Ilość partnerów a satysfakcja małżeńska: seksualne ciekawostki MH

Większość facetów, czyli my, Ty i Twoi kumple również, poznając nową dziewczynę zastanawia się, ilu facetów miała. Następnie nachodzi nas refleksja - przecież to nieważne, teraz jest ze mną. Okazuje się jednak, że warto zwrócić na to uwagę.

Ciekawostki erotyczne shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Więcej nie znaczy lepiej

Im mniej partnerów kobieta miała przed ślubem, tym lepiej ocenia później swoje małżeństwo. Dla kontrastu, męska historia seksualna nie ma żadnego wpływu na szczęśliwe pożycie małżeńskie.

Oto procent kobiet, które deklarują zadowolenie ze swojego pożycia małżeńskiego w zależności od ilości partnerów seksualnych:

Ponad 10 partnerów - 23% 

5-10 partnerów - 41%

2-4 partnerów - 42%

Uprawiały seks tylko z mężem - 54%

2. Pierwotne pożądanie

Atrakcyjność seksualna okazuje się prymitywnie umotywowana. Radzenie sobie z rozpalaniem ognia czy wspinaczką sprawia, że wydajemy się kobietom bardziej sexy niż podczas uprawiania nowoczesnego hobby – odkryli amerykańscy naukowcy. Kobiety pociąga umiejętność przetrwania, naucz się więc wspinaczki, wiosłowania lub nurkowania jaskiniowego. 

shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Nie bądź miękki

Journal of Sexual Medicine” opublikował badania, według których mężczyzn z zaburzeniami erekcji łączy niski poziom witaminy D we krwi. Naukowcy uważają, że jej niedobór może upośledzać zdolność organizmu do produkcji tlenku azotu – cząsteczki odpowiedzialnej za prawidłowe ukrwienie. Jeśli chcesz sprawdzić swój poziom witaminy D, za około 60 zł możesz zrobić badanie krwi. Jeśli wynik jest za niski, jedz m.in. żółtka jajek, tłuste ryby czy pełne mleko.  

Departament Zdrowia MH radzi: Występująca w żółtku witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach i tylko w ich obecności może wniknąć do krwiobiegu. Jeśli ją suplementujesz, przyjmuj kapsułki w trakcie posiłku, w którym znajduje się coś tłustego.

4. Autodiagnoza

Trzykrotnie wzrasta wzrasta ryzyko zawału, jeśli podczas masturbacji masz problemy z erekcją (nawet jeśli w parze idzie Ci dużo lepiej) – twierdzą włoscy naukowcy. Zbadaj serce. 

Zobacz również:
REKLAMA