Fantazje: afrodyzjak dla dwojga

Dr Ruth K. Westheimer - światowej sławy seksuolog-terapeutka, gwiazda amerykańskiej seksuologii - jest zdania, że nie ma złych fantazji. Jeśli masz ochotę kochać się z carycą Katarzyną i jej wszystkimi damami dworu, proszę bardzo!

Fantazje erotyczne: zabawa dla dwojga Guryanov Andrey2014/shutterstock.com
fot. Guryanov Andrey2014/shutterstock.com

Jeśli Twoja dziewczyna chce Hannibala i jego stada słoni, nie ma przeszkód! Krótko mówiąc: dobre jest to, co was podnieca i co wspólnie akceptujecie. Z naciskiem na to ostatnie. Niektórzy partnerzy nie mają nic przeciwko wysłuchiwaniu opowieści o marzeniach partnera, u wielu par wręcz jest to źródło seksualnego podniecenia i element gry wstępnej.

Inni jednak źle znoszą pikantne historyjki, są bliscy oskarżenia partnera o zdradę. Dlatego na pytanie, czy dzielić się swoimi fantazjami z partnerem, dr Westheimer odpowiada: "Tak, ale ostrożnie". Weź sobie do serca kilka poniższych rad, zanim puścisz wodze wyobraźni.

Nie zaczynaj z grubej rury

Być może najchętniej wyobrażasz sobie, że jesteś z ekipą nagich czirliderek, które smagają Cię pomponami i skandują "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!", ale jej powiedz, że wyobrażasz sobie, jak Cię zaskakuje w biurowej toalecie, nagiego, z erekcją po sufit. Jeżeli przyjmie to pozytywnie, możesz kontynuować i rozwijać temat.

Na zdrowy rozsądek

Jeżeli Twoja dziewczyna ma biust jak ziarenka grochu, nie ciągnij opowieści o balonach, buforach i zderzakach aktorek w rodzaju Salmy Hayek. Gdybyś był zbudowany jak Woody Allen i słyszał, że ona niezmiennie radośnie leży w ramionach Arnolda Schwarzeneggera, jak byś się czuł?

Nie czyń bliźniemu...

Jeżeli zdecydujesz się powiedzieć swojej partnerce o swoich fantazjach, przygotuj się na to samo z jej strony. Zastanów się dobrze, czy tego naprawdę chcesz - gdy przypuszczasz, że może to wzbudzić Twoją lub jej zazdrość, lepiej odpuścić.

Co w głowie, to w głowie

Nie upieraj się przy wprowadzaniu w życie swoich fantazji, pozostaw je tam, gdzie jest ich miejsce - w głowie. Są oczywiście marzenia nieskomplikowane - jesteś cały w śmietanie, a ona ją zlizuje, kochacie się na dachu wieżowca, zakuwacie w kajdanki itp - i te łatwo, bez szkody można zrealizować. Ale są i takie, jak przemoc, seks grupowy, zdrada, które urzeczywistnione, mogą zagrozić waszemu związkowi, a niektórych przypadkach także waszemu zdrowiu i życiu.

MH 01-02/2004

REKLAMA