Jak poderwać modelkę?

Ile razy spodobała Ci się piękna dziewczyna, ale nie podszedłeś i nie spróbowałeś szczęścia, bo była... piękna? Odwagi, chłopie! MH podpowiada, jak przestać się martwić, że ona jest z wyższej ligi, i śmiało iść po zwycięstwo.

kobieta, seks fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Poznać ją to jedno, ale zaprosić na randkę, zainteresować sobą, zaprosić do siebie na noc – to zupełnie inna sprawa. To tak jak zdobycie Everestu. Coś, o czym marzysz, ale nie masz wielkich nadziei, że się zdarzy.

Ale pomyśl o tym w ten sposób – piękne kobiety nie są robotami. Tak samo jak ty lubią seks. Chcą być kochane. Chcą, żeby się ktoś nimi opiekował i mówił miłe rzeczy. Dlaczego to nie miałbyś być Ty?

Nie zakładaj, że ona ma przewrócone w głowie

Myślisz, że piękne kobiety pasują tylko do superprzystojnych facetów? "Mnóstwo moich znajomych modelek jest w związku z facetami o urodzie mocno średniej" – mówi modelka Jessica Perez (jej facet jest mocno owłosiony i pokryty tatuażami, żaden z niego Adonis).

"Zamiast zastanawiać się nad tym, jak sam wyglądasz, podejdź do tematu psychologicznie" – wyjaśnia psycholog dr Jay Watts. Te piękne dziewczyny od dziecka były oceniane przez innych. Na ich urodzie się koncentrowano. Co zabawne, te obecnie strzeliste gazele często w dzieciństwie były uważane za brzydkie i chude, a ich proporcje zyskały doskonałość dopiero, gdy dorosły.

Ona wie, że jest piękna. Komplementy ją nudzą, więc nie marnuj czasu na takie puste gadanie.

Wcale nie jest tak, że wszystkie noszą głowy wysoko i uważają, że nikt poniżej księcia na nie nie zasługuje. Wbij sobie do głowy i powtarzaj jak mantrę, że piękna kobieta ma średnio tyle samo kompleksów, co brzydka. I prawdopodobieństwo, że Twoje zaproszenie na drinka spotka się z życzliwym przyjęciem, jest takie samo, jak w przypadku mniej urodziwej kobiety.

Wybierz dobrą lokalizację

Gdzie spotkać piękną kobietę? W każdym większym mieście są modne miejsca, gdzie gromadzą się ludzie, którzy lubią przebywać tam, gdzie się coś dzieje i gdzie mogą spotkać ludzi podobnych sobie. Snobizm? W jakimś sensie tak, ale jest to zjawisko kulturotwórcze i nie ma się co z nim kłócić. W końcu chcesz ją spotkać, czy nie? Tam naprawdę jest większe prawdopodobieństwo.

Istotnym warunkiem sukcesu jest Twoje zachowanie. Chodzi o to, abyś wyglądał tak, jakbyś się tam urodził. Żadnego nerwowego spoglądania na boki. Po prostu siadasz swobodnie, zamawiasz u barmana drinka i przybierasz niezobowiązujący wyraz twarzy.

Zamiast piwa zamów coś bardziej trendy, np. drink Negroni (alkoholowy koktajl rodem z Włoch, złożony w równych częściach z dżinu, słodkiego wermutu i campari bitter). Istotny jest strój – kobiety zawsze dostrzegą dobrą jakość: kaszmirowy sweter, dobre buty. Tutaj od zawsze działa zasada: lepiej jest mieć mniej rzeczy, ale w doskonałym gatunku, niż odwrotnie.

Kobieta od a do z shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zaintryguj ją

Uczestniczki programu "Top Model" zapytane oto, jak są podrywane, mają problem. Z jednej strony regularnie słyszą żenujące seksistowskie teksty, a z drugiej widzą, że mnóstwo facetów boi się do nich podejść. Sam widzisz. Konkurencja nie jest silna.

A zasady rządzące rozpoczęciem rozmowy są dokładnie takie same, jak w przypadku innych kobiet. Uśmiechnij się lekko, ale nie wgapiaj się w nią. Zaproponuj drinka. I teraz najważniejsze – nie zaczynaj od komplementów dotyczących urody.

Ona jest do tego przyzwyczajona i szczerze tym znudzona. Lepiej będzie zachowywać się tak, jakbyś w ogóle nie zauważył jej piękna. Zapytaj, co robi, uczy się czy pracuje. Dobrym tematem będą jej plany na przyszłość, głośny film czy choćby wybory do europarlamentu.

Bez względu na to, jak bardzo jest seksowna, nie zaczynaj od tego rozmowy, bo pomyśli, że chcesz się z nią tylko przespać.

Pamiętaj, że problemem pięknych dziewczyn jest to, że faceci nie traktują ich poważnie. Zakładają po prostu, że są głupie i tyle. Dlatego facet, który zadaje normalne pytania zupełnie niedotyczące jej urody oraz bez podtekstu seksualnego, jest miłym zaskoczeniem. A jeśli jeszcze zaczniesz z uwagą słuchać tego, co ona ma do powiedzenia, to już masz silną przewagę nad konkurencją.

Bądź inny

No dobrze, udało Ci się wciągnąć ją do rozmowy. Tak trzymaj. I nadal pamiętaj, że Twoją strategią jest odróżnić się od innych facetów, którzy ją zwykle otaczają. Jak?

"Nie cierpię natrętnych typów, którzy mają problem z utrzymaniem rąk przy sobie. Ale zawsze robi na mnie wrażenie, jak ktoś się o mnie zatroszczy: zapyta, czy mi nie zimno, czy nie jestem głodna, bo tuż za rogiem jest knajpka ze świetnym jedzeniem, poda płaszcz" – mówi uczestniczka programu "Top Model".

Piękne kobiety po prostu częściej spotykają facetów, którzy chcą się z nimi przespać i traktują jak trofeum, niż miłych gości, którzy zachowują się po dżentelmeńsku.

Nie przedawkuj siebie

W podrywie lepszy jest niedosyt niż przesyt. Zamiast już pierwszego wieczoru docisnąć temat, lepiej odczekać. Powiedz, że masz tylko dwie godziny, bo robisz projekt, wyjeżdżasz jutro itp. To ją zaintryguje, bo pewnie jest przyzwyczajona do tego, że sama stawia granice.

I to jest dobry moment, żeby powiedzieć, że tak Ci się dobrze z nią rozmawiało, że chętnie byś kiedyś w niedalekiej przyszłości to powtórzył. Poproś o numer telefonu i zniknij. Pozwól za sobą zatęsknić.  

Departament Statystyk MH podaje:

85% kobiet lubi, kiedy doceniasz jej poczucie humoru

69% kobiet nie lubi poruszania tematów seksualnych podczas pierwszej rozmowy

4/10 kobiet uważa się za piękne

9/10 facetów uważa się za przystojnych

Chciałbyś zapolować, ale wciąż nie jesteś pewien, jak to umiejętnie rozegrać? Sprawdź, jak wygląda podryw idealny i jak stać się prawdziwym królem miłosnych polowań.

MH 06/2014

Zobacz również:
REKLAMA