Jak ją uwieść: moc dotyku

Dotyk stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Czy wiesz, dlaczego kobiety zwracają taką uwagę na męskie dłonie? Bo to potężna broń, dzięki której ją zdobędziesz. Dowiedz się, gdzie i jak ją dotykać, aby zwiększyć siłę doznań.  

para w łóżku, dotyk, seks Guryanov Andrey
fot. Guryanov Andrey 2015/shutterstock

Skóra to dwa metry kwadratowe precyzyjnych czujników dotyku. Neurolodzy odkryli, że bycie dotykanym przez przedstawiciela przeciwnej płci może wygasić fizjologiczną reakcję na stres. Co więcej – francuscy badacze stwierdzili, że lekkie dotknięcie ramienia nowo poznanej kobiety znacznie zwiększa Twoje szanse na dostanie jej numeru telefonu.

Powstała nawet odrębna dziedzina nauki – haptyka, badająca zachowania związane z dotykiem. Dobry dotyk stymuluje nasze mózgi do wydzielania endorfin – najzdrowszych naturalnych i legalnych narkotyków produkowanych przez nasze ciała. Z tego wynika,że odpowiedni dotyk to jedna z najlepszych rzeczy, jakimi możesz ją uwieść.

1. Opuszki

Taktyka: „Na każdej opuszce palca znajduje się około 3000 receptorów dotyku” – mówi Katie Whitehouse, terapeutka. Dotknięcie i lekkie pocieranie czubków palców jest bardzo pobudzające i zmysłowe. Rób to wolno i obserwuj jej reakcję – będziesz wiedział, gdzie zmierzacie tego wieczoru.

Haptyka: Jeżeli nie działasz na nią, ona szybko wycofa dłoń. Ale jeżeli jej palce podejmą zabawę, to oznacza, że idziesz w dobrym kierunku. 

2. Nadgarstki

Taktyka: Kobiety w naturalny sposób pokazują nadgarstki w towarzystwie atrakcyjnego mężczyzny. Jeżeli ona, siedząc, odsłania nadgarstki, przechyl się w jej stronę, gdy do niej mówisz, i delikatnie dotknij odsłonięte miejsce.

Haptyka: Jeżeli podczas tego dotknięcia ona spojrzy Ci w oczy, może to oznaczać zachętę. Sprawdź jednak, czy jej dłonie nie zaciskają się w pięść. To znak, że podświadomie broni się przed Tobą albo jest zdenerwowana.

3. Szyja

Taktyka: Miejsce na jej szyi – pod uchem, gdzie najsilniej wyczuwalny jest puls – to ważny punkt erogenny. Podążaj do niego ostrożnie – w publicznym miejscu, gdy szepczesz do jej ucha, przejedź lekko palcami po bocznej stronie jej szyi.

Haptyka: Jeżeli wygląda na zaciekawioną albo zaczyna bawić sie włosami – jest najwyraźniej podekscytowana. To dobry znak. Niedobrze, gdy odsuwa się i zaplata przed sobą ręce. 

4. Przedramię

Taktyka: Przedramię to najbardziej bezpieczne miejsce do nieinwazyjnego pierwszego dotknięcia. Spróbuj przesunąć dłonią po jej przedramieniu, gdy wskazujesz jej coś lub kogoś w pomieszczeniu.

Haptyka: Ona może nawet nie zauważyć tego dotknięcia, ale jej ciało jest bardziej spostrzegawcze. Badania wykazały, że osoby, które dotknięto w to miejsce, były o 28% bardziej skłonne odpowiedzieć pozytywnie na prośbę dotykającego.

5. Uścisk

Taktyka: To rada raczej na którąś z kolejnych randek, nie na pierwszą. Podejdź do niej od tyłu i obejmij ramionami na przywitanie, zamykając ją w lekkim uścisku. Tylko zadbaj o to, aby nie wyglądało to tak, jakbyś ją łapał od tyłu za piersi.

Haptyka: Jeżeli wyczujesz, że sztywnieje, natychmiast zwolnij uścisk. Natomiast gdy odwraca głowę z uśmiechem, jest dobrze. . 

6. Ramię

Taktyka: Twoja dłoń na jej ramieniu wysyła do jej podświadomości czytelny sygnał: „Jesteś bezpieczna, ten facet cię obroni”. Dobrym miejscem jest kolejka czy środki komunikacji publicznej – tam gdzie możesz osłonić ją od denerwującego tłumu.

Haptyka: Spróbuj tego gestu i wyczuj dłonią jej reakcję. Jeśli przybliża się do Ciebie, oznacza to zielone światło. 

7. Plecy

Taktyka: Położenie dłoni na plecach jest gestem przywódcy stada, a kobiety lubią liderów i chcą od czasu do czasu poczuć, że nie muszą same o wszystkim decydować. Dobry gest, gdy wchodzicie do baru i kierujesz ją w stronę upatrzonego stolika.

Haptyka: Jeżeli nie widzisz żadnej reakcji – nie szkodzi. To może być dobry znak. Źle, gdy przyspiesza kroku, strząsając tym samym Twoją rękę. 

8. Uda

Taktyka: Dotknięcie jej uda nieco powyżej kolana, gdy siedzicie obok siebie, to gest uspokajający. Dobrą okazją jest chwila, gdy ona opowiada Ci o fatalnym dniu w pracy. Dobrą, pod warunkiem że będzie to tylko położenie dłoni i cofnięcie.

Haptyka: Idealnie, gdyby przykryła swoją dłonią Twoją dłoń. Jeżeli tego nie robi, nie martw się – być może za chwilę sama położy dłoń na Twoim kolanie. Wiesz już, co masz robić? 

MH 12/2012 

Zobacz również:
REKLAMA