Ewolucja seksu, czyli co będzie nas podniecać

Seks zmienia się na naszych oczach. Ewoluują zarówno kobiety, jak i tradycyjne sposoby, dzięki którym je zdobywamy. Zobacz, co mówią na ten temat eksperci, abyś mógł – mimo tych wszystkich zmian – trzymać rękę na pulsie. 

Ewolucja seksu shutterstock.com
fot. shutterstock.com

To jest to, o czym facet myśli codziennie; niektórzy twierdzą, że nawet co 15 sekund, ale to już chyba przesada. W każdym razie często. Masz to w swoim komputerze, w reklamach, filmach, muzyce, na billboardach. Towarzyszy Ci na każdym kroku, mija Cię na ulicy, siedzi naprzeciwko Ciebie, kiedy wracasz do domu i czeka na Ciebie w domu. I nigdy nie masz tego dość. Przeciwnie. Chcesz mieć tego jak najwięcej i pragniesz być w tym dobry. Fantastyczny.

Ale świat zmienia się coraz szybciej, my się zmieniamy i zmiany dotyczą też seksu. Wystarczy obejrzeć jakiś film sprzed, powiedzmy, trzydziestu lat, żeby się o tym przekonać. Śmiesznie wyglądający faceci, śmiesznie wyglądające kobiety i ich komiczne teksty, które miały podobno na celu uwodzenie. A dziś? Medycyna kształtuje to, co przyciąga nasz wzrok, kiedy jedziemy tramwajem, biologia zmienia ciała zarówno kobiet, których pożądamy, jak i tych, z którymi jesteśmy w realu, a technologia pozwala nam realizować wirtualnie wszystkie nasze – choćby nie wiem jak dziwaczne – fantazje seksualne.

Zmienia się sposób, w jaki myślimy o seksie, tak jak i metody, którymi posługujemy się, żeby go zdobyć. Według naukowców zmienia się również sposób, w jaki powinniśmy się kochać, zgodnie z tym, czego oczekują od nas ewoluujące kobiety. Jak głosił stary Darwin, ojciec teorii ewolucji, przetrwają najlepiej przystosowani. A żeby się przystosować, musimy wiedzieć, w jakim kierunku to wszystko zmierza.

Dlatego też MH, zbierając opinie ekspertów, specjalistów od technologii oraz sięgając po najnowsze badania antropologów i seksuologów, daje Ci pożyteczne wskazówki, dzięki którym będziesz mógł śmigać w peletonie zmian i cieszyć się świetnym seksem przez najbliższe stulecie. Bo, jako niepoprawni optymiści, liczymy również na szybki rozwój medycyny.

 

Ewolucja seksu shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kształt przyszłości, czyli na jakie bodźce wzrokowe reaguje Twój mózg w dzisiejszych czasach. Liczby podobno nie kłamią.

Wszystkie badania na świecie, począwszy od antropologicznych pomiarów dokonanych przez naukowców z Carolina State University, przez biometryczną analizę kobiet z okładek „Playboya” z ostatnich kilkudziesięciu lat, po statystyki producentów bielizny w Polsce są zgodne. Sylwetka kobieca zmieniła się bardzo na przestrzeni ostatnich dekad. Na szczęście nie stała się mniej atrakcyjna. Oto cztery główne typy kobiecych sylwetek wraz z przykładami. Zobacz, jak ocenić, która jest która i jak postępować z jej właścicielką, aby poczuła, że doceniasz w pełni jej urodę.

1. Prostokąt 46,12% - to najczęściej występująca obecnie sylwetka - raczej szczupła, o jednakowym obwodzie ud i biustu.

Jak z nią postępować: Ten typ kobiet ma skłonność do traktowania ćwiczeń bardzo serio, więc staraj się to docenić. Ale unikaj żartów typu: „No, no, założę się, że robisz więcej pompek niż ja” - jej to nie rozśmieszy, a w dodatku taki tekst świadczy o Twoim niskim poczuciu wartości.

Preferencje: „Wysportowane kobiety lubią się tym popisywać - mówi seksuolog Lou Paget. Wybierają pozycje, w których mogą pokazać, jak sprawne i elastyczne jest ich ciało”.

Pozycja: Sprężysty misjonarz

1. Połóżcie się w pozycji misjonarskiej, ale tak, aby Twoje stopy opierały się o krawędź łóżka. Poproś ją, aby objęła Cię ciasno udami i kołysz się na niej w przód i tył. „Dzięki dodatkowemu podparciu stóp masz większy zakres ruchów i pozycja będzie bardziej podniecająca dla was obojga” - mówi Paget.

2. Teraz spróbuj używać tylko stóp, którymi odpychasz się od brzegu łóżka. Twoje ruchy powinny być krótsze, szybsze i bardziej płaskie, co umożliwi Twojej kości łonowej stały kontakt z łechtaczką.

2. Łyżeczka 26,92% - również znana jako gruszka. Tak nazywamy sylwetkę kobiet, których biodra są szersze niż ramiona.

Jak z nią postępować: Te kobiety mogą być nieco przewrażliwione na punkcie swojego ciała. Koniecznie wyjaśnij jej, że według Ciebie wygląda świetnie w dżinsach. No chyba że to już zbyt grubymi nićmi szyte kłamstwo. W takim razie powiedz, że uwielbiasz sukienki i megakobiecy look.

Preferencje: Wybieraj pozycje, które nie eksponują tak jej pośladków. Lou Paget twierdzi, że ten typ kobiet lubi połączenie głębokiej penetracji ze stymulacją łechtaczki.

Pozycja: Nożyce

Zanim łyżeczka zacznie cieszyć się seksem, musi poczuć się komfortowo, a często przeszkadzają jej w tym kompleksy na punkcie dużych pośladków. Pomóż jej się zrelaksować, gasząc górne światło i zostawiając tylko dyskretne boczne. Wypróbujcie pozycję nożyczkową - obydwoje leżycie na boku, Twoja prawa noga między jej udami (jak na rysunku), która umożliwia głęboką penetrację. Lewą ręką ujmujesz jej prawą, podczas gdy Twoja prawa ręka może pieścić okolice jej łechtaczki.

3. Trójkąt odwrócony 13,62% - To typ kobiet, u których obwód biustu jest znacznie większy niż obwód bioder.

Jak z nią postępować: Na początku znajomości raczej unikaj bezpośredniego komplementowania jej piersi. Może mieć uraz na tym punkcie i wkurza ją to, że faceci zwracają uwagę w pierwszej kolejności na jej biust. Powiedz jej, że wygląda świetnie w bikini i tyle.

Preferencje: Ten typ kobiet na ogół jest dumny z dwóch fragmentów ciała: pięknych, długich nóg i dużych piersi. Wybieraj pozycje, w których ona może eksponować swoje zalety.

Pozycja: Stojąco-siedząca

Ona siedzi na brzegu wysokiego łóżka albo innego mebla o odpowiedniej wysokości. Ty stoisz przed nią, podciągasz jej ugięte nogi, wysoko przekładając ręce pod jej kolanami. „Ta pozycja umożliwia jej eksponowanie swoich atutów: piersi i długich nóg” - mówi Lou Paget. Kiedy już w nią wejdziesz, przyciągnij do siebie i lekko unieś jej biodra, jednocześnie wysuwając swoje biodra do przodu. Zapewnisz odpowiednią stymulację jej punktu G.

4. Klepsydra 8,4% - Co dwunasta kobieta ma fi gurę uważaną za ideał kobiecości lat 50.: szczupła talia i jednakowy obwód biustu i bioder.

Jak z nią postępować: Masz do czynienia z kobietą, która jest bardzo świadoma swojej urody i swojego ciała, co sygnalizuje seksownym strojem. Doceń ją i komplementuj, ale staraj się nie być banalny. Ona jest przyzwyczajona do banalnych komplementów.

Preferencje: Pozycja od tyłu najlepiej wyeksponuje jej piękne biodra i wąską talię.

Pozycja: Od tyłu z poduszką

1. „Podłóż poduszkę pod jej klatkę piersiową - radzi Lou Paget. To ochroni delikatną skórę jej piersi i pozwoli na dowolne podnoszenie i opuszczanie ciała, dzięki czemu zmienia się kąt, pod jakim w nią wchodzisz”.

2. Jasne, że Cię korci, aby dać jej klapsa, ale póki nie masz pewności, że ona to lubi, użyj swojej dłoni do pieszczenia jej łechtaczki. 

 

Ewolucja seksu shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Piersi się powiększają

Jak wynika z obserwacji producentów bielizny, przeciętny rozmiar biustu Polki to już nie B, tylko C. Zobacz, jak postępować z tym skarbem.

1. Otoczka brodawki

To najwrażliwsza część piersi: reaguje już na bardzo delikatne dotknięcia palców i ust. Lekka pieszczota sprawia, że otoczka brodawki nieznacznie się obkurcza, podobnie reaguje też na zmianę temperatury. Zamiast koncentrować się na wystającym guziczku, warto poświecić więcej uwagi samej otoczce.

Lubią to: zwłaszcza kobiety, które mają nieduże brodawki. U nich otoczka zawiera znacznie więcej zakończeń nerwowych, a tym samym jest dużo wrażliwsza niż sama brodawka.

2. Boczna strona piersi

To wyjątkowo wrażliwa, ale przez męską obsesję na punkcie brodawek często zaniedbywana część kobiecych piersi. Pieść dłońmi boki jej piersi, wykonując delikatne, lecz stopniowo coraz mocniejsze koliste ruchy. To wyzwoli prawdziwą fontannę oksytocyny w jej mózgu - hormonu, który wzmaga intensywność orgazmu.

Lubią to: zwłaszcza kobiety, które mają duże piersi. Dla nich ta część biustu może być nawet znacznie wrażliwsza niż same brodawki.

3. Dół piersi

Podstawowa zasada postępowania z piersiami powinna brzmieć tak - ponieważ kobiety wolą, kiedy ich biust jest unoszony, a nie ciągnięty w dół, staraj się zachować właściwy kierunek podczas pieszczot. Ujmij obie piersi w dłonie i unieś je lekko. Ona ma świadomość, że jej piersi w Twoich dłoniach wyglądają lepiej niż w staniku typu push-up, a dzięki temu sama poczuje się bardziej komfortowo.

Lubią to: zwłaszcza kobiet z lekko opadającym biustem.

4. Dekolt

Najbardziej wrażliwy jest obszar między jej obojczykami a wewnętrzną częścią piersi. To dokładnie to miejsce, które Ci pokazuje, nosząc bluzkę z dużym dekoltem, plus ten zachęcający fragment, do którego wpada jej naszyjnik. Zakończenia nerwowe tam usytuowane lubią głaskanie całymi dłońmi , a jeżeli chcesz zrobić jej szczególną przyjemność, zainwestuj w oliwkę do masażu.

Lubią to: właściwie wszystkie kobiety. Specjaliści twierdzą jednakże, że jest to szczególnie przyjemne dla kobiet, które powiększały piersi, bowiem tam znajduje się teren nietknięty przez nóż i silikon. 

 

Zobacz również:
REKLAMA