Medfet – dlaczego niektórych kręcą erotyczne przebieranki w pacjenta i pielęgniarkę?

Eksperci od seksu zabierają nas w świat medycznego fetyszyzmu, czyli medfetu.

Blink 182 Enema of the Statefot. instagram.com/blink182

Dla osób bojących się zastrzyków wszelkie akcesoria medyczne są ostatnią rzeczą na świecie, która może kojarzyć się erotycznie. Zimne niebieskie światło, metalowe narzędzia, zapach środka antyseptycznego – oznaczają jedno - uciekać. Ale jest mnóstwo ludzi, którzy się z tym nie zgadzają. Na Pornhubie kategoria „fetysz medyczny” (często określany skrótem „medfet”) ma ponad 1200 filmów, z których wiele ma miliony wyświetleń. Istnieje wiele forów i grup na Facebooku poświęconych medfet, z setkami aktywnych członków, którzy dzielą się fantazjami, historiami i wskazówkami. Podczas gdy przebieranki w stroje seksownych policjantek, nauczycielek, czy pielęgniarek (i oczywiście odpowiednio - niegrzecznych policjantów, nauczycieli i lekarzy) bywa elementem niewinnej erotycznej gry, to fetyszyzm medyczny sięga znacznie dalej, poczynając od przebierania się i odgrywania ról, do o wiele bardziej ekstremalnych form, obejmujących sprzęt medyczny i prawdziwe procedury, w tym lewatywy, cewniki i igły.

„Na jednej z takich imprez dla fetyszystów medycznych obserwowałem, jak ktoś komuś wstrzykiwał sól fizjologiczną w jądra, a potem ta osoba przez resztę wieczoru chodziła po sali z tymi ogromnymi, spuchniętymi klejnotami” – mówi Kenneth Play, edukator i twórca filmów Sex Hacker Pro (kennethplay.com). Jeśli chodzi o świat fetyszy, nie ma wielu rzeczy, które mogą Play’a zadziwić. MH zapytał go, dlaczego entuzjaści medfet lubią seksualizować procedury medyczne – w tym bardzo bolesne, takie jak wstrzykiwanie czegoś do jąder, albo nacinanie skalpelem. Okazuje się, że powodów jest wiele. „Zabawa w medycynę może wywoływać takie emocje, jak bezradność i zapewniać poczucie opieki, a także przełamywać tabu” — wyjaśnia Play. „Wielu heteroseksualnych mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy robią karierę, pracują na wysokich stanowiskach, zarządzają setkami ludzi, tęskni za tym, aby ktoś ich zdominował”. Czyli, można powiedzieć, jest to wciąż ta sama stara gra w uległość i dominację, które kręcą nie tylko amatorów medycyny.
Tonya, która przez ponad 15 lat odgrywała scenariusze medyczne dla klientów, mówi, że medfet może pomóc mężczyznom zrezygnować z kontroli podczas seksu. „W medycznych fetyszach jest coś, co naprawdę uwalnia od poczucia winy i wstydu” – mówi. „Pójście do lekarza to coś, co wszyscy musimy w pewnym momencie zrobić, prawda? Wielu mężczyzn nie toleruje przyjmowania instrukcji, mówienia im, co mają robić, ale w u lekarza, czy w szpitalu pozwalają sobie na utratę kontroli. Dzięki tym wykreowanym scenariuszom jest to bardziej akceptowalne dla nich”.

Internetowi entuzjaści medfetu podzielili się większą liczbą popularnych scenariuszy do odgrywania ról. „Podoba mi się wprowadzanie cewnika, w którym pielęgniarka ma pełną kontrolę nad moimi funkcjami organizmu” — mówi jeden z użytkowników, którego partnerka jest dyplomowaną pielęgniarką. „Mój fetysz numer jeden to duży termometr doodbytniczy; potem przychodzi cokolwiek innego, co można włożyć w tyłek” – powiedział inny. Inny skomentował: „Dla mnie to stetoskop. Pomysł słuchania dźwięków wewnątrz ciała zawsze mnie fascynował”. No i co? Podobno u gustach się nie dyskutuje, proszę Państwa.

W zasadzie to amatorów medfet ogranicza jedynie własna wyobraźnia, a lektura forów internetowych świadczy o tym, że jest ona nieograniczona. Niektórzy nawet są tak zaangażowani i oddani swojej pasji, że przechodzą zaawansowane szkolenie z pierwszej pomocy, aby ich zabawa była jak najbardziej realistyczna i jednocześnie bezpieczna. Istotny jest również odpowiedni sprzęt, który wspomaga bezpieczeństwo zabawy. Naturalnie niezawodny rynek seks gadżetów przychodzi natychmiast z pomocą. Justin prowadzi MetFetUK, firmę, która jest jednym z czołowych dostawców akcesoriów i sprzętu medycznego dla fetyszów, z tysiącami klientów w ponad 40 krajach. Wraz z partnerką założyli firmę w 2017 roku, a pomysł zrodziła potrzeba, ponieważ nie mogli znaleźć sprzętu, który byłby odpowiedni dla zaspokojenia ich fantazji medfet. MedFetUK sprzedaje sprzęt medyczny, w tym ubrania, maseczki, cewniki, igły, sklapele, wzierniki, kleszcze, a także sprzęt do higieny i sterylizacji. (Drobny druk na stronie zwraca uwagę, że wszyscy klienci muszą mieć ukończone 18 lat i stwierdza: „Wszystkie przedmioty oferowane do sprzedaży na tej stronie są przeznaczone do użytku wyłącznie przez profesjonalistów lub inne przeszkolone osoby.”)
W poście na swojej stronie podkreślają, że najważniejsze jest odpowiedzialne korzystanie z oferowanych produktów. „Wiele działań, w które angażujemy się w sferze BDSM, niesie ze sobą ryzyko i każdy, kto zdecyduje się zaangażować w daną aktywność, musi być odpowiedzialny i świadomy”.

Wydaje nam się, że jednak ekstremalny medfet jest bardzo ryzykowne i grozi poważnymi obrażeniami, lub co najmniej infekcjami. Może lepiej zanurzyć się w ten świat w bezpieczniejszy sposób, bardziej polegając na własnej wyobraźni, niż na zimnych metalowych szczypcach. W końcu samo odgrywanie ról jest łatwe i może być bardzo podniecające. To najbardziej dostępna forma dodania pikanterii do swojego życia seksualnego. Pamiętajmy, że nie ma żadnego przepisu na najlepszy scenariusz przebieranek i odgrywania ról. Można zacząć dość niewinnie i stopniowo eksplorować inne obszary. Ważne, abyście czuli się bezpiecznie, odkrywając co kręci Ciebie i partnerkę. Lepiej to wychodzi, naturalnie w związkach ludzi, którzy się dobrze znają i ufają sobie. Nie jest to, na pewno, pomysł na pierwszą randkę.

REKLAMA