Jak poskromić jej zazdrość?

Dziewczyna włamuje się do Twojej poczty w laptopie? Przegląda SMS-y w Twoim telefonie i wiadomości na Facebooku? Zadręcza pytaniami o Twoją byłą? Stary, masz problem. Zobacz, co możesz zrobić, skoro już żyjesz z zazdrośnicą.

Zazdrosna kobieta śledzi pocztę swojego męża baranq 2014/shutterstock.com
fot. baranq 2015/shutterstock.com

1. Ona jest zazdrosna o Twoje znajome z Facebooka

Co by nie mówić, to dziewczyna ma swoje powody do niepokoju. Z badań profesora Izdebskiego wynika, że 28% polskich facetów dopuszcza się skoku w bok. Wśród internautów ten odsetek jest wyższy i wynosi 48%. I nawet jeżeli ona nie zna statystyk, to intuicja jej mówi, że faceta, który sporo czasu spędza w sieci, warto mieć na oku.

Fakt, że posłusznie oznaczyłeś swój status jako „w związku”, może nie być wystarczająco uspokajający. Koniecznie wstaw do swojej galerii jakieś ładne fotki swojej dziewczyny: to rodzaj oflagowania zajętego terenu.

Jej zazdrość wynika z braku poczucia bezpieczeństwa. Zapewnij ją, że jest jedyna i najważniejsza.

2. Ona jest zazdrosna o koleżankę z firmy

Jest atrakcyjna, zabawna i spędzasz z nią osiem godzin w ciągu dnia. Twoja partnerka jest zaniepokojona, bo koleżanka z pracy – tak mówią statystyki oraz doświadczeni ludzie – to najczęstszy obiekt romansów (przy okazji: zobacz za i przeciw romansowi w pracy).

Jest oswojona, zawsze jest o czym pogadać i pożartować, rozumie, co to znaczy deadline. Żeby ukrócić podejrzliwość partnerki, zaproś ją do swojej pracy i przedstaw kolegom i koleżankom jako swoją ukochaną. Co Ci szkodzi?

3. Ona jest zazdrosna o Twoją byłą

Nawet jeżeli o niej nie wspominasz, to co robi jej zdjęcie w Twoim telefonie? Faceci, którzy nie potrafią się odczepić od swoich byłych, to prawdziwa plaga. Dla Twojej partnerki wygląda to tak, jakbyś sobie ciągle trzymał w odwodzie jakąś alternatywę.

Przynajmniej w pierwszym etapie nowego związku zrób to dla swojej dziewczyny i posprzątaj pozostałości po swojej byłej. Nie spotykaj się z nią potajemnie, nie dzwoń, a trefne fotki zgraj na dysk, do którego ona nie ma dostępu.

Czego chcą kobiety: 7 prostych porad Ollyy 2014/Shutterstock
fot. Ollyy 2014/Shutterstock

4. Ona jest zazdrosna o trenerkę z siłowni

I ma o co, bo dziewczyna ma takie ciało, że trudno oderwać wzrok. A jeszcze jest całkiem miła dla Ciebie? To może być wielka szansa dla Twojej dziewczyny, żeby wreszcie zacząć regularnie ćwiczyć wraz z Tobą. Zaproponuj jej to. A trenerkę poznaj ze swoim kumplem, który akurat rozstał się z kobietą. Po co ma się zadawać z jakimś obcym facetem?

5. Ona jest zazdrosna o Twoją rodzinę

To wbrew pozorom bardzo powszechne, zwłaszcza jeżeli Twoja matka i Twoja siostra to silne osobowości. Liczysz się z ich zdaniem i nie widzisz w tym nic dziwnego? A Twoja dziewczyna uważa, że one przyglądają się jej krytycznie (pewnie ma rację), a w ogóle to mają na Ciebie za duży wpływ (może mają?). I po każdym spotkaniu z Twoją rodziną musisz wysłuchiwać jej pretensji.

Oczywiście nie zmusisz nikogo do sympatii, ale możesz zadbać o sprzyjające warunki. Na przykład zorientuj się, gdzie w Twojej okolicy odbywa się degustacja wina i wyślij tam panie razem (ale bez Ciebie). Niezobowiązująca sytuacja w połączeniu z łagodzącym percepcję wpływem wina może pomoc przełamać lody.

MH radzi: Zazdrość karmi się niewiedzą. Najgorsze, co możesz zrobić, jeżeli jesteś atakowany przez zazdośnicę, to wyniośle milczeć. Opowiedz o swoim poprzednim związku (oczywiście bez wdawania się w szczegóły oraz bez przesadnego entuzjazmu), przedstaw ją swoim znajomym, nie zbywaj jej pytań, bo poczuje, że jej podejrzenia mogą być uzasadnione.

MH 08/13

Zobacz również:
REKLAMA