Fajny facet, czyli kogo szukają współczesne kobiety

Zastanawiasz się czasem, ile punktów przyznałyby Ci kobiety w swoim rankingu? Przeczytaj i dowiedz się, na jakie cechy warto postawić. 

Fajny facet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Bądź jej prozakiem

Życie jest stresujące, dlatego kobiety szukają facetów, którzy pomogą im chociaż na chwilę zapomnieć o deadline'ach, humorzastych szefach, ratach do zapłacenia. Poczucie humoru, jak powszechnie wiadomo, jest oznaką inteligencji. Ale nie każdy typ żartu kobiety cenią równie wysoko. Nie osiągniesz wiele za pomocą sarkazmu, złośliwej ironii czy zgryźliwości. W ogóle dowcip zaprawiony żółcią znajduje się raczej na dole listy cech pożądanych.

Kobiety lubią facetów, którzy potrafi ą żartować w sposób pogodny, miły i nikogo nieraniący. Niezłe są anegdoty z własnego życia, świadczące o tym, że masz do siebie dystans i umiesz się śmiać z własnych porażek. To paradoksalnie świadczy o pewności siebie. Z drugiej strony facet, który nie potrafi być poważny ani na chwilę, bywa nużący dla kobiet.

2. Pokaż, że praca jest dla ciebie ważna

Nie chodzi o to, żeby popisywać się wysokością swoich zarobków albo tym, jaki jesteś strasznie ważny. Wręcz przeciwnie. W dzisiejszych niepewnych czasach kobiece radary są nastawione na osobników stabilnych. Takich, którzy potrafią utrzymać pracę, są solidni, odpowiedzialni, wytrwali i odporni na stresy. Bo ona dobrze wie, że stosunek do pracy jest bardzo dobrym prognostykiem stosunku do związków. Najgorsze co możesz zrobić, to opowiadać jej, jak to kłócisz się z szefem – idiotą, a w ogóle to wkrótce rzucisz tę robotę i założysz własną firmę. Albo wyjedziesz do Azji na rok, bo tam podobno każdy biały z miejsca dostaje kontrakt menedżerski.

3. Mów z sympatią o babci

Zawsze mnie dziwiło, że na filmach bohaterowie bardzo rzadko mają rodziny. Żadnych mam, cioć, dziadków, jakby byli z domu dziecka. Tymczasem relacje z bliskimi są bardzo ważnym elementem naszego życia. Bądź pewien, że Twoją kandydatkę na partnerkę bardzo interesuje Twoja rodzina – kim są Twoi rodzice, rodzeństwo i jakie Cię łączą z nimi relacje. Lepiej miej przygotowane jakieś historyjki o swoich bliskich, i to najlepiej takie, z których wynika, że jesteście fajną, zabawną, kochającą się rodziną.

Toksyczne relacje to wielki minus na Twoim wizerunku. Jeżeli jednak Twoja rodzina pozostawia wiele do życzenia i nie możesz nic z tym zrobić, to zawsze możesz zaprzyjaźnić się z jej rodziną. Bądź sympatyczny dla jej babci albo małych siostrzeńców. Zdradzimy Ci pewien sekret – facet, który lubi dzieci, jest nie do odparcia. 

 

Fajny facet shutterstock.com
fot. shutterstock.com

4. Przejmij się światem chociaż trochę

Nie udawaj cynika. Robi tak wielu wrażliwych facetów, a to wcale nie jest seksowne. Kobiety w większości przypadków przejmują się aż za bardzo. Wszystkim: swoimi znajomymi, rodziną, swoją pracą, akcją na FB zbierania pieniędzy dla chorego dziecka, bezdomnym kotem. I najbardziej nie lubią takich sytuacji, gdy opowiadają Ci o czymś z wielkim przejęciem, a Ty patrzysz na nie z politowaniem i wyższością jak na jakieś głupie, emocjonalne dziecko.

To jest nie fair. Nie bój się pokazać jej, że jesteś wrażliwy. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś płakał razem z nią nad losem kotka. Raczej zaprezentuj się jak wrażliwy człowiek czynu, który potrafi zrobić coś konkretnego, np. zorganizować zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących.

5. Facet dobrze ułożony

To brzmi tak strasznie staroświecko, że aż nas śmieszy. Ale co zrobić, gdy trafia w sedno kobiecych oczekiwań. Kiedyś to było naturalne, że młodzież przechodziła swego rodzaju tresurę, żeby umieć zachowywać się w towarzystwie. Ale potem nastały czasy bezstresowego wychowania, zaczęto uważać, że to raczej świat się powinien dostosowywać do dzieci, a nie dzieci do świata i, niestety, na tej fali wyprodukowano całe mnóstwo źle wychowanych, ale za to bardzo zadowolonych z siebie młodych ludzi.

Mamy za mało miejsca, żeby zrobić kurs kindersztuby, możemy tylko ogólnie powiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Otóż dobrze wychowany człowiek to taki gość, z którym inni dobrze się czują. Który jest uprzejmy, opanowany, powściągliwy, nie narzuca się, ale jednocześnie potrafi prowadzić miłą rozmowę i okazywać zainteresowanie rozmówcy. To jest facet, który traktuje kobiety (w każdym wieku) z należnym szacunkiem. 

 

Zobacz również:
REKLAMA