełko, strzemiączko, pobudziły komórki słuchowe w narządzie Cortiego, po czym w formie impulsów nerwowych znalazły się w lewej półkuli, zwanej także racjonalną, gdzie zostały zidentyfikowane przez twoje wyraźnie ograniczone centrum mowy jako niewinna prośba o informację.

Ty, jak każdy mężczyzna, wiedziony potrzebą zaimponowania jej wiedzą, informujesz zgodnie z prawdą: "tak".

Chwila ciszy. A potem głos, jak złowieszczy powiew arktycznego wiatru: "to znaczy, że ci się nie podobam?"

"Co??? Ależ nie, nic podobnego..."

"Nie udawaj! Skoro moje piersi już cię nie podniecają... Mogłam się tego spodziewać! To która ma według ciebie ładniejszy biust? Twoja sekretarka?"

"Nieprawda! Ona nie ma ładniejszego..."

"Wiedziałam!!! Kiedy sprawdzałeś? W czasie ostatniej delegacji, czy już przedtem, podczas nadgodzin? Ty kłamco!!! A ja ci tak wierzyłam... Odejdź!!! Nie dotykaj mnie! Dzisiaj śpisz na kanapie!"

Masz przekichane. Zachodzisz w głowę, jak to się mogło stać. Zadała konkretne pytanie i dostała konkretną odpowiedź. To jakaś paranoja - kto przy zdrowych zmysłach pyta i nie chce znać prawdziwej odpowiedzi?! Byłeś pewien, że ona pochwali cię za spostrzegawczość i prawdomówność, a tu taka reakcja...

Powodem nieporozumienia jest odmienny sposób funkcjonowania naszego mózgu. Myślałeś, że Twoja odpowiedź uaktywni u niej tylko areał odpowiedzialny za mowę, umiejscowiony tak jak u Ciebie w racjonalnej półkuli, informując, że tkanka łączna piersi jest rozciągnięta. Stało się jednak inaczej.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA