Fantazje seksualne okiem kobiet

Dlaczego właściwie, mając piękną partnerkę, fantazjujesz czasami o sąsiadce? Albo miałeś erotyczny sen z udziałem większej ilości osób? Czy coś jest z Tobą nie tak?

seks fantazje fot. Getty Images
fot. Getty Images

Nie ma podręcznika ani pracy naukowej, które opisałyby absolutnie wszystkie męskie fantazje erotyczne. Bo każdy facet ma charakterystyczne tylko dla niego. To jest zupełnie normalne i o ile nie przeradza się w komplikującą życie obsesję, o tyle możesz się nimi cieszyć w samotności. Dla psychologów są one na tyle interesujące, że często są znakiem, sygnałem ukrytych skłonności lub efektem różnych przeżyć i doświadczeń. Przeanalizowaliśmy kilka najbardziej powszechnych fantazji. Nasze badania zaczęliśmy od sprawy zasadniczej, czyli z kim, jak i dlaczego. Sprawdź, czy masz problem czy tylko bujną wyobraźnię.

Twoja była

Fantazjowanie o dawnej kochance przoduje na niekończącej się liście marzeń seksualnych. Oznacza to, że wspomnienia są dobre i lubisz do nich wracać. Jeżeli fantazjujesz o pierwszej dziewczynie, to ten przypadek wyjaśnia tzw. mechanizm wdrukowania. Jeśli pierwszy kontakt emocjonalny lub seksualny kojarzy się z silnymi i pozytywnymi emocjami, nasza pamięć „wdrukowuje” tę konkretną postać w nasz repertuar seksualnych skojarzeń. Stąd bierze się stare powiedzenie o pierwszej miłości, która nie rdzewieje.

Jeżeli w nowym związku wciąż fantazjujesz o swojej byłej (ale wcale nie pierwszej), to jest to trochę inna historia. Być może w nowym związku jeszcze nie dograliście się seksualnie. Poza tym w ten sposób może się objawiać męski instynkt posiadania. Mężczyźni niezbyt dobrze znoszą fakt, że była dziewczyna sypia już z innym facetem. Przez te fantazje możesz ją dalej „posiadać” w symboliczny sposób. Problem zaczyna się wówczas, gdy orgazm z nową partnerką osiągasz tylko wtedy, gdy wyobrażasz sobie dawną.

Lolitka

Koleżanka córki lub córka koleżanki. Jeżeli ta śliczna dziewczynka ma mniej niż 16 lat, to możesz się obawiać swoich myśli i uważać, że masz problem. Ale cóż, wyobraźnia rzadko poddaje się perswazji. Poza tym współczesne 14 latki wyglądają tak, że naprawdę trudno określić, czy mają 14 czy 18 lat. Twój mózg i inne fragmenty organizmu po prostu trafnie reagują na charakterystyczny zestaw bodźców.

Facetom zasadniczo podobają się kobiety młode i atrakcyjne – nie ma w tym nic dziwnego ani perwersyjnego. Lolitka poza tym jest uosobieniem niewinności, czystości. Co ważne – wygląda na niedoświadczoną. A pewność, że ona nie będzie Cię z nikim porównywać, jest dla niepewnych siebie mężczyzn bardzo kusząca.

randka, seks, uwodzenie
Żeby pierwsza randka kończyła się w ten sposób, musisz wszystko dokładnie zaplanować.

Nieznajoma

Nie znasz jej ani ona Ciebie. Nic o sobie nie wiecie, nie musisz się z niczego tłumaczyć ani wyjaśniać. I ma wielką zaletę: nie jest Twoją partnerką. A podobno (badania nadal trwają) mężczyzna potrzebuje odmiany. Fantazje o seksie z obcą kobietą są wyzwalające. Ich powodem może być narastające napięcie między Tobą a partnerką. A obca kobieta zupełnie nie interesuje się tym, że znowu nie naprawiłeś kranu. Jesteś dla niej atrakcyjny, męski, tak jakbyś nigdy w życiu nie nosił kapci i kalesonów.

Nimfomanka

Realna kobieta, o czym wie każdy facet w związku, ma lepsze i gorsze dni. Czasem ma ochotę, czasem jest zbyt zmęczona. Albo chce Cię za coś ukarać odmową seksu. Faceci, zwłaszcza młodzi, mają inaczej, dlatego nimfomanka zawsze chętna i gotowa jest tak częstą fantazją. Nie ma targowania się, proszenia. Nimfomanka nie wymaga długiej gry wstępnej oraz godzinnych pieszczot oralnych. Jest gotowa na pstryk i nigdy nie mówi: „Tego nie lubię, tak nie rób”. Ona lubi wszystko to, co Ty, czyta Ci w myślach i jest samą radością z seksu.

Prostytutka

Seksuolodzy mówią, że wśród ich klientów bardzo liczną grupę stanowią mężczyźni, stłamszeni czy upokarzani przez kobiety, co jest powodem problemów z erekcją. Dlatego też częstą ich fantazją jest seks za pieniądze. Pan i władca może sobie kaprysić, a pani z agencji ma bez szemrania wykonać jego życzenia (oczywiście w realu to nie do końca tak wygląda, ale kto by się przejmował realem). Takie fantazje stanowią proste odreagowanie sytuacji w związku.

Dwie kobiety lub dwie pary

Dwie kobiety to dwa razy więcej podniet. To fantazja o haremie kobiet, które tylko na to czekają, aby móc Ci służyć w łóżku. Jest tu też element podglądactwa – one same się ze sobą bawią, a Ty obserwujesz je i wkraczasz do akcji dopiero wtedy, gdy już jest megagorąco. Inna fantazja, o zaproszeniu do waszego wspólnego łóżka drugiej pary, może – choć nie musi – mieć podtekst homoseksualny. Na ogół tym, co najbardziej kręci w tym marzeniu, jest obserwowanie tego, że jego partnerka jest pożądana i uprawia seks z innym mężczyzną. To jest też pragnienie popisania się swoimi umiejętnościami przed większą publicznością.

seks lesbijki fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Mocno

Po szalonym sukcesie „50 twarzy Greya” właściwie nie powinno być problemu, żeby namówić kobietę na zabawy w sado-maso. Ale jak wynika z badań, to wcale nie jest taka popularna zabawa, jak ją malują. Kobiety wolą sobie o tym czytać, niż rzeczywiście dostawać klapsy od swojego ukochanego. To znaczy – wiązanie, pluszowe kajdanki mogą być miłą zabawą, ale realny ból już niespecjalnie.

Dlatego w dalszym ciągu fantazja o zdominowaniu i zadawaniu bólu jest zdecydowanie częstsza niż realizacja. Co to może oznaczać? Z jednej strony może to być tłumiona agresja, nie wyklucza się też chęci zemsty na kobietach. Ale na ogół fantazje sado-maso są wyrazem tęsknoty za takim pierwotnym, zwierzęcym seksem, w którym nie ma miejsca na żadne partnerstwo i poprawność polityczną.

Fetysze

Fetyszysta, by osiągnąć orgazm, potrzebuje określonych przedmiotów związanych z partnerem, czyli ubrań, lub włosów, albo i niezwiązanych, ale w jakiś tajemniczy sposób powiązanych w mózgu z seksem. Jedną z osobliwych form fetyszyzmu jest japońska kultura otaku i fascynacja postaciami z mangi i anime. Istnieje zdumiewająco duża grupa Japończyków, dla których rysunki dziewczynek z wielkimi oczami są obiektem erotycznego pożądania. Jednak ludzka wyobraźnia to potęga, skoro umożliwia masturbację w trakcie oglądania komiksu.

O co w tym chodzi

Fantazja zawsze dotyczy jakości seksu oraz konkretnego obiektu pożądania. Może to być zatem seks w wannie, z nauczycielką, koleżanką z pracy lub zbiorowa orgia w miejscu publicznym. Fantazje nie powinny niepokoić, dopóki nie przeradzają się w obsesję i nie są traktowane jako jedyna podnieta do masturbacji, zastępując seks z realną partnerką. Wielu seksuologów obserwuje zjawisko, że coraz częściej pojawiają się w gabinetach mężczyźni, którzy unikają seksu.

Są zmęczeni, zestresowani i nie mają siły. Nie do końca też potrafią się wpasować w partnerski układ związku, w którym kobieta nie jest już uległym „odpoczynkiem wojownika”, tylko równorzędnym, wymagającym partnerem. A część mężczyzn przerastają te wymagania i uciekają w świat wirtualny. Endorfin dostarczają sobie w siłowni albo biegając do upadłego. Wspomnianą kulturę otaku w Japonii (co być może i nas czeka w jakiejś przyszłości) tworzą ludzie, którzy tak wsiąkli w świat kreskówek, że prawie całkowicie utracili kontakt z realnym światem, którego się po prostu boją. Bo kontakt z prawdziwym, realnym człowiekiem – kobietą – jest zagrożeniem.

Prawda

Niedawno opublikowano badania, z jakimi kobietami najczęściej faceci zdradzają swoje żony i partnerki. Okazało się, że wcale nie z jakimiś demonami seksu, lolitkami czy nieznajomymi. Otóż najbardziej pociągające okazały się ciepłe optymistki, uśmiechnięte, niestwarzające zbyt wielu problemów, otwarte, lubiące seks. Jednym słowem – uosobienie kobiecości. Jakie to proste...

udany związek, udany seks
Nie pozwól, by zimowy spadek libido ochłodził temperaturę w Waszej sypialni.

Co one o tym myślą

Czyli męskie fantazje jej okiem.

Twoja była

To jeden z największych kobiecych lęków. Kobiety się boją, że ich facet wciąż tęskni za byłą. Dlatego próbują ją obrzydzić na wszystkie możliwe sposoby. Ta jej obawa może być dla Ciebie korzystna, jeżeli na przykład wspomnisz o tym, że Twoja była nie lubiła seksu...

Lolitka

Jeżeli kiedyś wpadniesz na pomysł, żeby zwierzyć się jej ze swoich fantazji, to oszczędź jej tego. Wzbudzi to w niej podejrzliwość, a z drugiej strony obawę, że wygląda staro. Ona już nigdy nie będzie miała 16 lat.

Nieznajoma + trójkąt

To jedna z tych fantazji, które miewają również kobiety. Zdziwiłbyś się, jak często wyobrażają sobie piękną nieznajomą w waszym łóżku. Póki to nieznajoma, kompletnie anonimowa, to można sobie razem bezpiecznie pofantazjować.

Nimfomanka

A to wkurza kobiety. Według nich to jest wyraz męskiego lenistwa. Nie chce Ci się starać, dlatego marzysz o takiej kobiecie. Niedoczekanie.

Prostytutka

Jak wyżej. I w dodatku kobieta wykonująca zawód, który jest produktem patriarchalnego społeczeństwa. Wielka obraza dla feministki. A w ogóle to byłeś już kiedyś w agencji?

Zobacz również:
REKLAMA