Jak odczytać kobiece sygnały?

Mężczyźni nie są zbyt dyskretni, gdy przyglądają się kobietom. Za to panie potrafią wyłowić z tłumu interesującego faceta i zawiesić na nim oko, podczas gdy on będzie niczego, biedak, nieświadomy. Sztuką jest więc wiedzieć, jak rozpoznać te subtelne spojrzenia i gesty.

racorn 2014/shutterstock.com
fot. shutterstock.com

"W około dwóch trzecich wszystkich przypadków to kobieta czyni pierwszy krok, wysyłając sygnały niewerbalne i spojrzenia" - mówi Tonya Reiman, autorka książki "The Body Language of Dating". Oto pięć miejsc, w których ona może zwrócić na Ciebie uwagę. Naucz się dostrzegać to, co wcześniej Ci umykało i postaraj się, aby na kilku spojrzeniach i uśmiechach się nie skończyło.

1. Biuro

Na starcie - masz przewagę. Kobiety nie potrafią się oprzeć facetom w dobrych garniturach. Co jednak ważniejsze, to, jak zachowujesz się w pracy, daje jej bezcenne wskazówki, jaki jesteś po wyjściu z firmy.

Czy każdy firmowy problem ma związek z Tobą? Jesteś 5 minut wcześniej na spotkaniu, czy 5 minut spóźniony? Czy pomagasz ludziom w trudnych momentach, czy jesteś pierwszy w kolejce, aby się z nich ponabijać? Pokaż jej, że potrafisz zrobić to, co do Ciebie należy, a także masz czas, aby pomóc tym, którzy radzą sobie trochę gorzej.

Odczytaj jej sygnały: Zerknij pod stół konferencyjny. Jej założona noga na nogę to właściwie w biurze standardowy sposób siedzenia. Jeśli jednak zmienia pozycję często, kręci się, ocierając przypadkowo o Twoje kolano, to prawdopodobnie nieświadomie robi to, aby spełnić swoją potrzebę Twojego dotknięcia jej ud. Umów się z nią w kawiarni już po pracy.

2. Plaża

Wysportowana sylwetka na pewno nie zaszkodzi, ale plaża to przede wszystkim miejsce, gdzie możesz pokazać jej, jak potrafisz się bawić i relaksować. Gdy ona patrzy na Ciebie, wyobraża sobie, jak będziecie bawić się razem. Porzucaj psu frisbee albo zorganizujcie ze znajomymi mecz siatkówki. Bądź naturalny i nie popisuj się - kobiety wiedzą, kiedy próbujesz zrobić na nich wrażenie.

Odczytaj jej sygnały: Wypatruj subtelnych spojrzeń i uśmiechów. Gdy zacznie poprawiać makijaż - ewidentnie się jej spodobałeś. Zaproś ją do wspólnej zabawy i zdradź swój sekret na niezawodną zagrywkę w siatkówce plażowej.

3. Bar

Nawet gdy ona zapewnia, że przyszła tutaj na babski wieczór z przyjaciółkami, zapewniamy - wciąż ukradkiem przeczesuje wzrokiem lokal w poszukiwaniu atrakcyjnych facetów do wzięcia. Zapnij te guziki w koszuli, zdejmij złoty łańcuch i przestań wlewać w siebie kolejkę za kolejką w ekspresowym tempie. Przede wszystkim bądź autentyczny. Przedstaw się i powiedz, dlaczego tu jesteś - to coś jak prezentacja w pracy. 

Odczytaj jej sygnały: Zwracaj uwagę na kobiety, które przemykają koło Ciebie w zatłoczonym barze. Na pewno na Ciebie spojrzy lub dotknie swoich włosów, gdy będzie chciała zwrócić Twoją uwagę.

4. Transport publiczny

Chcesz zobaczyć, jacy ludzie są naprawdę, gdy są sami? Wybierz komunikację miejską, gdzie wszyscy zachowawczo unikają wzroku innych i odsuwają się pospiesznie, gdy poczują dotyk. Tak więc można wyciągnąć pewne wnioski, gdy widzi się faceta zabijającego czas grą na telefonie i faceta czytającego wartościową książkę.

A ponieważ jesteś dobrze wychowany, ściszysz telefon (i nie będziesz przez niego prowadził rozmowy podczas jazdy!), a swoje miejsce oddasz staruszce lub kobiecie w ciąży. Sporo gości zapomina o tych niepisanych zasadach podróżowania z innymi, więc gdy Ty pokażesz klasę tymi pozornymi drobnostkami - na pewno zostaniesz zauważony.

Odczytaj jej sygnały: Nie ignoruj kontaktu wzrokowego. Korzystając z transportu publicznego, ludzie często go unikają, więc gdy przyłapiesz ją na tym, że na Ciebie patrzyła, a następnie odwraca wzrok i znów kieruje go na Ciebie - możesz być niemal pewny, że zainteresowałeś ją.

5. Księgarnia

W dobie e-booków samo przebywanie w księgarni jest już sexy. Poszukiwanie czegoś, co rozwinie trochę Twoją intelektualną stronę dodaje całości oldschoolowego uroku, jak tłumaczą specjaliści od podrywu. Możesz zerknąć do działu poświęconego gotowaniu. Będzie Tobą zaintrygowana, gdy zrobisz wrażenie gościa, który nie przypala wody na herbatę.

Odczytaj jej sygnały: Podnieś czasem wzrok znad książki, aby wychwycić jej spojrzenie. Gdy nagle znalazła się przy tej samej półce, co ty... Cóż, naszym zdaniem, nie znalazła się w tym miejscu przypadkiem.

MH

Zobacz również:
REKLAMA