Fantazje seksualne: krótki poradnik dla początkujących

Dwoje dorosłych ludzi może robić ze sobą wszystko, pod warunkiem, że robią to dobrowolnie i nikogo nie krzywdzą. Pytanie tylko - czy ona o tym wie? Podpowiadamy, jak w prosty sposób zacząć przekształcać wasze ukryte pragnienia w rzeczywistość.

seks, fantazje seksualne 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wciąż jeszcze w społeczeństwie funkcjonuje stereotyp, jakoby fantazjowanie o ostrzejszym seksie było wyłącznie domeną facetów. I jeszcze, że seks to jest coś, co faceci robią kobietom, a ulubionym zajęciem kobiet jest trzymanie w ryzach facetów razem z tymi ich brudnymi myślami.

Ale to już od dawna nieprawda. Statystyki? Wiecie, to, co ludzie mówią w ankietach, nigdy nie jest do końca wiarygodne. Ale już fantastycznych wyników sprzedaży książek w stylu „50 twarzy Greya” nie da się zlekceważyć.

Kobiety, jak się okazuje, uwielbiają erotyczne historie o niegrzecznym seksie. Problem polega na tym, jak przejść ze sfery fantazji do realnego łóżka.

Wspólne punkty

To, że podniecają nas erotyczne fantazje, nie oznacza, że zaraz chcielibyśmy wprowadzić wszystkie w życie. Poza tym niekoniecznie kręci nas to samo, co partnerkę. Warto ustalić na początek wspólne terytorium. Emily Dubberley, autorka popularnych poradników seksualnych, radzi wykorzystać jej zamiłowanie do lektury.

„Zacznijcie wspólnie sobie czytać wieczorami fragmenty erotycznych książek. Szybko się zorientujesz, jakie fragmenty najbardziej działają na jej wyobraźnię. Na początku oczywiście będzie to traktowane przez was jak wygłup, ale to nawet dobrze, bo pozwala przełamać opór”.

Innym sposobem jest wysyłanie sobie e-mailem fragmentów, które zrobiły na was wrażenie. Potraktujcie dzielenie się fantazjami jak grę. Prof. psychologii Meg Barker radzi swoim klientom, aby stworzyli własne listy 10 najbardziej ostrych i podniecających rzeczy, jakie przychodzą im do głowy, i wymienili się tymi listami z partnerem.

Zadaniem partnera jest zakreślenie TAK, NIE lub MOŻE KIEDYŚ przy każdym punkcie. Jeżeli nigdy wcześniej nie rozmawialiście o tym, będziesz najprawdopodobniej mocno zdziwiony listą swojej partnerki. Jej cztery pierwsze punkty to będą zapewne rzeczy, których już próbowała wcześniej.

Zamiast być zazdrosny, ciesz się, że już nie musisz przełamywać lodów. Punkty oznaczone jako MOŻE to również opcja otwarta. Potraktuj je jako punkt wyjścia do wieczornej rozmowy – najlepiej w łóżku przy zgaszonym świetle.

Werbalna gra wstępna, co niezbicie udowodniono, kręci kobiety w znacznie większym stopniu niż facetów, dlatego jest bardzo prawdopodobne, że osiągniesz swój cel.

Zasady bezpieczeństwa

Większość eksperymentujących par czerpie inspirację z filmów porno. To wcale nie jest złe źródło, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że edukacja seksualna nie była główną motywacją twórców. Gdzie szukać wiarygodnych informacji?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz odpowiedź na wiele dręczących ludzkość pytań, np. jakiego lubrykantu użyć do seksu analnego i co w takim razie z prezerwatywą – czy zmieniać ją, zmieniając wejście z tylnego na przednie itp.

kobieta, seks, kajdanki, fantazje seksualne 2015, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Albo – skoro seks w miejscu publicznym podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo karze nagany (art. 140), to czy Twój samochód jest miejscem publicznym? (policja oraz straż miejska uważają, że tak, i nie uznają dyskusji z gościem bez spodni).

Przyjmujemy, że dorośli ludzie mogą sobie robić, co im się żywnie podoba, pod warunkiem że robią to dobrowolnie i nikogo nie krzywdzą. Zgoda? Ale przekraczanie granic w seksie właśnie dlatego jest takie podniecające, że niesie ze sobą jakieś ryzyko.

Dlatego warto ustalić zasady. Na przykład – kręcą was praktyki, które łączą się z bólem fizycznym? Ustalcie sobie słowa i gesty, które będą oznaczały „definitywny koniec zabawy” bez względu na stopień podniecenia.

Uważacie, że do pełni szczęścia brakuje wam seksu w trójkącie (to główna męska fantazja)? Bezpieczniej to robić nie na własnym terytorium, czyli raczej w hotelu i raczej nie z osobą, z która się przyjaźnicie na co dzień.

To jest fantazja i niech się nie miesza z codziennością. Alkohol? Dwie lampki wina są w porządku. Wytrąbienie butelki grozi katastrofą, bo pozbawia nas instynktu samozachowawczego.

Dzień po

Póki sami tego nie spróbujemy, trudno nam przewidzieć, jak się naprawdę będziemy z tym czuli. Szczególnie kobiety mogą mieć problem z seksem, który wiąże się z dominacją i uległością. Boją się po prostu, że ta relacja w jakiś sposób może się przełożyć na wasze wzajemne stosunki.

Upewnij ją następnego dnia, że w Twoich uczuciach nic się nie zmieniło. Bądź wyjątkowo czuły i opiekuńczy, a wieczorem zrób kolację i kup butelkę wina. Doświadczenie uczy, że to jeden z najlepszych sposobów na powtórkę, jakie zna ludzkość.

Gdzie możemy się spotkać?

1. Wspólna masturbacja

One: 50%

My: 70%

seksowna brunetka w bieliźnie, fantazje seksualne sakkmesterke, shutterstock.com
fot. sakkmesterke, 2015, shutterstock.com

2. Seks analny

One: 5%

My: 80%

2. Własny film erotyczny

One: 30%

My: 65%

4. Seks gadżety

One: 55%

My: 65%

5. Domininacja i uległość

One: 61%

My: 40%

6. Trójkąt

One: 29%

My: 83%

7. Seks w miejscu publicznym

One: 65%

My: 58%

MH 11/14

Zobacz również:
REKLAMA