Ideał faceta, czyli czego kobiety oczekują od kochanka doskonałego

Koleżanka z WH postanowiła podzielić się z nami kilkoma tajemnicami z dziedziny kontaktów damsko-męskich. Pora na wiedzę z zaufanego źródła.

seksowna brunetka w łóżku fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Postawmy wreszcie jasno pytanie, które nurtuje ludzkość od dawna. Co ma w sobie ten kurdupel, że kobiety tak na niego lecą? Ani sławny, ani bogaty i w dodatku mikrus. Czy to kolejny dowód na to, że kobiety kierują się irracjonalnymi pobudkami? Skąd! W tym szaleństwie jest metoda. Ponieważ obawiam się, że sami nigdy na to nie wpadniecie, postanowiłam zdradzić kilka tajemnic z trudnej dziedziny związków męsko-damskich. Leży to zresztą w naszym, kobiet, dobrze pojętym interesie. Jeżeli dowiecie się z wiarygodnego źródła, co tak naprawdę kobiety cenią u facetów, pozwoli wam to zastosować od razu właściwą strategię. Same korzyści – i dla Was, i dla nas.

Bądź zabawny

Facet, który potrafi rozśmieszyć kobietę, zawsze będzie dla niej atrakcyjniejszy niż ponury przystojniak. Życie bywa ciężkie, a dla kobiety z wyobraźnią, która dostrzega znacznie więcej (nawet jeżeli to są tylko twory imaginacji), jest jeszcze cięższe. Wobec tego w cenie są faceci, którzy potrafią sytuację trudną przemienić w zabawną.

To jest trochę tak, jakbyś potrafi dowcipem odebrać trudnej rzeczywistości jej siłę i zapanować nad nią. Nie chodzi tu bynajmniej o umiejętność opowiadania kawałów. Ważny jest tzw. dowcip sytuacyjny, żart z własnej osoby lub niewinne (broń Boże, złośliwe) żarty z niej

Współczuj

Gdy kobieta opowiada o jakimś swoim problemie, każdy facet czuje się w obowiązku udzielić natychmiast dobrej rady, w naiwnym przekonaniu, że tego właśnie się od niego oczekuje. Ona z przejęciem skarży się na niesprawiedliwego szefa albo okropne koleżanki, a ty wyjeżdżasz z poradą: „To dlaczego nie zrobisz tego czy tamtego” albo: „Ja na twoim miejscu zrobiłbym to i to”. I bardzo się dziwisz, że nie spotyka się to z entuzjastycznym przyjęciem.

Zapamiętaj sobie albo lepiej zapisz – kobieta chce się wyżalić, ponarzekać, usłyszeć, od ciebie, że jest biedna, ale bardzo dzielna czy coś w tym rodzaju. Następnym razem, jeżeli zacznie marudzić, wysłuchaj jej uważnie, kiwaj głową, a od czasu do czasu mów: „Och, naprawdę?” albo: „Coś podobnego, tak ci powiedziała!”, albo: „Świetnie się zachowałaś”. I wystarczy. Widzisz jakie to proste? Nie musisz wymyślać żadnych praktycznych rozwiązań problemów, by zostać odebrany jako mężczyzna, który naprawdę rozumie kobietę

Tajemnice

Spora część kobiet zupełnie serio traktuje astrologię, Synchronizację Kwantową (zajrzyj do Googla), feng-shui i tym podobne rzeczy. Doskonale znają charakterystykę wszystkich znaków Zodiaku, wiedzą, kim są znajomi i co z tego dla nich wynika. Jeżeli już odkryją, że jesteś Rybą czy Wodnikiem, mają poczucie, że wiedzą o tobie wszystko. Starannie czytają wasze wspólne horoskopy i o dziwo wszystko tam pasuje (zwłaszcza na początku znajomości).

Jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie, nie kpij z tego. Ale z drugiej strony, nie przeginaj i nie ucz się na pamięć tablic astrologicznych, ascendentów i temu podobnych. Takich nawiedzonych kobiety też nie lubią. Zyskasz wiele w jej oczach, jeżeli w odpowiednim momencie uda ci się rzucić uwagę typu: „Od razu wiedziałem, że jesteś Rakiem, kobiety–Raki są takie wrażliwe” albo: „Nic dziwnego, że się tak dobrze rozumiemy, oboje jesteśmy spod znaku Koziorożca”

Ćwicz pamięć

Kobiety potrafią zapamiętać zupełnie niesłychane rzeczy. Na przykład datę waszego pierwszego pocałunku, pierwszej wspólnej nocy, pamiętają szczegóły otoczenia, stroju etc. Uwielbiają wspominać o tym po wielekroć. W cenie są faceci, którzy też o tym pamiętają. Jest to dla kobiety niezbity dowód, że wszystko, co jej dotyczy, jest dla ciebie niezwykle istotne.

Zrobisz na niej wrażenie, jeżeli powiesz od czasu do czasu: „Pamiętam dokładnie, kiedy cię po raz pierwszy zobaczyłem, było to pierwszego września zeszłego roku, weszłaś do biura i miałaś na sobie taką czerwoną sukienkę w kropeczki”. Jeżeli ona udaje, że nie obchodzi urodzin, to wcale nie znaczy, że zwalnia cię to z obowiązku pamiętania o tej ważnej dacie.

Czytaj w myślach

Dla kobiety bliskość oznacza niemal telepatyczną więź z partnerem. Nic nie sprawia jej większej radości niż odkrycie, że podobnie myślicie o tych samych sprawach, a najlepiej w tym samym czasie. Jeżeli uważasz, że w twoim przypadku to beznadziejna sprawa, bo nijak nie możesz nadążyć za jej skokami myślowymi i irracjonalnymi, według ciebie, przekonaniami – nie dawaj za wygraną. W dobrej sprawie można trochę pooszukiwać.

W sumie wystarczy, jeżeli nauczysz się kilku prostych tekstów, a mianowicie: „Właśnie o tym samym myślałem” lub: „Niesamowite, ale akurat to chciałem powiedzieć”. Nie musisz mówić nic więcej, kobiety tak pragną mieć łączność duchową z partnerem, że natychmiast stworzą sobie odpowiedni obraz twojej osoby.

Miej fantazję

A to oznacza, że musisz nauczyć się doceniać znaczenie drobiazgów: kwiatków dawanych bez okazji, zabawnych wiadomości, małych prezencików, przesyłania fotek swojego psa, który śmiesznie ziewa, nastrojowej muzyki. Polub wieczorne spacery, zauważaj takie zjawiska, jak pełnia albo spadające gwiazdy. Właściwa oprawa romansu jest dla kobiet sprawą szczególnie istotną.

Jeżeli jeszcze nie załapałeś, o co chodzi, polecamy ci obejrzenie kilku filmowych komedii romantycznych i przestudiowanie w samotności technik stosowanych przez męskich bohaterów. Zapewne szczerze znienawidzisz Ryana Goslinga, ale przynajmniej dowiesz się, jak twoja kobieta wyobraża sobie romantycznego faceta.

No i, skoro już o fantazjach mowa, sprawdź naszą analizę najpopularniejszych męskich fantazji seksualnych. Dowiedz się, co ona o TYM sądzi.

Całuj ją częściej

Większość kobiet w dłużej trwających związkach uskarża się na to, że faceci zapominają o normalnych pocałunkach. To znaczy traktują je jako wstęp do seksu. A kobiety lubią być całowane tak po prostu, tylko dlatego, że pocałunek sam w sobie jest dla nich przyjemny. Seksuolodzy twierdzą, że liczba pocałunków określa poziom bliskości związku. Kobiety całowane często mają częściej ochotę na seks. Prosta zależność, żadna magia.

Zobacz również:
REKLAMA