Jak napisać list miłosny?

Sprawdziliśmy to: kobiety cierpią na nieuleczalną potrzebę romantyzmu. Jeśli zamiast SMS-a wyślesz do niej list, twoje akcje natychmiast pójdą w górę.

list miłosny, epistolografia Shutterstock.com
W czasach sms-ów list może wywołać piorunujące wrażenie.

Niedawno poczta pożegnała się z usługą telegramów. Pewnie niebawem pożegna się też z listami - póki więc jeszcze możesz skorzystaj z szansy i zaskocz swoją wybrankę listem. Jeśli ma mniej niż 25 lat, idziemy o zakład, że będzie to pierwszy list jaki w życiu dostała. Nie licząc oczywiście tych urzędowych i rachunków. Oto przykład, a następnie podstawowe reguły.

Wzór listu miłosnego [z przypisami]

Życie moje najsłodsze! [1]

Choć od naszego ostatniego spotkania minęły zaledwie dwie godziny, siadam do pisania. Już tęsknię za Tobą, moja śliczna, i nie mogę się doczekać następnego spotkania. Cały czas mam przed oczami Twoją cudowną twarz, widzę Cię w myślach, kiedy się śmiejesz i kiedy jesteś smutna (powiedz, dlaczego?!!!), odgarniam Ci włosy z czoła i cieszę się Twoją pięknością. [2]

Teraz dopiero, od kiedy Cię zobaczyłem, wiem, że żyłem jak wydrążony – na pustyni wśród obcych ludzi, pustych gestów i nic nieznaczących słów.

Zaczynam po raz pierwszy rozumieć, co znaczy miłość, uwielbienie, pożądanie, czułość, oddanie – Ty to sprawiłaś. [3] Kiedy podczas ostatniego spotkania patrzyłem na Ciebie – a miałem dobry widok, bo w kinie siedziałaś prawie obok mnie – uderzyło mnie, jak bardzo nie pasujesz do tego faceta, z którym się całowałaś.

Nie widziałem jego twarzy, ale z profilu wygląda na egoistę i snoba. [4] Zauważyłem, że zamykasz oczy podczas pocałunku (wyglądasz wtedy prześlicznie!), ale straciłaś przez to ostatnie pół godziny filmu. Musisz wiedzieć, że mordercą i złodziejem okazał się ten wysoki brunet z takim trochę egoistycznym i snobowatym profilem.

Ot, pewnie zwykły zbieg okoliczności. Kiedy się już poznamy i będziemy mieli okazję porozmawiać, przekonasz się, że jestem zupełnie inny niż on. [5] Przytulam Cię do serca, całuję, gdzie tylko zamarzysz, śnię o Tobie... [6]

Twój na zawsze

Wiktor

 

Zasady pisania listu miłosnego

  1. Początek jest ważny, musi być osobisty i emocjonalny. Jeżeli rozpoczniesz od „Droga Brygido, zostawiam ci moje wędki, całkiem nowe rakiety śnieżne i ponton” — to sprawisz wrażenie, że spisujesz ostatnią wolę po 50 latach małżeństwa. Zgroza! Wysil wyobraźnię.
  2. Tak trzymać. Zachwyty nad jej urodą są kluczem do sukcesu. Dajesz także świadectwo, że rozpoznajesz reakcje nie tylko po tym, czy ma puls i czy oddycha. Wychodzisz na wrażliwca — i punkt dla ciebie.
  3. Dobrze, dobrze. W tej czy innej formie powinieneś dać do zrozumienia, że od chwili kiedy ją spotkałeś, rozpoczęła się Nowa Era w Twoim Życiu.
  4. Nie krytykuj jej wyborów towarzyskich i erotycznych. Po pierwsze, nie masz do tego prawa, po drugie, wyjdziesz na zazdrośnika — wszystkie to mile łechce, ale żadna nie chce z takim być na dłużej.
  5. Nie przechwalaj się, bo wcale nie ma pewności, że ona nie woli całować się z facetami o profilach, co to sam wiesz.
  6. Tego nigdy dosyć. Nie obawiaj się miłosnych i seksualnych deklaracji, ale dbaj o język, bo słowo pisane wrażliwe jest na kontekst, styl i urodę.

NIE MASZ DO KOGO NAPISAĆ? Zobacz, jak rozegrać pierwszą randkę. 

Zobacz również:
REKLAMA