Jak kupić jej idealną bieliznę?

Kupno bielizny dla wybranki serca jest trudniejsze niż wyczyny Stathama i The Rocka razem wzięte. Prawie niemożliwe, ale wykonalne. I warte nagrody.

bielizna

Komu z nas nie bije szybciej serce na widok pięknej kobiety w bieliźnie. Często ten obraz bardziej podnieca niż ciało odarte już z tajemnic. Dlatego chcąc zrobić przyjemność partnerce i sobie (kolejność prawidłowa, choć rzadko spotykana) kup jej seksowny komplecik. Nie ma problemu, jeśli Twoja rola ograniczy się do sponsorowania zakupu – wrażenia estetyczne warte są uszczuplenia portfela. Gorzej, jeśli chcesz jej zrobić niespodziankę.

Po wejściu do sklepu z damską bielizną szybko przekonujesz się, że sprawa nie jest tak łatwa, jak wtedy, gdy oglądałeś wystawę. Pośród staników, gorsetów, pasów do pończoch czy fig czujesz się zagubiony jak małe dziecko na giełdzie samochodowej. To normalne – nawet największy twardziel czy macho traci całą pewność siebie, kiedy ma wytłumaczyć kobiecie za ladą, po co tutaj właściwie przyszedł.Chyba że się przygotował.

Pushupy i bardotki

W sklepie z bielizną raczej trudno poprosić o to samo, co próbuje tamta pani w przymierzalni. Musisz albo porozmawiać z partnerką, albo przeprowadzić szpiegowski zwiad w jej szufladach, by poznać jej rozmiary i upodobania. I nauczyć się kilku wyrazów obcych.

Cena

W firmowych sklepach wydasz na biustonosz minimum 100 złotych. Nie rób prezentów na stoiskach z bielizną w centrach handlowych, lecz w specjalistycznych butikach. Ale marka marce nierówna. Świetna jest bielizna włoska i francuska.

Ramiączka

Przy dużych, a więc i ciężkich piersiach ramiączka nie mogą być zbyt wąskie i delikatne. Jeśli ma rozmiar 90C lub wyższy, wybierz ramiączka oszerokości 16 mm, rezygnując ze standardowych 10-milimetrowych. Małe piersi zadowolą się ramiączkami oszerokości 5-7mm.

Rozmiar

Tu nie masz wyjścia. Pomiar dłonią może okazać się niewystarczający. Musisz go odszukać na metce (jeśli są odcięte, weź do sklepu jeden stanik jako wzór). Liczby 75, 80 itd. opisują obwód klatki piersiowej mierzonej pod biustem, a litery B, C– wielkość miseczek. Niektóre firmy mają numerację od 1 do 6, ale wtedy na pewno pomoże Ci sprzedawczyni. W nowoczesnych modelach można dopasować obwód pod piersiami. Z wielkością miseczek to się jeszcze nie udaje.

bielizna

Rodzaj stanika

Oprócz rozmiaru, musisz zapamiętać rodzaj stanika. Zwróć uwagę na takie elementy, jak szerokość i rodzaj połączenia miseczek, ich kształt, czy mają usztywnienia, poduszki i fiszbiny (takie druty wokół miseczek). Dzięki temu szybciej dogadasz się ze sprzedawczynią. Pushup podnosi biust, sprawiając, że piersi są większe i pełniejsze. Bardotka ma taką konstrukcję, że można ten stanik nosić bez ramiączek.

Figi

Rozmiar niektórych fig pokazują liczby, np. 38, 40, 42, a inne mają oznaczenia literowe, np. XS dla rozmiarów 34-36, S dla rozmiarów 36-38, M dla rozmiarów 38-40, L dla rozmiarów 40-42, XL dla rozmiarów 42-44. Generalnie, przy zakupach kierujemy się rozmiarem noszonych przez partnerkę spodni (ale nie dżinsów – tam jest inna rozmiarówka).

Stringi czy bokserki?

Kobiety o bujniejszych kształtach lepiej wyglądają w bokserkach lub w szortach, które zaczynają się przy talii i zakrywają pośladki. Szczuplejsze chętniej wkładają stringi lub majtki z wycięciami odsłaniającymi pupę. Najważniejsza dla pań jest wygoda, więc nie kupuj fig, których nigdy nie zdejmowałeś swojej kobiecie. Chyba że jest trochę nieśmiała i nie wkłada seksownej bielizny, bo nie chce, żebyś źle o niej pomyślał. Wtedy wyprowadź ją z błędu.

Na kiedy to wszystko? Każda okazja jest dobra, ale niektóre są wyjątkowe. Oto ważne daty dla Waszego związku.

REKLAMA